Oto, co powinieneś podawać z krewetkami i kaszą

Krewetki i kasza z boczkiem i serem

Całkowicie możliwe jest spędzenie trzech lat na głębokim nurkowaniu tylko po to, aby dowiedzieć się więcej o najbardziej wszechobecnym daniu Południa. Wystarczy zapytać pisarkę Erin Byers Murray, która właśnie to zrobiła, aby przejść do początków Krewetka i grys . Pierwszy przepis na klasyczne połączenie owoców morza i zbóż został opublikowany w 1930 roku i przypisuje pomysł Afroamerykańskiemu kamerdynerowi Williamowi Deasowi. Deas powiedział, że odkąd pamiętał, jadł ją na początku każdego dnia w sezonie krewetkowym (poprzez Lokalne podniebienie ).


Krewetki i kasza miałyby dość skromną przeszłość. Murray mówi, że kasza zostałaby ugotowana w garnku, a do tego dodano wszystko, co było tanie i dostępne, wraz z wodą morską i wszystkim, co dałoby się na prosty posiłek. Dzisiejsze krewetki i kasza wyewoluowały z dania przygotowanego przez szefa kuchni z Północnej Karoliny, Billa Neala, który przygotował kaszę z serem. Były asystent Neala, szef kuchni Charleston, Robert Stehling, rozwinął koncepcję grysu serowego, dodając grzyby, bekon i sos Tabasco , a reszta to historia jedzenia.Krewetki i kasza wymagają cierpkiego dodatku

Krewetki i kasza w jasnych kolorach

Biorąc pod uwagę całe bogactwo tłuszczu serowego i bekonowego dodanego do potencjalnej masy mielonej kukurydzy – a tak naprawdę jest kasza lub hominia – czytelnicy zainteresowali się Chowhound polecam różne dodatki, które pasują do krewetek i kaszy. Jeden z użytkowników sugeruje trzymanie się motywu Lowcountry poprzez serwowanie okry. Inny wskazuje na sałatkę z marszczącym wargi, cierpkim winegretem. Trzecia sugeruje „Smażone warzywa (kołnierzyki, musztarda itp.). Sałatka z chłodzonej zielonej fasolki z bazyliowym winegretem, posypana pokrojonymi w kostkę pomidorami i cienko pokrojoną czerwoną cebulą. Marynowane warzywa.
Znani autorzy książek kucharskich z Charleston, Matt i Ted Lee, również mówią o winie, które najlepiej pasuje do krewetek i kaszy: „Cytrynowa jakość dobrego Chablis lub jakiegokolwiek czystego, postarzanego stali Chardonnay, dobrze komponuje się z krewetkami i nutą wędzonego bekonu w danie” (przez Entuzjasta wina ).