Jak zrobić idealnego burgera z pięcioma facetami?

zrobić idealnego burgera Five Guys Jake Vigliotti/Mashed

Można by pomyśleć, że zrobienie naśladowczego burgera Five Guys byłoby całkiem łatwe; to tylko mięso i bułka. Ale oczywiście chodzi o coś więcej niż tylko rzucenie wołowiny na gorącą powierzchnię. Five Guys używa bardzo specyficznych produktów, aby ten smak był dokładnie taki. Co zaskakujące, wiele z tego, co trafia do burgera Five Guys, można łatwo znaleźć. Jeśli użyjesz właściwych rzeczy i zastosujesz się do formuły, będziesz robić hamburgery tak, jak robią to w Five Guys.


Uwaga: skrócony przepis na końcu dla tych, którzy nie lubią czytać.Przejdźmy do gotowania!

zrobić idealnego burgera Five Guys Jake Vigliotti/Mashed

Czego potrzebujesz do burgerów? Potrzebujesz mięsa. Zmieszałam równe porcje karkówki 80/20 z polędwicą wołową 90/10. Będziesz także potrzebował bułeczek z sezamem, delikatesowego sera Kraft American, ketchupu, musztardy, ostrego sosu i majonezu. Do wyposażenia potrzebne są dwie strefy gotowania, nieprzywierający papier pergaminowy, arkusz ciastek, waga do żywności i folia aluminiowa. (Pełna lista składników znajduje się na końcu przepisu.)
Zdobądź odpowiednie mięso

zrobić idealnego burgera Five Guys Jake Vigliotti/Mashed

Wołowina, którą Five Guys używa w większości swoich sklepów, pochodzi z Schweid i Synowie , a jeśli mieszkasz w odpowiednich miejscach, możesz kupić trochę w sklepie spożywczym. Five Guys używa mieszanki karkówka i polędwica , a żadna z jego restauracji nie ma zamrażarek na miejscu, więc aby dostać idealnego burgera Five Guys, kup świeże mięso i przechowuj je tylko w lodówce.

Schweid and Sons nie sprzedaje mieszanki chick/polędwica, więc będziemy musieli sfałszować tę część. Alton Brown dzieli się jego mieszanka kurczaka z polędwicą 50/50, a jeśli jest wystarczająco dobra dla Altona, to wystarczy dla mnie.Five Guys nie dodaje niczego do mięsa; bez soli, bez pieprzu, bez cebuli w proszku — nic. To tylko mięso i bułka. Jeśli chodzi o szczegóły, Five Guys powie ci, że mięso jest „dwukrotnie mielone”. Jeśli pójdziesz do lokalnego sklepu spożywczego i poprosisz rzeźnika o trochę „dwukrotnie mielonego” mięsa, trochę się roześmieje i wskaże mięso leżące na stojaku. Całe mięso spożywcze jest mielone dwukrotnie: raz w pakowni i raz w sklepie. Więc to jest po prostu to samo mięso, które kupujesz na noc z klopsami.

Zrób „klopsiki”

zrobić idealnego burgera Five Guys Jake Vigliotti/Mashed

Five Guys toczy mięso 3,3-uncjowe kulki — jeśli masz wagę, możesz to zrobić dość precyzyjnie — a potem je rozbije. Tak, rozbić. Jeśli masz prasę do hamburgerów, możesz jej użyć, ale tak naprawdę każda płaska powierzchnia wykona zadanie. Wyciskanie burgera w domu bez prasy do burgerów lub jakiegoś ciężaru jest zdecydowanie najtrudniejszą rzeczą do naśladowania. Five Guys słynie z układania hamburgerów po czwórki, ale nie są one wciskane po cztery na raz. Raczej są one prasowane pojedynczo, a następnie układane w stos. Układanie czterech kulek burgerowych jedna na drugiej i wciskanie w dół to katastrofa, która może się wydarzyć. Upewnij się więc, że rozbijasz tylko jedną kulkę burgera na raz. Jeśli chodzi o metodę triku bez ciężkiej prasy, użyjemy Five Guys jako inspiracji do naszej fałszerstwa.Rozwal je!

