Jak długo nadają się jajka na twardo?

Jajko na twardo

Dzięki przygotowaniu, które nie wymaga rozłupywania, mieszania, gotowania w koszulce ani smażenia, jajka na twardo są tak proste, jak to tylko możliwe. Są bogate w białko, a także naładowane niezbędnymi witaminami i mogą być stosowane w wielu różnych potrawach na wszystkie posiłki dnia (poprzez Bardzo dobrze dopasowany ).


Może się wydawać, że surowe jajka pozostają świeże na zawsze i możesz pomyśleć, że ta sama koncepcja dotyczy jaj po ugotowaniu – ale to nie jest do końca poprawne. Jajka na twardo mają datę przydatności do spożycia i faktycznie pozostają dobre przez krótszy czas niż ich świeże odpowiedniki (poprzez Linia zdrowia ). Jednym z powodów jest to, że gdy jajka są gotowane, gorąca woda usuwa ochronną błonę zwaną zakwitem jaja, która otacza świeże jajko (poprzez Lepsze kury i ogrody ).Gdy ta warstwa zniknie, jajo staje się bardziej podatne na naturalnie występujące w środowisku mikroorganizmy, co może spowodować ich zepsucie i zepsucie. Oczywiście dotyczy to tylko jaj świeżych z gospodarstwa, ponieważ jaja komercyjne są czyszczone po złożeniu i przed wysłaniem ich do sklepu spożywczego (dlatego muszą być trzymane w lodówce ).
Tyle możesz przechowywać jajka na twardo w lodówce

Obrane i nieobrane jajko na twardo

Według Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków , jajka na twardo można jeść nawet przez tydzień po ugotowaniu. Jeśli zamierzasz przechowywać jajka po ich ugotowaniu, powinny one nadal znajdować się w skorupce, ponieważ obrane jajka na twardo należy spożyć tego samego dnia, w którym je ugotowałeś (poprzez Życie na wsi ).

Zaleca się przechowywanie ich w lodówce, aby zahamować rozwój złych bakterii. one nie powinien być trzymany w drzwiach lodówki ponieważ może to powodować wahania temperatury jajka z powodu częstego otwierania i zamykania drzwi. Ze względu na porowatą naturę skorupy, powinieneś również trzymać je z dala od ostrych potraw, chyba że chcesz, aby nabrały smaku każdej potrawy, która silnie pachnie w twojej lodówce.Jeśli często gotujesz jajka na twardo, pomocne może być zapisanie dat gotowania na skorupce każdego jajka, aby przypomnieć sobie, jak dawno były gotowane.