Czym autentyczny parmezan różni się od wersji amerykańskiej

Klin parmezanu na drewnianej desce

Żaden talerz makaronu nie jest kompletny bez posypki (lub trochę więcej) ) ser parmezan na szczycie. Jeśli jesteś typem osoby, która nigdy nie ma dość sera na swoim makaronie, możesz już uważać się za konesera parmezanu. Ale możesz nie wiedzieć, że ser, do którego przywykłeś na półkach sklepów spożywczych, prawdopodobnie nie jest prawdziwym parmezanem.


Według Dzisiaj , pierwszym krokiem do znalezienia prawdziwego parmezanu jest sprawdzenie na etykiecie słowa „Parmigiano-Reggiano”. W przeciwieństwie do opakowań wstępnie startego parmezanu, które można znaleźć w sklepie, skórki prawdziwego Parmigiano-Reggiano pochodzą z Włoch i będą miały wypaloną nazwę. Etykietowanie sera „Parmigiano-Reggiano” jest prawnie chronione i zarezerwowane tylko dla sera z Włoch, więc jeśli skórka ma etykietę, wiesz, że jest autentyczna. Ponadto dostaniesz ser lepszej jakości, jeśli kupisz koło lub klin, zamiast wstępnie startych torebek lub pojemników.Za prawdziwy parmezan też zapłacisz więcej niż dolara lub dwa. Według Wtajemniczony , koło autentycznego Parmigiano-Reggiano z Włoch może kosztować ponad 1000 USD za koło o wadze 88 funtów, co daje średnio ponad 11 USD za funt. Jedno koło autentycznego Parmu starzeje się przez ponad rok i pochodzi tylko z regionu Emilia Romagna w północnych Włoszech, dlatego jest rzadsze, droższe i prawdopodobnie nie jest tym, co wkładasz do makaronu.
Czym różni się amerykański parmezan

ręce ocierają parmezanem o makaron

Włoskie Parmigiano-Reggiano jest produkowane tylko w określonym regionie; Amerykański parmezan to inna historia. Według Świerk zjada , nawet słowo „Parmesan” jest angielskim tłumaczeniem włoskiego słowa „Parmigiano-Reggiano”. W przeciwieństwie do swojego włoskiego odpowiednika, amerykański parmezan nie jest regulowany, więc chociaż możesz kupić autentyczne rzeczy z Włoch, prawdopodobnie nie jesteś. Zwykle większość amerykańskich wersji parmezanu starzeje się tylko przez około 10 miesięcy.

Według Forbes , prawdziwy Parmigiano-Reggiano może mieć tylko trzy składniki: mleko, sól i podpuszczkę. Jednak amerykański parmezan ma zwykle inne dodatki lub konserwanty, które można znaleźć, sprawdzając listę składników. I Dzisiaj donosi, że niektóre pakowane sery parmezanowe zawierają nawet celulozę, która jest wytwarzana z pulpy drzewnej i zdecydowanie brzmi mniej niż apetycznie. Chociaż jest używany w wielu różnych produktach spożywczych, w tym w lodach, jeśli szukasz autentycznego Parmigiano-Reggiano, nie jest to to, co chcesz zobaczyć na opakowaniu.Ale to, że amerykańskie wersje parmezanu nie są autentyczne, nie oznacza, że ​​nadal nie możesz znaleźć dobrego sera do makaronu. Według Świerk zjada , mimo że są imitacją prawdziwych, jest wielu producentów, którzy produkują pyszny amerykański parmezan. Aby uzyskać najlepszy smak, szukaj klinów do szatkowania zamiast wstępnie startego opakowania sera. A jeśli naprawdę czujesz fantazyjna noc gotowania , zawsze możesz spróbować znaleźć prawdziwe Parmigiano-Reggiano w specjalistycznym sklepie lub na włoskim rynku.

cena big macsKategorie Komiksy Zabawa jeść