Oto jak rozmrozić i zasolić mięso w tym samym czasie

rozmrażanie piersi z kurczaka w solance

Zamrażanie mięsa to dobry sposób na zaopatrzenie się w zapasy i upewnij się, że zawsze masz zapasową opcję na kolację, gdy jej potrzebujesz. Minusem jest to, że musisz poczekać, aż się rozmrozi, zanim zaczniesz gotować, a ten dodatkowy krok może opóźnić obiad o wiele dłużej, niż chcesz. Ale jeśli planujesz zasalać mięso przed gotowaniem, możesz zaoszczędzić trochę czasu (i szybciej dostać jedzenie na stół), łącząc kilka kroków.


jak jeść burratę?

Możesz faktycznie rozmrażać i solanki mięso w tym samym czasie, a może to nawet skończyć się szybciej niż czekanie na stopniowe rozmrażanie mięsa w lodówce. Tak jak Kuchnia zauważa, szybkim skrótem do rozmrażania mięsa jest umieszczenie go w misce z chłodną wodą. Ale jeśli zastąpisz zwykłą wodę solanką, możesz wyeliminować dwa zadania przygotowawcze naraz, pozwalając mięsu rozmrozić się w solance. Jest to szczególnie dobra sztuczka, aby mieć ją w kieszeni na czas, gdy zapomniałeś wyciągnąć mięso z zamrażarki, dopóki nie zacznie ci burczeć w żołądku. Według Departament Rolnictwa USA , funt mięsa może rozmrozić się w ciągu godziny lub mniej przy użyciu metody zimnej wody, co nie jest złe, jeśli jednocześnie doprawiasz je solanką.Jakie mięsa włożyć do solanki?

mięso w solance

Jeśli marynowanie jest dla ciebie nowością (niektórzy rezerwują je tylko dla indyka na Święto Dziękczynienia), pomyśl o tym trochę jak o marynowaniu, aby nadać mięsu więcej smaku i wilgoci. Według Jedzenie52 , solanka działa jak osmoza – gdy mięso spoczywa w słonym płynie, nasiąka je, aby zrównoważyć poziom soli. Rezultatem jest wyjątkowo soczysty, pełen smaku posiłek.
Według Świerk zjada , można w zasadzie zasolić każdy rodzaj mięsa. Ta technika jest zdecydowanie popularna na wakacje indyki , ale działa dobrze dla prawie każdego drobiu, a także żeberek, pieczeni, polędwiczek, a nawet niektórych owoców morza. Zazwyczaj powinieneś zaplanować oddawanie mięsa na godzinę do solanki na każdy funt (więc 10-funtowy indyk będzie potrzebował 10 godzin solanki). Jeśli rozmrażasz to w tym samym czasie, według Kuchnia , mniejsze porcje mięsa, takie jak pojedyncze kotlety schabowe, sprawdzą się lepiej, ponieważ szybciej się rozmrażają i solanką. Jeśli chcesz rozmrozić i zasolić coś większego, na przykład pieczeń lub całego kurczaka, witryna zaleca najpierw częściowe rozmrożenie ich w zimnej wodzie, a następnie solankę, aby nie wpłynąć na teksturę.

Jeśli zdecydujesz się jednocześnie rozmrozić i zasolić mięso, jest to wygrana. Otrzymasz delikatną, bardziej aromatyczną kolację i nie musisz pamiętać o przenoszeniu kotletów wieprzowych z zamrażarki do lodówki poprzedniego wieczoru. Gdy już posmakujesz rezultatów, nie zdziw się, gdy solanka stanie się Twoim ulubionym!