Jak rozmrozić mieloną wołowinę?

mrożona mielona wołowina Tara Rylie/Mashed

Mielona wołowina jest w zasadzie podstawą w amerykańskich gospodarstwach domowych. Jest to szczególnie przydatne podczas kolacji w ciągu tygodnia, kiedy wszyscy potrzebujemy czegoś szybkiego do przygotowania. Mielona wołowina zawsze idealnie pasuje do rachunku. Niezależnie od tego, czy myślisz o sosie do spaghetti, hamburgerach, tacos lub nie tylko, możesz szybko przygotować idealny przepis na mieloną wołowinę. To znaczy, jeśli twoja mielona wołowina jest rozmrażana. Jeśli jednak jeszcze tego nie zrobiłeś, wspieramy Cię!


Istnieją dwa proste i bezpieczne sposoby rozmrażania mielonej wołowiny, aby Twoja rodzina była pełna i szczęśliwa. Żadna z tych rzeczy nie jest jednak szybkim rozwiązaniem! Pierwsza opcja, rozmrażanie paczki mrożonej mielonej wołowiny w zimnej wodzie, trwa od piętnastu do trzydziestu minut. Tymczasem opcja druga, rozmrażanie w lodówce, jest procesem nocnym.Nie idź jednak na skróty. Rozmrażanie mielonej wołowiny na blacie w temperaturze pokojowej sprzyja rozwojowi bakterii. I chociaż rozmrażanie mielonej wołowiny w kuchence mikrofalowej jest dość powszechne, nie zalecamy jej, ponieważ może zacząć się gotować.
Jak w ogóle należy zamrażać mielone mięso? Zawsze, gdy zamrażasz surowe mięso, upewnij się, że jest szczelnie zamknięty w opakowaniu . Mielone surowe mięso można przepakować w zamykaną torbę do zamrażania. Upewnij się, że z torby wydostało się całe powietrze i pamiętaj o zapisaniu daty na woreczku niezmywalnym markerem.

Po wyjęciu mielonej wołowiny z zamrażarki i rozmrożeniu usuń opakowanie. W tym momencie mielona wołowina nie powinna pachnieć, być brązowa lub śliska. Każdy z nich wskazuje, że twoja mielona wołowina się zepsuła. Jeśli rozmrożona mielona wołowina jest bardziej brązowa w środku, nie martw się . Jest to naturalne ze względu na brak kontaktu z tlenem podczas zamrażania.zwycięzca sezonu 4 mistrza kuchni

Rozmrozić mrożoną mieloną wołowinę w zimnej wodzie

mrożona mielona wołowina w zimnej wodzie Tara Rylie/Mashed

Tak, ten krok jest naprawdę tak prosty, jak się wydaje! Aby rozmrozić zamrożoną mieloną wołowinę w wodzie, wystarczy wyjąć opakowanie wołowiny z zamrażarki i włożyć do miski z zimną wodą. Upewnij się, że paczka mielonej wołowiny jest całkowicie zanurzona. Jeśli unosi się w górę, po prostu połóż miskę lub kubek na mielonej wołowinie, aby zważyć ją do wody. Całkowicie zanurzona mielona wołowina zwykle rozmraża się w ciągu 15 do 30 minut. Jeśli rozmrażasz dość gruby kawałek mielonej wołowiny, zaplanuj ten krok, który zajmie do godziny. Jeszcze lepiej, jeśli masz czas, rozważ rozmrożenie szczególnie dużych paczek mrożonej mielonej wołowiny na noc w lodówce, opisanej dalej.

W związku z tym, jeśli chcesz ułatwić sobie życie od samego początku, możesz również przepakować grubsze kawałki mielonej wołowiny do torby do zamrażania i użyć wałka do ciasta, aby je spłaszczyć. Następnie usuń całe powietrze i zamknij torbę. Spłaszczona mielona wołowina nie tylko szybciej się rozmrozi, ale będzie lepiej układała się w zamrażarce i zajmie mniej miejsca.Gdy wszystko się odpowiednio podgrzeje, przygotuj się do przygotowania posiłku tak szybko, jak to możliwe. Mielona wołowina rozmrożona w zimnej wodzie powinna być natychmiast ugotowana, aby upewnić się, że wszelkie bakterie, które mogły się pojawić, zostały zabite poprzez dokładne gotowanie.

Rozmrozić mieloną wołowinę w lodówce przez noc

mrożona mielona wołowina w lodówce Tara Rylie/Mashed

Drugim sposobem na rozmrożenie mielonej wołowiny jest umieszczenie jej na talerzu lub w misce i po prostu włożenie do lodówki na noc, jak w przypadku innych mięs . Możesz też włożyć go do lodówki przed wyjściem rano do pracy. Powinno być gotowe, zanim wieczorem zacznie się przygotowywać kolację.

Rozmrażanie mielonej wołowiny tą metodą zwykle zajmuje około ośmiu godzin, więc będziesz potrzebować dużo czasu na tę metodę. To powiedziawszy, ta co prawda czasochłonna technika rozmrażania ma kilka całkiem przydatnych korzyści. Chociaż jest to najwolniejszy sposób rozmrażania mielonej wołowiny, ponieważ jest ona schłodzona przez cały czas, nie ma miejsca na rozwój bakterii na i w mielonej wołowinie. Oczywiście pamiętaj, aby i tak dokładnie ugotować mięso mielone, na wszelki wypadek. Zarówno USDA, jak i CDC zalecać minimalną temperaturę wewnętrzną 160° F dla mielonej wołowiny.

Ta metoda ma również inną zaletę, jeśli chodzi o wyczucie czasu, co jest zaskakujące. Ponieważ mięso było schłodzone przez cały czas rozmrażania, nie musisz od razu gotować tej konkretnej mielonej wołowiny. W rzeczywistości może siedzieć w lodówce przez jeden do dwóch dni przed gotowaniem, co zapewnia dużą elastyczność w planowaniu posiłków. Jeśli możesz planować trochę wcześniej, jest to świetny sposób na rozmrażanie mrożonej mielonej wołowiny.

Jak rozmrozić mieloną wołowinę Bez ocen Wypełnij 202 Drukuj Mielona wołowina jest często podstawą w amerykańskich gospodarstwach domowych, ale jak można ją bezpiecznie zamrozić i rozmrozić? Oto jak prawidłowo rozmrozić mrożoną mieloną wołowinę. Czas przygotowania 15 minut Czas gotowania 0 minut Porcje 4 porcje Całkowity czas: 15 minut Składniki
  • 1 funt mrożonej mielonej wołowiny
  • Miska lub talerz
Składniki opcjonalne
  • woda
Wskazówki
  1. Aby rozmrozić mrożoną mieloną wołowinę w wodzie: Umieść mieloną wołowinę w misce z zimną wodą, upewniając się, że jest całkowicie zanurzona. Odstawić do rozmrożenia, zwykle 15 do 30 minut. Gotuj natychmiast.
  2. Aby rozmrozić mrożoną mieloną wołowinę przez noc: Umieść mieloną wołowinę na talerzu lub w misce. Włóż do lodówki na co najmniej osiem godzin. Gotuj w ciągu jednego do dwóch dni od rozmrożenia.
Oceń ten przepis