Oto jak stwierdzić, czy Twoje grzyby zepsuły się

sklep kupił grzyby w zlewie

Grzyby to rodzaj jedzenia, które można wsunąć z tyłu lodówki i siedzieć, aż staną się śliskie, jeśli nie będziesz ostrożny. Ale grzyby są tak wszechstronne w szerokiej gamie potraw, że jest całkowicie zrozumiałe, że możesz chcieć trzymać je pod ręką, aby wrzucić je do mieszanych frytek, omletów, dań z makaronem i innych. Wrzucanie grzybów do wszystkiego, co gotujesz, to szybki i łatwy sposób na dodanie większej ilości „mięsa” bez dodawania mnóstwa kalorii. Chociaż może być po prostu łatwiej kupić suszone grzyby i odtworzyć je, prawdopodobnie powinieneś wiedzieć, na co zwracać uwagę, gdy grzyby psują się — zwłaszcza jeśli nie chcesz przypadkowo zachorować.


Dobrą wiadomością jest to, że jeśli zdarzy ci się zjeść złego grzyba, najprawdopodobniej nie będzie to wielka sprawa. Zatrucie grzybami zakupionymi w sklepie jest bardzo mało prawdopodobne. Jeśli jednak zjesz grzyby długo po ich rozkwicie, możesz mieć rozstrój żołądka lub nudności. Staraj się więc przechowywać je w odpowiedni sposób i używać ich w rozsądnym czasie (poprzez Liść ).Poszukaj tych znaków, aby stwierdzić, czy grzyby są złe

marynowane grzyby, które wyglądają na śliskie

Pierwszym i jednym z najłatwiejszych znaków, których należy szukać w złych grzybach, jest śliska konsystencja. Zwykle dzieje się tak, gdy grzyby były zbyt długo w lodówce, ale na tym etapie nie są niebezpieczne do jedzenia. Wyrzucenie ich w tym momencie jest po prostu mniej apetyczne i normalne. Twój zmysł węchu to kolejny dobry wskaźnik. Jeśli po otwarciu opakowania grzyby wydzielają silny, wyczuwalny zapach, następnie je wyrzuć (przez Pysznie ).
Jeśli każdy z całych grzybów wygląda na ciemny lub pojawiają się na nich ciemne plamy, oznacza to, że są złe. Grzyby też mogą zacząć się marszczyć. Kilka, w których trochę wyschło, jest w porządku, ale jeśli są naprawdę pomarszczone, po prostu pozbądź się grzybów. Jeśli grzyby trzymają się dłużej niż dwa tygodnie, powinieneś ich użyć dość szybko. Po tym grzyby naprawdę zaczną wykazywać oznaki psucia się.