Oto dlaczego warto pomyśleć dwa razy o jedzeniu wegetariańskich burgerów

wegetariański burger

Infiltrowali fast food . Zainspirowali niezliczone „Czy rzeczywiście są zdrowsze?” debaty. Stworzyli marki takie jak Niemożliwe jedzenie i Poza mięsem na nazwiska domowe.


Pomijając kontrowersje i sukcesy, jedno jest pewne: wegetariańskie burgery przeszły długą drogę od momentu ich powstania. Tak, kiedyś były ostracyzowane jako „hipisowskie jedzenie… o smaku gdzieś pomiędzy trocinami a psią karmą” (poprzez Monitor Chrześcijańskiej Nauki ). Ale ponieważ jedzenie roślinne przeszło z ekstremalnego do głównego nurtu, wegetariańskie burgery są teraz wszędzie.Szczerze mówiąc, nie wszystkie burgery wegetariańskie są sobie równe, zwłaszcza że liczba opcji eksplodowała w ostatnich latach. Są te wykonane z jestem baza, jak Burger Boca . Niektórzy osiągają obfitą masę z połączenia fasoli, ziaren i warzyw, na przykład wybór z Hilary marka, czyli prozdrowotny Dr Praegera i Silnik 2. Inne nowoczesne ujęcia, takie jak Poza — chwalony za autentyczny smak mięsa — czerpią moc białka z roślin strączkowych, takich jak groszek. Jedna marka, Korn , odtwarza zwierzęcą teksturę za pomocą grzyba zwanego mykoproteina .
Innymi słowy, nikt nie może powiedzieć na całym świecie, że wszystko Burgery wegetariańskie być może nie są tak pożądane dietetycznie, jak można by przypuszczać. Ale mądrze jest przejrzeć statystyki żywieniowe i listę składników, zanim połkniesz coś, co wielu uważa za zdrowszą opcję w porównaniu z „prawdziwym” mięsem.

Plusy i minusy wegetariańskich burgerów

wegański burger z ciecierzycy

Według Codzienny Posiłek , rosnąca liczba sodu jest jedną z potencjalnych pułapek wegetariańskich hamburgerów – oczywistym problemem dla osób z wysokim ciśnieniem krwi lub czynnikami ryzyka chorób serca. Porównując trzy znane marki z hamburgerami z chudej wołowiny lub indyka, sód był od czterech do pięciu razy większy od miligramów w przypadku opcji bezmięsnych.Niektóre burgery wegetariańskie mogą być również uważane za „żywność ultra przetworzoną” lub zawierają duże ilości tłuszczów nasyconych, Dzienny Medyczny raporty. Przetwarzanie to mogłoby wypłukać składniki odżywcze z dowolnych warzyw zawartych w przepisie (poprzez Greatist ). I chociaż Codzienne wiadomości z Nowego Jorku połączył hamburgery wegetariańskie z „potencjalnie szkodliwą substancją chemiczną” o nazwie heksan w 2010 r., inne źródła później zakwestionowały wyniki i implikacje tego badania (poprzez Bardzo dobrze pasuje ).

Z pozytywnej strony badanie opublikowane w American Journal of Clinical Nutrition odkryli, że uczestnicy, którzy przez osiem tygodni stosowali dwa 'rośliny alternatywne mięsa' zamiast mięsa zwierzęcego, doświadczyli poprawy 'kilka czynników ryzyka chorób sercowo-naczyniowych'. I chociaż wielu twierdzi, że hamburgery roślinne są lepsze dla środowiska, to twierdzenie również zostało zakwestionowane (poprzez Wiadomości NBC ).Na wynos? Podobnie jak w przypadku większości debat związanych z jedzeniem, jednoznaczne odpowiedzi często nie są łatwe do znalezienia. Ale jest jeden pewny sposób, aby dokładnie monitorować, co spożywasz, gdy masz ochotę na wegetariańskiego burgera: wejdź do kuchni i zrób własnego od zera.