Oto sekret idealnie nawilżonego kurczaka

kurczak

Stół nakryty, świece zapalone, wino nalane. Zasiadasz do pięknego obiadu z kurczakiem, wgryzając się w tak suche mięso, że Twoi goście wypijają połowę wina za pierwszym kęsem. Co się stało? Posłuchałeś Marthy Stewart i Rachael Ray, kiedy uczyły cię, jak mierzyć czas kucharza na twoim kurczaku. Gdzie popełniłeś błąd? Według Sieć spożywcza , osiągnięcie idealnie ugotowanego i wilgotnego kurczaka zależy od temperatury. Kurczak musi osiągnąć wewnętrzną temperaturę 165 stopni Fahrenheita. Gdy kurczak osiągnie tę temperaturę, jesteś złoty. Wyciągnij kurczaka i pozwól mu odpocząć. Zrobione.


Ugotowanie kurczaka w temperaturze 165 stopni nie tylko zapewni miękkość i wilgotność kurczaka, ale także uchroni Cię przed zachorowaniem. Prawidłowe gotowanie kurczaka pomaga uniknąć zatrucia salmonellą. Zaufaj nam, nie chcesz salmonella zatrucie. Może powodować takie objawy, jak skurcze żołądka, biegunka i gorączka. Mając w głowie ten piękny obraz, przejdźmy dalej i porozmawiajmy o tym, jak zawsze możesz ugotować kurczaka do odpowiedniej temperatury.Jak upewnić się, że temperatura kurczaka jest odpowiednia?

termometr do mięsa

Różne mięsa wymagają różnych temperatur, aby zapewnić ich bezpieczeństwo. Według FoodSafety.gov , wieprzowina i wołowina muszą osiągnąć minimalną temperaturę wewnętrzną 145 stopni Fahrenheita, podczas gdy cały drób, resztki i zapiekanki muszą być gotowane w temperaturze 165 stopni Fahrenheita. Jednak użycie termometru do mięsa po raz pierwszy może być trudne. Jeśli uderzysz w kość, nie wkładaj jej w najgrubszą część mięsa lub nie zbliżaj się zbyt blisko patelni, możesz uzyskać fałszywy odczyt. Porozmawiajmy więc o niezawodnych sposobach korzystania z termometru do mięsa.
najgorsze restauracje do pracy?

Według Instrukcja , aby uzyskać prawidłowy odczyt temperatury, należy włożyć termometr w mięso co najmniej półtora cala. Jeśli gotujesz coś cienkiego, możesz zacząć od strony mięsa, a nie od góry. Używasz termometru analogowego? Daj mu co najmniej 15 sekund na ustalenie się temperatury. Jeśli termometr jest cyfrowy, trzymaj mocno, aż liczby pozostaną takie same (około sześciu sekund). Otóż ​​to! Ciesz się kolejną kolacją z kurczakiem.