Oto dlaczego nigdy nie powinieneś zamawiać dobrze wysmażonego steku

Wyświetlanie steków gotowanych w różnych stopniach

Jak ci się podoba twój stek ? Według Longhorn Steakhouse około 12% klientów prosi, aby ich stek był dobrze ugotowany (przez: pięć trzydzieści osiem ). Ale jeśli szefowie kuchni podjęliby tę decyzję za ciebie, mało kto widziałby stek z wypieczonym różem.


Można argumentować, że temperatura steku — około 160 stopni dla dobrze wysmażonego i 135 stopni dla średnio wysmażonego (poprzez Certyfikowana wołowina Angus ) — to kwestia osobistego wyboru. Jeśli ludzie lubią dobrze wysmażone steki, czy nie powinni śmiało zamawiać ich w ten sposób? Personel restauracji nie powie ci, że się mylisz, jeśli poprosisz o dobrze wysmażony stek, aw większości przypadków zrobią to za ciebie. Ale dla niektórych szefów kuchni dobra robota to nie temperatura. Jest rozgotowane. „Osobiście uważam, że serwowanie złego jedzenia nie jest w porządku i że nie należy niczego rozgotowywać” – powiedział właściciel restauracji w Chicago, Nick Kokonas. Na wynos . Kokonas dodał: „Niektóre rzeczy są osobistymi preferencjami iw przypadku podstawowego steku, oczywiście, przypal go, jeśli klient tak woli”.Niektóre restauracje mogą próbować skierować swoich dobrze zrobionych, kochających klientów w innym kierunku. Dyrektor generalny 3rd Street Tavern w St. Peter w Minnesocie powiedział Na wynos , „Nasz wędzony kurczak jest fantastyczny, więc jeśli uda nam się namówić kogoś na to, a nie dobrze wysmażony stek, spróbujemy skorzystać z tej okazji”.
ile lat ma Lidia?

Aby uzyskać szczytowy smak i soczystość, wybierz średnio wysmażony

Średnio wysmażony filet mignon z sosem kadziowym

Więc co właściwie jest nie tak z dobrze wysmażonym stekiem? Według Świerk zjada , uzyskanie wnętrza steku, które jest gorące, utwardza ​​włókna mięśniowe i spala soki ze steku. Niektórzy szefowie kuchni powiedzą Ci, że idealna temperatura na zamówienie to średnio wysmażony. „Utrzymuje najwięcej smaku i utrzymuje sok w mięsie”, powiedział założyciel sieci BLT Steak. Poczta w Nowym Jorku . Choć może się wydawać, że to niewiele, ta 25-stopniowa różnica temperatur może zmienić kawałek mięsa z delikatnego i różowego na brązowy, gumiasty i suchy – bardziej zbliżony do skóry buta niż stek.

Wątek na Reddit sugeruje, że niektórzy ludzie mają błędne przekonanie, że jakiekolwiek zaczerwienienie wewnątrz steku jest oznaką, że mięso nie jest w pełni ugotowane i może wywołać chorobę. Departament Rolnictwa USA mówi nam, że można bezpiecznie jeść steki w niższych temperaturach, a kotlety hamburgerowe i ogólnie mielona wołowina powinna być dobrze ugotowana. Dzieje się tak, ponieważ istnieje ryzyko, że bakterie zostały zmieszane z wnętrzem kotleta burgerowego (poprzez Dzisiaj ).rosa górska zrobiona dla whisky

Dobrze wysmażone mięso może powodować raka

Steki gotowane na otwartym ogniu

Okazuje się, że gotowanie dobrze wysmażonego steku może być nawet bardziej niebezpieczne niż ugotowanie go na półkrwi Globus i poczta ). Wysokie temperatury związane z dobrze wykonanym gotowaniem mogą powodować reakcję chemiczną, która tworzy aminy heterocykliczne lub HCA. Wykazano, że te chemikalia powodują raka u zwierząt laboratoryjnych. Inne badania wykazały, że ludzie, którzy jedzą dobrze wysmażone mięso przez długi czas, mają wyższe ryzyko niektórych nowotworów. Istnieją sposoby na zmniejszenie ilości HCA w dobrze wysmażonym steku, ale jeden z nich polega na podgrzaniu mięsa w kuchence mikrofalowej, a następnie odsączeniu soków. Porozmawiaj o skórze butów!

Według Narodowy Instytut Raka , badania pokazują, że jedzenie czerwonego mięsa w ogóle prawdopodobnie powoduje raka, niezależnie od tego, jak dokładnie jest ugotowane. Naukowcy rządowi zalecają ograniczenie swojego spożycie czerwonego mięsa .Jeśli nie skorzystasz z mądrych rad kucharzy, aby zamówić średnio wysmażony stek, to zależy od Ciebie. Ale uważaj: zamówienie dobrze wysmażonego steku może pozwolić szefowi kuchni ujść na sucho od niektórych pobieżnych praktyk kuchennych .

najzdrowszy sposób na ugotowanie kurczaka

Używanie gorszego mięsa do dobrze wysmażonego steku

Przypalony stek na patelni

Na innej Reddit wątku, pracownicy lub byli pracownicy restauracji podzielili się swoimi radami na temat pozycji menu, których należy unikać. Anonimowość pozwala im rzucać brudną stronę biznesu restauracyjnego bez martwienia się o jakiekolwiek konsekwencje ze strony pracodawców (poprzez Jedzenie i wino ). Jeden z komentarzy brzmiał: „NIGDY nie zamawiaj dobrze wysmażonego steku. Gwarantuję Ci, że szef kuchni wybierze najstarsze, najs****niejsze mięso z tyłu półki. Lepiej zamów burgera.

Chodzi o to, że jeśli weźmiesz stary lub twardy kawałek mięsa, znacznie łatwiej będzie zauważyć jego niższość, jeśli zostanie ugotowany w niższej temperaturze. Jeśli zamiast tego jest dobrze ugotowany, można go zastawić klientowi, któremu nie przeszkadza, że ​​zamienił się w krążek hokejowy – twardy, spalony i suchy – nie zauważając, że był trochę nie tak. Z drugiej strony koneser steków prawdopodobnie zamówił ich średnio wysmażony stek i zauważyłby, że nie był to najlepszy kawałek mięsa na początek.