Oto, co się dzieje, gdy codziennie pijesz mleko

mleko

Amerykanie mają miłość i nienawiść do mleka. Dużo go pijemy: w 2019 roku Stany Zjednoczone wyprodukowały około 217,5 miliarda funtów mleka do spożycia przez ludzi (poprzez Statystyka ). Ale z biegiem lat staliśmy się coraz bardziej sceptyczni co do tego, czy jest to dla nas dobre.


Zgodnie z wytycznymi żywieniowymi rządu USA na lata 2015-2020, większość Amerykanów skorzystałaby na piciu większej ilości mleka. Zaleca się, aby każdy, kto ukończył 9 lat, wypijał 3 filiżanki ekwiwalentu nabiału, w tym mleko beztłuszczowe i o niskiej zawartości tłuszczu, jogurt, ser i wzbogacone mleko sojowe (przez Zdrowie i opieka społeczna w USA ).Marta Stewart wyrok więzienia

W latach 80. krążyło popularne hasło: „Mleko ma dobry wpływ na ciało. Przekazać.' Ta kampania została stworzona, aby zachęcić ludzi do picia większej ilości kremowego napoju. Kampania wychwalała korzyści płynące z picia mleka, które pomaga wzmocnić nasze kości i zapobiegać osteoporozie. W ciągu ostatnich kilku dekad ludzie pili więcej zamienników mleka, które obejmują gamę produktów sojowych, migdałowych, owsianych, kokosowych, a to tylko kilka zamienników tego produktu mlecznego. A w ostatnich latach zaczęliśmy pytać, ile naprawdę dobrego robi mleko, zwłaszcza, gdy pije się je codziennie (poprzez Wiadomości medyczne dzisiaj )?
Plusy codziennego picia mleka

Dzienne spożycie mleka

Codzienne picie mleka to gorący temat do dyskusji w zależności od tego, z kim rozmawiasz. Najpierw spójrzmy na pozytywy mleka. Jest bogaty w składniki odżywcze, dobre źródło białka i może pomóc w zapobieganiu przybieraniu na wadze (poprzez Linia zdrowia ).

Mleko jest dobrym źródłem potasu, witaminy B12, wapnia, witaminy D, białka i kwasów tłuszczowych. Jednak wybierając rodzaj mleka, które pijesz, weź pod uwagę, że część wartości odżywczych mleka w dużej mierze zależy od diety i leczenia krowy, z której pochodzi. Krowy karmione trawą produkują mleko, które zawiera znacznie większe ilości sprzężonych kwasów tłuszczowych linolowego i omega-3, a także witaminę E i beta-karoten, które pomagają zwalczać stany zapalne.Tymczasem białko zawarte w mleku zostało powiązane z pomaganiem sportowcom w regeneracji mięśni i zapobieganiu ich utracie. A jeśli to wszystko nie łagodzi żadnej negatywnej oceny mleka, może to być: kilka badań sugeruje, że picie mleka może pomóc w walce z otyłością. Ale zanim napadniesz na sklep spożywczy z całego odtłuszczonego mleka na półkach, zauważ, że ta korzyść w zakresie kontroli wagi wydaje się być powiązana tylko z piciem pełnego mleka. Jest to prawdopodobne, ponieważ większe ilości wapnia i sprzężonego kwasu linolowego w pełnym mleku przyspieszają utratę wagi.

chemia w talizmanach

Możliwe negatywne skutki codziennego picia mleka

Minusy dziennego spożycia mleka

Chociaż istnieje wiele pozytywnych aspektów codziennego picia mleka, istnieją również pewne negatywy, które mogą sprawić, że będziesz kwestionować, czy tego chcesz. Na początek mleko zostało powiązane z wywoływaniem trądziku. Białka mleka — serwatka i kazeina — stymulują wzrost i hormony. Uwalniają również coś, co nazywa się IGF-1, hormon, który naśladuje insulinę i jest katalizatorem strasznych wyprysków. Uważa się również, że jeśli nie tolerujesz laktozy i zauważysz, że na twojej twarzy pojawiają się pryszcze, może to być reakcja alergiczna (poprzez Linia zdrowia ).Mleko może również powodować, że niektórzy ludzie odczuwają gazy, czują się wzdęciami i mogą grać w złośliwe gry z układem trawiennym, powodując skurcze i biegunkę. Może to bardzo dobrze wskazywać na nietolerancję laktozy, ale ten rodzaj nietolerancji może się bardzo różnić w zależności od osoby. Po pierwsze, nietolerancja laktozy jest wynikiem niedoboru enzymu laktazy. Laktaza rozkłada cukier w mleku. To właśnie ten proces może siać spustoszenie w twoim systemie. Dla niektórych każdy pamiętnik może stanowić problem, podczas gdy inni mogą go przetrawić w różnych formach. Jeśli doświadczasz tego problemu, możesz chcieć udać się do lekarza i unikać codziennego spożywania mleka (przez Samego siebie ).

Pić czy nie pić mleka?

Dzienne spożycie mleka

Chociaż codzienne picie mleka przynosi wiele korzyści, istnieją badania, które sugerują, że codzienne spożywanie mleka może mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie. Dwóch lekarzy z Harvardu przyjrzało się ostatnio badaniom i danym i doszli do wniosku, że jury wciąż nie istnieje. Na przykład odkryli, że niektóre badania sugerują, że picie mleka obniży ryzyko zachorowania na raka jelita grubego, podczas gdy inne wykazały, że picie go codziennie może zwiększać ryzyko raka piersi, prostaty i endometrium. Takie wyniki sugerują, że potrzebne są dalsze badania.

czy Sonic ma bezcukrowe brei?

Przyjrzeli się również, czy regularne picie mleka pomoże zwalczyć złamania biodra. Doszli do wniosku, że spożywanie mleka nie pomaga, a zamiast tego wskazali, że kraje, które piją dużo mleka i wapnia, mają najwyższy wskaźnik złamań szyjki kości udowej. Na tym nie kończą się opinie naukowców na temat spożycia mleka. Zgadzają się również, że wszystkie badania i artykuły reklamujące mleko jako środek zapobiegający wysokiemu ciśnieniu krwi i obniżającemu poziom cholesterolu są słabe i niejednoznaczne.

Więc pić mleko czy nie pić mleka? Lekarze doszli do wniosku, że ilość potrzebnego mleka może się znacznie różnić w zależności od osoby, a jej spożycie z umiarem jest kluczowe, przy czym optymalne dla dorosłych jest od 0 do 2 porcji dziennie.
Kategorie Zabawa telewizja Jak