Oto, co się dzieje, gdy codziennie jesz jarmuż

Liście jarmużu

Jarmuż jest okrzyknięty super pożywieniem i uważany za jedno z najbardziej odżywczych warzyw na świecie — nawet zdrowsze pod pewnymi względami niż szpinak (poprzez Magazyn bostoński ). Jest to powszechne w sałatkach i koktajlach, często używane przez osoby oczyszczające lub przechodzące dietę. Pojawia się pytanie, czy jarmuż zawiera więcej składników odżywczych, gdy jest surowy lub ugotowany, a odpowiedź jest nieco mroczna. Badania wykazały, że jeśli jesz jarmuż w nadziei, że obniży on poziom cholesterolu, najlepszym sposobem na zjedzenie go jest gotowanie na parze (poprzez Washington Post ). Z drugiej strony, jeśli jesz jarmuż, ponieważ uważasz, że przeciwutleniacze pomogą zapobiec rakowi, lepiej jedz go na surowo.

Ale co dokładnie dzieje się z ciałami tych wszystkich ludzi, którzy przechodzą na dietę bogatą w jarmuż?

Dostaniesz pełną zalecaną dzienną dawkę trzech witamin

Jarmuż z bliska

Jeśli codziennie jesz jarmuż, uzyskasz zalecaną dzienną dawkę trzech ważnych witamin (poprzez Linia zdrowia ). Jedna filiżanka surowego jarmużu zapewni Ci 206 procent dziennej zalecanej wartości witaminy A, 134 procent dziennej zalecanej wartości witaminy C i niesamowite 684 procent dziennej zalecanej wartości witaminy K. Biorąc pod uwagę fakt że ta sama ilość jarmużu zawiera tylko 33 kalorie, jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów przyjmowania tych witamin, które są niezbędne dla funkcjonowania organizmu.

do czego się dostać w n out?

Witamina C jest znana jako wzmacniacz układu odpornościowego, ale jest również ważna dla gojenia się ran oraz dla zdrowych zębów, tkanek i dziąseł. Witamina A jest niezbędna w kształtowaniu zdrowych zębów i kości, a także w utrzymaniu mięśni i skóry. Uważa się, że witamina K pomaga w zdrowiu kości i krzepnięciu krwi (poprzez Medline Plus ).

Twoje spożycie przeciwutleniaczy wzrośnie

Pola jarmużu

Kiedy ludzie mówią o żywności zwalczającej raka lub zapobiegającej rakowi, jest to trochę wzniosłe stwierdzenie. Zazwyczaj mają na myśli to, że żywność, o której mowa, jest pełna przeciwutleniaczy.

Przeciwutleniacze to maleńkie substancje, które zapobiegają uszkodzeniom komórek przez wolne rodniki, które są niestabilnymi cząsteczkami, które mogą siać spustoszenie w organizmie (poprzez Wiadomości medyczne dzisiaj ). Wolne rodniki, które mogą zostać wprowadzone do organizmu poprzez palenie tytoniu, spożywanie przetworzonej żywności, promieniowanie, zanieczyszczenie środowiska czy narażenie na chemikalia, mogą przyspieszać proces starzenia, szkodzić komórkom i funkcjom organizmu, a nawet prowadzić do raka. Przeciwutleniacze mogą pomóc w ochronie przed tego typu uszkodzeniami.

Podobnie jak w przypadku innych zielonych warzyw liściastych, jarmuż jest bogaty w przeciwutleniacze, takie jak kwercetyna i kemferol. Jednak te przeciwutleniacze działają nie tylko przeciwko wolnym rodnikom. Te dwie substancje mogą również obniżać ciśnienie krwi i stany zapalne.

Twój poziom cholesterolu zmniejszy się

Miska jarmużu

Cholesterol odgrywa ważną rolę w ludzkim ciele i występuje w dwóch rodzajach. Uważa się, że cholesterol o wysokiej gęstości jest dobry, podczas gdy cholesterol o niskiej gęstości jest uważany za zły.

ez squirt kolorowy keczup

Zdrowe spożycie jarmużu zarówno obniża poziom złego cholesterolu, jak i podnosi poziom dobrego. Badanie wykazało, że picie soku z jarmużu codziennie przez trzy miesiące zwiększa poziom cholesterolu HDL (dobrego) o 27 procent, a jednocześnie obniża poziom cholesterolu LDL (złego) o 10 procent.

wskaźnik sukcesu koszmarów kuchennych

Jarmuż okazuje się szczególnie przydatny, jeśli chodzi o regulację poziomu cholesterolu, gdy jest gotowany na parze. W rzeczywistości uważa się, że jarmuż jest prawie o połowę mniej skuteczny niż lek przepisywany na obniżenie poziomu cholesterolu, zwany cholestyraminą. Chociaż „w połowie tak skuteczny” może nie brzmieć jak dużo, jest to dość niezwykłe, biorąc pod uwagę fakt, że jarmuż pochodzi z ziemi, podczas gdy cholestyramina pochodzi z laboratorium.

Nie zabraknie Ci minerałów, których brakuje ogółowi społeczeństwa

liście kale

Badania wykazały, że wiele osób stosujących typową zachodnią dietę ma niedobory wielu składników odżywczych, które są niezbędne dla zdrowego funkcjonowania organizmu. Na przykład prawie 50 procent mieszkańców kraju nie otrzymuje wystarczającej ilości magnezu w swojej diecie (poprzez Linia zdrowia ). Jest to problem, ponieważ minerał jest niezbędny do utrzymania zdrowych zębów i kości. Dla organizmu ważne jest również regulowanie reakcji enzymatycznych. Brak magnezu jest również związany z cukrzycą typu 2.

Chociaż wydaje się, że wapń nie powinien stanowić problemu, biorąc pod uwagę jego obecność w tak wielu produktach mlecznych, Amerykanie również nie spożywają wapnia. Badanie wykazało, że mniej niż 15% nastoletnich dziewcząt, mniej niż 10% kobiet w wieku powyżej 50 lat i mniej niż 22% mężczyzn w wieku powyżej 50 lat i nastoletnich chłopców otrzymuje wystarczającą ilość wapnia w swojej diecie. Wapń jest ważny dla wszystkich komórek ciała, ale jest szczególnie istotny dla zdrowia kości i zębów.

Jedna filiżanka jarmużu dostarcza 9% zalecanej dziennej wartości wapnia i 6% zalecanej dziennej wartości magnezu. Dla wegan jarmuż jest dobrym wyborem do spożycia wapnia, biorąc pod uwagę fakt, że wiele źródeł wapnia pochodzi zazwyczaj z produktów zwierzęcych, takich jak ser i nabiał.
Kategorie Nazwy Jak ekskluzywne