Oto, z czego naprawdę wykonany jest Jelll-O

Galaretka

Od zawsze krążyły plotki nieopowiedziana prawda o Jell-O , nawet dla tych z nas, którzy dorastali, jedząc go przy każdym rodzinnym posiłku i uroczystości – w końcu był to jeden z ulubionych deserów babci . Cóż, okazuje się, że niektóre plotki o tym, jak powstaje Jell-O są prawdziwe i może to być jedna z tych pokarmy, których już nigdy nie zjesz, gdy poznasz składniki .


Nie ma wprawdzie los polubić o Jel-O. To fajny, orzeźwiający, lekki deser do zjedzenia po ciężkim posiłku, jest bogaty w białko i jest coś zabawnego w tym, jak bardzo trzęsie się na twoim talerzu. Możesz nawet zapakować ją pełną owoców i zamienić w coś prawie zdrowego. Ale źródłem tego drżenia może być składnik, który sprawia, że ​​przysięgasz na zawsze galaretę.Czy Jel-O jest wegetarianinem?

Galaretka

Większość deserów jest wegetariańska i to samo możesz pomyśleć o Jell-O. Okazuje się jednak, że sekretnym składnikiem Jell-O jest żelatyna, która jest wytwarzana z produktów zwierzęcych.
masło solone kontra masło niesolone

Mówiąc dokładniej, dostępna w handlu żelatyna jest wytwarzana z kolagenu i zawiera części krowy i wieprzowe, które pozostają po rozbiorze mięsa. Oznacza to skóry (skóra), rogi i kości (via Popsugar ).

Jeśli kiedykolwiek robiłeś domowy bulion z kości, możesz zobaczyć, dokąd to zmierza. Gotowanie tych bogatych w kolagen kości zwierzęcych w wodzie napełnia płyn białkiem i, podobnie jak wywar domowej roboty, płyn ten staje się półstały i galaretowaty po wytopieniu kolagenu i ochłodzeniu płynu.najlepszy napój energetyczny

Aby wytworzyć żelatynę, skóra i kości są gotowane, utwardzane, traktowane chemikaliami i filtrowane przez kilka tygodni, aż wszystko, co pozostaje, to czyste białko (poprzez HuffPost ). To jest następnie suszone i mielone, aby uzyskać sproszkowaną żelatynę.

Aby zrobić galaretę, żelatynę łączy się z cukrem lub sztucznym słodzikiem, barwnikami spożywczymi, aromatami i innymi składnikami (poprzez Linia zdrowia ).Kiedy dodasz gorącą wodę do proszku z paczki Jel-O, odtworzy kolagen, a kiedy jest schłodzony, nabiera krętej, sprężystej konsystencji, z której słynie.

Jeśli już go kochasz, dowiedzenie się, jak robi się galaretę, może nie zmienić twojego zdania na temat twojego ulubionego deseru, ale dla tych, którzy są wrażliwi, dowiedzenie się, że galaretka jest zrobiona ze skóry i kości krów i świń, może być łamacz umów.