Jak pokroić zieloną cebulę

posiekana zielona cebula Tara Rylie/Mashed

Proces krojenia zielonej cebuli jest w rzeczywistości dość prosty, zwłaszcza w porównaniu z innymi ziołami i warzywami. Większe pytanie leży w różnica pomiędzy szalotki, szczypiorek i szczypiorek. Prawdę mówiąc, wszystkie są tym samym – jedyną różnicą jest wiek, w którym są zbierane.


Szalotki są najmłodsze i mają najcieńszą cebulkę, często określaną jako „biała część” lub podstawa. Zieloną cebulę zbiera się nieco po szalotkach, dzięki czemu ich cebulki są nieco większe. Szczerze mówiąc, większość ludzi nie potrafi odróżnić cebulki szalotki od cebulki zielonej. b inne sprzedawane są powszechnie w sklepach spożywczych. I wreszcie cebula dymka. Cebula dymka ma bardzo okrągłe, pionowe bulwy i najczęściej można ją znaleźć na targach rolniczych.Dość już jednak o wieku zielonej cebuli, nauczmy się je kroić! Szef Kuchni Tara Rylie z CiastaRylie przeprowadzi Cię przez trzy proste kroki poniżej, dzięki czemu szybko zaczniesz gotować z zieloną cebulką!
Opłucz i osusz

opłukana zielona cebula Tara Rylie/Mashed

Dobrze wypłucz zieloną cebulę przed użyciem, po prostu zanurzając ją pod zlewem. Następnie umieść je na swoim deska do krojenia i osuszyć. Opłucz tylko taką ilość zielonej cebuli, którą planujesz użyć do czegokolwiek, co robisz. Chociaż możesz przechowywać zieloną cebulę wstępnie pokrojoną, przetrwa ona nawet tydzień dłużej, gdy jest przechowywana w całości.

Najlepszym sposobem przechowywania całej zielonej cebuli jest owinięcie jej w suchy ręcznik papierowy, a następnie umieszczenie w hermetycznym pojemniku lub woreczku Ziploc. Najlepszym sposobem przechowywania wstępnie pokrojonej zielonej cebuli jest wyłożenie małego hermetycznego pojemnika suchym ręcznikiem papierowym, a następnie umieszczenie w nim pokrojonej cebuli. Niezależnie od tego, czy cebula jest w całości czy wstępnie pokrojona, należy ją przechowywać w lodówce do czasu użycia.Odetnij korzenie

zielone korzenie cebuli Tara Rylie/Mashed

Po opłukaniu zielonej cebuli możesz zacząć siekać. Najpierw usuń korzenie.

Kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę: Niektórzy szefowie kuchni faktycznie jedzą korzenie zielonej cebuli. Tylko upewnij się, że umyłeś je bardzo dobrze, ponieważ mają tendencję do noszenia dużej ilości brudu. W końcu wyszli prosto z tego. Korzenie mają bardziej subtelny smak cebuli i naszym skromnym zdaniem najlepiej je smażyć. Smakują wspaniale chrupiące i są idealne jako dodatek do każdego dania lub dipu. Dodatkowo zrobi wrażenie na Twoich gościach!Możesz również zachować korzenie i umieścić je w małym słoiczku z korzeniami skierowanymi w dół. Trzymaj je wilgotne i na parapecie dla światła. Po kilku dniach powinnaś mieć świeżą zieloną cebulę wyrastającą z korzeni!

Użyj ruchu kołyszącego

cebula zielona, ​​część biała i zielona Tara Rylie/Mashed

Używanie ruchu kołysania z twoim nóż , pokrój zieloną cebulę na żądaną grubość. Górna, bardziej zielona porcja cebuli jest najbardziej łagodna w smaku i jest idealna jako dodatek do ulubionych dań i dipów. Można go jeść na surowo, ponieważ jest cebula -y smak nie jest zbyt mocny. Dolna, biała część cebuli ma o wiele bardziej ostry smak cebuli, dlatego większość ludzi woli ją ugotowaną, aby nieco ją złagodzić. Jednak również można je jeść na surowo i ma świetny, naturalny chrupiący smak. Idealnie nadaje się do sałatek lub cięższych dań, które mogą brać więcej ponczu (pomyśl zupy i sosy na bazie śmietany).

Jak pokroić zieloną cebulę Brak ocen Wypełnij 202 Drukuj Proces krojenia zielonej cebuli jest w rzeczywistości dość prosty, zwłaszcza w porównaniu z innymi ziołami i warzywami. Czas przygotowania 5 minut Czas gotowania 0 minut Porcje 1 pęczek Całkowity czas: 5 minut Składniki
  • Zielone cebule
  • Ostry nóż
  • Deska do krojenia
Wskazówki
  1. Opłucz zieloną cebulę i osusz.
  2. Odciąć korzenie.
  3. Ruchem kołyszącym pokrój zieloną cebulę na żądaną grubość.
Oceń ten przepis