Czym różni się amerykański McDonald's od szwedzkiego?

Szwedzki burger McVegan i frytki Instagram

Złote łuki McDonald's można obecnie dostrzec praktycznie w każdym miejscu na świecie. Według Atlas Świata , sieć fast foodów ma prawie 37 000 lokalizacji w 120 krajach. Sieć restauracji tak popularna jak McDonald's została zaprojektowana tak, aby była rozpoznawalna; miejsce na to samo? Big Mac bez względu na to, gdzie możesz być. Ale niektóre lokalizacje McDonald's poza Ameryką mają oferty, które różnią się od wszystkiego, co można znaleźć w stanach.


epicka pizza na posiłek w torbie

Weź McDonalda w Szwecji. Wtajemniczony donosi, że jest to jedna z największych sieci fast foodów w kraju, co brzmi wystarczająco podobnie do McDonald's w Ameryce. Ale szwedzki McDonald's obsługuje inną, mniej mięsożerną klientelę: według Wtajemniczony 9 procent Szwedów jest wegetarianami lub weganami, a aż co piąty Szwed poniżej 30 roku życia spożywa produkty pochodzenia roślinnego. Dla porównania, 2018 Ankieta pokazuje, że tylko pięć procent Amerykanów je w ten sposób.Odpowiednio, szwedzkie menu McDonald's ma szereg bezmięsne ofiary , co stoi w jaskrawym kontraście z poglądem, że wegetarianie są skazani na posiłek złożony wyłącznie z frytek.
Najważniejsze informacje ze szwedzkiego menu McDonald's

McDonald Instagram

Wtajemniczony rozbija to: Jest McVegan, który pojawił się w menu w 2017 roku i zawiera kotlet sojowy i wegański sos „McFeast”. Ich roślinną odpowiedzią na McNugget jest McFalafel, który jest wielkością kęsa falafela.

Dla tych, którzy nie są na bazie roślin, ale nadal chcą jeść zdrowo, jest sałatka z kurczakiem i hummusem, która zawiera edamame, jarmuż, czarny ryż, kapustę i słodki dressing chili. Daleko i szeroko . Oprócz standardowych frytek w szwedzkim McDonald's są też frytki ze słodkich ziemniaków.Jeśli myślałeś, że amerykański McDonald's ma dużo sosów do maczania, szwedzki McDonald's idzie o krok dalej, oferując opcje takie jak kremowy czosnek, majonez truflowy i dip jogurtowo-ziołowy (poprzez Jedzenie marki , youtube ).

Być może jedną z najbardziej charakterystycznych propozycji szwedzkiego McDonald's jest ta, która została na krótko odłożona. Uwieczniony w Post na Pintereście , „El Maco Grande” to szwedzka próba burgera inspirowanego Meksykiem. Zawiera „sos salsa”, „sos ze śmietany i szczypiorku” oraz przyprawę Old Bay do frytek, zgodnie z opisem na pinezce. El Maco ma teraz zwrócony do szwedzkiego menu — McDonald's stronie internetowej Zauważa, że ​​pochodzi z kotleta wołowego, kotleta sojowego lub wyjątkowej nowej oferty ze smażonego sera. Jedzenie bezmięsne nie zawsze oznacza zdrowe jedzenie!