Jak długo Wasabi zachowuje świeżość?

Japońskie rośliny wasabi

Szanse są, jeśli kiedykolwiek jadłeś tradycyjne? Sushi a nawet bułkę warzywną z lokalnego sklepu spożywczego, miałeś jakąś formę lub odmianę wasabi serwowane obok niego. Wasabi, jak większość z nas wie, to ta pikantna zielona pasta, która często znajduje się w marynowanych opakowaniach z marynowanym imbirem i sosem sojowym do sushi. Za Codzienny Posiłek , ten rodzaj wasabi składa się z chrzan , musztarda i zielony barwnik spożywczy. Ciepło z tej pasty jest silne, ale potem szybko słabnie.


Ale wasabi może również pochodzić z rośliny. To jest to, co większość ludzi uważa za prawdziwe wasabi i per Insider biznesowy , jest bardzo drogi – około 250 dolarów za kilogram – i niezwykle trudny do komercyjnej uprawy.W rzeczywistości wasabi jest tak drogie, dlatego większość z nas kupuje i spożywa formę pasty. Dlaczego pasta jest powszechnym zamiennikiem? Ponieważ wasabi i chrzan pochodzą z tej samej rodziny roślin, chrzan jest dobrym i znacznie tańszym substytutem japońskiej rośliny. Ustąpiła miejsca innym opcjom, takim jak tubki z przyprawami i proszki, dzięki czemu przygotowanie ulubionych azjatyckich potraw w domu jest znacznie tańsze. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jaki jest okres trwałości wasabi? Według Zjedz według daty , 'to wszystko zależy.'
Okres trwałości Wasabi zależy od tego, jak go przechowujesz

Sproszkowana zielona wasabi

Świeże wasabi ma najkrótszy okres przydatności do spożycia, zgodnie z Zjedz według daty . Potrwa około dnia lub dwóch, zanim stanie się papkowaty i czas pożegnać się z nim. Pasta Wasabi, sprzedawana w tubie, per Szczęśliwy brzuch , może trwać do dwóch lat od daty przydatności do spożycia, ale tylko wtedy, gdy jest nieotwarta; jednak, Zjedz według daty sugeruje, że rok to maksymalna oczekiwana długość życia nieotwartej tuby wasabi, niezależnie od tego, czy jest ona przechowywana w spiżarni, czy w lodówce. Jeśli twoja tubka wasabi jest otwarta, musisz przechowywać ją w hermetycznym pojemniku w lodówce, aby wytrzymała przez 12 miesięcy.

Z drugiej strony proszek ma znacznie dłuższy okres trwałości, zgodnie z Szczęśliwy brzuch . Zauważają, że może trwać w spiżarni przez trzy do czterech lat po upływie daty ważności. W przeciwieństwie, Zjedz według daty nie jest tak hojny ze swoim asortymentem. Witryna udostępnia, że ​​proszek z wasabi działa tylko przez rok, niezależnie od tego, czy przechowujesz go w lodówce lub spiżarni. Wyjaśniają również, że ogólnie można stwierdzić, czy nadszedł czas, aby wrzucić wasabi – pastę lub proszek – do okrągłego, wąchając go i szukając rozdzielenia składników, zmiany koloru lub pleśni. To wszystko są wskaźniki, że czas to rzucić.


Kategorie jeść drink telewizja