Jak wyciąć pomidora

pokrojone w kostkę pomidory Ksenia wydruki/tłuczone

Jak pokroić pomidora to jedna z tych rzeczy, które wydają się łatwe, ale mogą zrobić lub złamać danie, mówi blogerka kulinarna i fotografka Ksenia. Przy stole imigranta .


A najgorsze jest to, że najlepszy sposób na krojenie zmian pomidora na podstawie przepisu. Jeśli robisz piękną pizzę margheritę i chcesz ułożyć trochę pomidorów na wierzchu, potrzebujesz plasterków pomidora. Jeśli robisz sos do spaghetti i chcesz zachować grubą konsystencję, potrzebujesz kostek pomidorowych. A jeśli masz ochotę na półmisek warzyw z pomidorkami koktajlowymi, potrzebujesz tylko połówek pomidora. Jednak w każdym razie, gdy go pokroisz, krojenie pomidora może być bałaganem – a jeśli zrobisz to źle, możesz skończyć z bzdurnym bałaganem, a nie ładnymi kawałkami.Ale nie obawiaj się, ponieważ mamy wszystkie odpowiedzi i triki dotyczące krojenia pomidora. Niezależnie od tego, czy szukasz pięknych plasterków do pomysłowego ułożenia na wierzchu swojej pizzy, czy zastanawiasz się, jak pokroić pomidora w kostkę, jesteśmy tutaj, aby wyjaśnić dla Ciebie proces krojenia pomidora.
Najpierw usuń łodygę pomidora

Odszypułkowanie pomidora Ksenia wydruki/tłuczone

Pierwszą rzeczą do zrobienia podczas krojenia pomidora jest usunięcie jego łodygi i punktu połączenia łodygi. To zielona część, w której pomidor łączy się z gałęzią rośliny.

Aby usunąć łodygę pomidora, włóż czubek ostrego noża około ½ cala w pomidora w pobliżu łodygi. Chcesz być jak najbliżej łodygi, aby uniknąć zbytniego odcinania.Trzymając czubek noża na miejscu, zataczaj kółko wokół łodygi. W ten sposób wycinasz mały trójkątny kształt, który ma w środku łodygę.

jak powstaje kawa rozpuszczalna

Wyciągnij łodygę palcami i voila — odszypułkowałeś pomidora.Następnie pokrój pomidora na pół

przekroić pomidora na pół Ksenia wydruki/tłuczone

Po usunięciu szypułki przeciąć pomidora na pół, od góry do dołu. Odłóż jedną połowę na bok, a drugą połóż na desce do krojenia, ściętą stroną skierowaną w dół.

Pomidora pokrój w ósemki lub plastry

plasterki pomidora Ksenia wydruki/tłuczone

Ostrym nożem pokrój połowę pomidora na kliny lub cieńsze plasterki, przecinając pomidora od góry do dołu. Wielkość plastrów będzie zależeć od tego, w jaki sposób zamierzasz użyć pomidorów, ale im ostrzejszy jest twój nóż, tym cieńsze mogą być twoje plasterki. Gdy skończysz jedną połowę, przejdź do drugiej i powtórz kroki. Jeśli Twój przepis wymaga krojonych pomidorów, możesz przestać, gdy wykonasz ten krok.

Jak pokroić pomidora?

pokrojony w kostkę pomidor Ksenia wydruki/tłuczone

Jeśli szukasz pomidora pokrojonego w kostkę lub pokrojonego w kostkę, musisz przyjąć nieco inne podejście. Podczas gdy niektórzy ludzie wybierają krojenie pomidorów, a następnie krojenie w kostkę, nie jest to najlepszy sposób. Najlepszym sposobem na pokrojenie pomidora w kostkę jest przecięcie pomidora na pół, a następnie pokrojenie na ćwiartki, aby uzyskać cztery kawałki pomidora. Następnie przetniesz każdą ćwiartkę na pół, uzyskując osiem ćwiartek pomidora. Na koniec wytnij każdy klin w poprzek na kostkę.

I voila, masz kostki pomidorów!

Jak kroić pomidora bez bałaganu

krojenie pomidora twarzą do góry Ksenia wydruki/tłuczone

Krojenie pomidorów może być bałaganiarskie, ale można to zrobić bez bałaganu. Aby pokroić pomidora bez dużej ilości soku, należy pozbyć się pestek. W tym celu pokrój pomidora na ćwiartki. Następnie wsuń nóż pod rdzeń i nasiona i wytnij je. Odłóż rdzeń i nasiona na bok i przystąp do krojenia pomidora jak zwykle w kostkę: pokrój go na osiem ćwiartek, a następnie pokrój każdą część w kostkę w poprzek.

Inny bałagan, który zwykle się pojawia – i ten, który może być najbardziej katastrofalny dla twojej prezentacji – to pomidor, który jest raczej zgniatany niż pokrojony w kostkę. Aby pokroić pomidora w kostkę bez zgniatania go, zalecamy odwracanie pomidora podczas krojenia, zwłaszcza jeśli nóż nie jest tak ostry, jak powinien.

Aby to zrobić, po prostu pokrój pozbawionego łodygi pomidora na pół i połóż każdą połówkę ściętą stroną do góry na desce do krojenia, z nasionami pomidora skierowanymi w twoją stronę. Teraz przystąp do krojenia w tych samych krokach, jak opisano wcześniej, ale zawsze trzymając pomidora do góry. To proste cięcie zapobiega ruchom kołyszącym, które zwykle wykonujemy, gdy próbujemy kroić pomidora tępym nożem, który zwykle miażdży pomidora.

Jak wyciąć pomidora5 z 1 ocen Wypełnij 202 Drukuj Jak pokroić pomidora to jedna z tych rzeczy, która wydaje się łatwa, ale może zrobić lub złamać danie. Ale nie obawiaj się, ponieważ powiemy Ci dokładnie, jak to zrobić poprawnie. Czas przygotowania 2 minuty Czas gotowania 0 minut Porcje 1 porcja Całkowity czas: 2 minuty Składniki
  • Pomidor
  • Ostry nóż
  • Deska do krojenia
Wskazówki
  1. Usuń łodygę pomidora.
  2. W przypadku krojonego pomidora zacznij od przecięcia pomidora na pół. W przypadku pomidora pokrojonego w kostkę przejdź do kroku 5.
  3. Odłóż jedną połowę na bok, a drugą połóż na desce do krojenia, ściętą stroną skierowaną w dół.
  4. Za pomocą ostrego noża pokrój połowę pomidora na plasterki. Powtórz z drugą połową.
  5. Aby pokroić pomidora, pokrój go na pół, a następnie pokrój na ćwiartki, aby uzyskać cztery kawałki pomidora. Następnie pokrój każdą ćwiartkę na pół, uzyskując osiem ćwiartek pomidora. Na koniec wytnij każdy klin w poprzek na kostkę.
Oceń ten przepis