Oto, co się dzieje, gdy codziennie pijesz tequilę

Kieliszek tequili z limonką

Tequila to alkohol wytwarzany wyłącznie w określonych częściach Meksyku poprzez destylację sfermentowanych soków z niebieskiej agawy Weber. Zgodnie z meksykańskim prawem każdy napój musi zawierać co najmniej 51 procent niebieskiej agawy, aby mógł być brany pod uwagę i sprzedawany pod nazwą tequila. Według Świerk , niebieska agawa jest częścią rodziny lilii i wygląda podobnie do dużego aloesu i musi rosnąć przez siedem do dziesięciu lat, zanim będzie gotowa do zbioru i przekształcenia w tequilę. Częścią rośliny, która jest faktycznie używana do produkcji alkoholu, nie są kolczaste liście, ale bulwa rosnąca pod ziemią, zwana piña. Ta część rośliny jest pieczona, a następnie kruszona, aby uwolnić soki, które następnie są fermentowane i destylowane.


Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom Przestrzegaj przed codziennym piciem, wymieniając długoterminowe zagrożenia dla zdrowia wynikające z nadmiernego spożywania alkoholu, takie jak wysokie ciśnienie krwi, udar, nowotwór, utrata pamięci, depresja i lęk oraz uzależnienie od alkoholu. Określają umiarkowane picie jako jeden drink dziennie dla kobiet powyżej 21 roku życia i dwa drinki dziennie dla mężczyzn powyżej 21 roku życia, pod warunkiem, że jesteś świadomy wszelkich podstawowych schorzeń, które mogą zwiększać ryzyko związane ze spożywaniem alkoholu.Zbudujesz tolerancję, ale i tak będziesz mieć kaca

Shoty tequili z solą i limonką

Są dwie bardzo zauważalne rzeczy, które ci się przytrafią jeśli codziennie pijesz tequilę . Jedna zmiana polega na tym, że zbudujesz wyższą tolerancję na alkohol, co pozwoli ci spożywać więcej napojów, zanim poczujesz się odurzony. Stanie się tak, nawet jeśli wypijesz tylko jeden lub dwa drinki dziennie. Według George'a F. Kooba, dyrektora Narodowego Instytutu ds. Nadużywania Alkoholu i Alkoholizmu, zwiększona tolerancja jest zasadniczo przystosowaniem organizmu do alkoholu (poprzez HuffPost ).
Kolejną rzeczą, którą zauważysz, jest to, że nadal będziesz mieć kaca, zwłaszcza jeśli pijesz tanie rzeczy. Elitarny Codzienny rozmawiał z Luisem Danielem Limónem, inżynierem i dyrektorem generalnym destylarni tequili La Viñta Los Osuna, o tym, co powoduje kaca podczas picia tequili. Limón powiedział magazynowi, że wiele problemów z kacem wynika z tego, że pijesz tequilę, która nie jest zrobiona ze 100% agawy, ponieważ spożywanie zmienionej agawy jest dla ciebie znacznie gorsze fizycznie niż czysta agawa.

Jedna negatywna zmiana, którą powinieneś nie Zauważ, że jeśli codziennie pijesz tequilę, pojawiają się nowe problemy ze skórą. W rozmowie z Kosmopolityczny Dr Sam Bunting, dermatolog kosmetyczny z Londynu, powiedział, że tequila jest mniej podatna na wywoływanie epidemii i stanów zapalnych niż inne napoje alkoholowe ze względu na stosunkowo niską zawartość cukru.Niestety nie zobaczysz mnóstwa korzyści zdrowotnych związanych z agawą

Roślina agawy

Według MDLinx , strona łącząca pracowników służby zdrowia z najnowocześniejszymi badaniami, agawa okazała się doskonałym źródłem agawin, które są rodzajem naturalnie występującego, niestrawnego cukru zwanego fruktanami. W raporcie przedstawionym Amerykańskiemu Towarzystwu Chemicznemu spożywanie fruktanów może być powiązane z niższym poziomem cukru we krwi i utratą wagi. Stwierdzono również, że fruktany obecne w agawie są zarówno prebiotyczne, jak i probiotyczne i mogą prowadzić do dobrego zdrowia jelit i pomagać w leczeniu osób z problemami trawiennymi, takimi jak choroba Leśniowskiego-Crohna, zespół jelita drażliwego i zapalenie okrężnicy.

Niestety, gdy agawa przejdzie przez proces prażenia i fermentacji niezbędny do wytworzenia tequili, cukry te są przekształcane w etanol i nie zawierają już żadnych prozdrowotnych właściwości związanych ze spożywaniem fruktanów. Wiele sklepów twierdzi również, że fruktany obecne w agawie wspomagają wchłanianie wapnia i magnezu. Czasopismo farmaceutyczne stwierdza, że ​​zgodnie z opisem MDLinx , picie tequili nie daje tych korzyści ze względu na brak fruktanów w gotowym produkcie.Twoja gęstość kości może wzrosnąć

Margarita na skałach

Dobra wiadomość jest taka, że ​​picie tequili lub jakiegokolwiek alkoholu z umiarem może zwiększyć gęstość kości. W 2008 roku badanie opublikowane w American Journal of Medicine odkryli, że uczestnicy, którzy pili umiarkowanie, byli mniej narażeni na złamanie biodra niż ci, którzy pili dużo lub ci, którzy całkowicie się wstrzymali. Podobnie badanie wykazało, że osoby pijące umiarkowanie mają najzdrowszą gęstość kości ze wszystkich uczestników. W badaniu z 1997 roku opublikowanym przez Osteoporoza Międzynarodowa , kobiety w wieku powyżej 65 lat, które piły pięć razy w tygodniu, miały zmniejszoną deformację kręgów w porównaniu do tych, które piły raz lub rzadziej w tygodniu. Te pozytywne efekty nie były widoczne u młodych ludzi, mężczyzn ani u osób pijących w nadmiarze. Tworzenie kopii zapasowych tych ustaleń, Uzależnienie od narkotyków i alkoholu opublikował w 2019 r. analizę sześciu różnych badań i doszedł do wniosku, że osoby pijące 1-2 drinki dziennie miały najniższy wskaźnik rozwoju osteoporozy w porównaniu z osobami pijącymi jeden lub mniej drinków dziennie oraz z osobami pijącymi dwa lub więcej drinków dziennie .