Oto dlaczego fioletowe M&M’s już nie istnieją

M&M

Według Strona internetowa firmy , M&M's istnieje od lat czterdziestych. Klasyczna torebka tych cukierków zawiera małe czekoladowe krążki pokryte czerwonymi, pomarańczowymi, zielonymi, niebieskimi, żółtymi i ciemnobrązowymi skorupkami cukierków (przez Tworzenie dwóch sióstr ), ale czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego w tej pozornie tęczowej mieszance kolorów nie ma fioletowych M&M's? Nie jesteś sam. Użytkownicy na Reddit również zastanawiałem się nad tą głęboką myślą, z jednym plakatem pytającym na forum ogłoszeniowym r/explainlikeimfive: „Dlaczego Mars nie zrobił fioletowych M&M'sów, jeśli zadał sobie trud, aby zrobić każdy inny kolor tęczy i brązu?”. Wydaje się, że to uczciwe pytanie, w końcu Mars pamiętał o włączeniu fioletu, kiedy tworzyli swoje gumy do żucia Kręgle (przez Marsz ). Więc co daje? Dlaczego nie ma fioletowej miłości do M&M's?


Dla Uniwersytet Łyżkowy, brak fioletu w standardowym opakowaniu M&M's nie zawsze miał miejsce. Kiedy rozpływające się w ustach cukierki po raz pierwszy trafiły do ​​konsumentów w 1941 roku, tekturowa tuba tych czekoladowych smakołyków pierwotnie zawierała czerwone, żółte, zielone, brązowe i fioletowe cukierki. Z jakiegoś powodu fiolet został wyparty w 1949 roku, kiedy Mars zmienił swoje cukierkowe kolory i zdecydował się na opaleniznę zamiast tego królewskiego odcienia – ale to nie jest powód, dla którego fioletowe M&M's nie istnieją dzisiaj w paczce tych cukierków.dlaczego homary gotuje się żywcem

Miłośnicy M&M głosowali na niebieski nad fioletowym

Różne kolory M&M Spencer Platt/Getty Images

Odpowiedź, dlaczego w paczce klasycznych M&M's nie ma fioletowych M&M's, jest dość skomplikowana. Według Pieniądze CNN , w 1995 roku firma M&M po raz kolejny zdecydowała się na zmianę, a firma poprosiła Amerykanów o głosowanie nad zmianą koloru, tym razem wypychając opaloną M&M. Zwycięskim kolorem w tym konkursie był niebieski, uzyskując 54% frekwencji wyborczej według SFGate .
Purple po raz kolejny wyjęto z torebki ze słodyczami, ale podróż po fioletowe M&M na tym się nie skończyła. W 2002 roku producent cukierków postanowił przeprowadzić globalne głosowanie, aby dodać nowy kolor do swojej palety cukierków M&M. Zaproponowano trzy kolory: aqua, różowy i fioletowy. 10 milionów fanów M&M ze Stanów Zjednoczonych i 200 innych krajów wzięło udział w tej decyzji, a fioletowa zwyciężyła, uzyskując 41 procent głosów. Ludzie przemówili iw końcu ten modny kolor został ponownie dodany do standardowej mieszanki M&M po latach wygnania — ale radość była krótkotrwała. Niestety była to promocja ograniczona czasowo, a kolor fioletowy po raz kolejny jest niedostępny w standardowym pakiecie klasycznych M&M's (za pośrednictwem Pieniądze CNN ). To powiedziawszy, jeśli naprawdę potrzebujesz tego żywego odcienia w swoim słoiku z cukierkami, możesz kupić fioletowe M&M's hurtowo online lub wybierz jedną z sezonowych mieszanek kolorystycznych marki w Target (takich jak Odmiana Halloween ) w zależności od dostępności i pory roku.

najlepsze pozycje menu dzwonka taco