zrobić idealnego burgera Five Guys Jake Vigliotti/Mashed

Wszystkie blaty kuchenne w Five Guys są Stal nierdzewna ; Domyślam się, że twoja kuchnia nie jest taka. W porządku, możemy to trochę oszukać. Zaletą stali nierdzewnej jest to, że naturalnie chłodniej niż zwykły blat. Kiedy zgniatasz mięso, które domyślnie wytwarza ciepło z tarcia, chcesz, aby miejsce, w którym mięso jest ściskane, było nieco chłodniejsze niż zwykły blat. Aby ułatwić proces, weź arkusz ciasteczek i wrzuć go do lodówki na kilka minut. Nie trzeba go zamrażać, tylko trochę chłodniej niż w temperaturze pokojowej. Umieść kulki burgera na blasze, chwyć 10-calowy garnek ze stali nierdzewnej i naciśnij. Im mniejsza makieta dociskowa ze stali nierdzewnej, tym większy pasztecik rozłożysz. Po kilku próbach i błędach odkryłem, że 16-calowa patelnia nie zapewniała tak dużych hamburgerów jak Five Guys. To pomoże sprasowanym hamburgerom pozostać razem — zobacz, nie ma potrzeby stosowania prasy do hamburgerów!

Możesz spróbować nacisnąć i kręcić, dokładnie tak, jak brzmi, naciskając i lekko obracając garnek. Jeśli masz nierówną presję, skończysz z kilkoma dziwnie wyglądającymi burgerami. Pamiętaj tylko, bierz je pojedynczo. Nawet jeśli spróbujesz rozbić dwa, skończysz z dziwnymi burgerami. Nie szukasz płaskiego jak naleśnik, ale rozmiar i płaskość różnią się w zależności od sklepu, a nawet od prasy do hamburgerów.

Uderz to, odwróć to, potrzyj to

zrobić idealnego burgera Five Guys Jake Vigliotti/Mashed

Dalej jest proces dwuetapowy; Five Guys zaczyna hamburgery i bułki w tym samym czasie, ale na różnych grillach. Oczywiście są one w dwóch różnych temperaturach. Bułeczki są nie posmarowane masłem lub majonezem, ale mają więcej smak jajeczny niż przeciętna bułka z sezamem. Mając dwoje oczu na kuchence, ustaw jeden na trochę mniej niż średni (3,5 do 5, jeśli twój piec używa 10-punktowej skali) i jeden na około średni wysoki (około 6,5 na moim kuchence). Chłodniejsza jest na bułki, cieplejsza na burgery. Nie chcesz, żeby woda tańczyła z patelni, jakby to była MC Hammer, tylko na tyle gorąca, by ją mocno przypalić.

Jeśli naprawdę nalegasz, aby po prostu opiekać bułki w tosterze, chcesz uzyskać lekko podpieczoną bułkę i użyć ustawienia obwarzanka, aby nie opiekać górnej i dolnej części bułki. Możesz to zrobić, ale po prostu żyj ze wstydem, że oszukujesz.

Umieść dwa hamburgery na gorącej patelni/płaskim blacie. Five Guys nie dotyka ich przez około 30 sekund. Następnie wkop się — zwykle są mocno przyklejone do grilla — i odwróć je. Potem spłaszcz z nich światło dzienne. Five Guys używa ciężkiej prasy, ale jak zwykle możesz to zrobić szpatułką, pod warunkiem, że naciskasz w kierunku krawędzi od środka, aby przyssawka była płaska. Jeśli nie masz ciężkiej prasy, nie dostaniesz hamburgerów tak szerokich, jak robi to Five Guys. To niekoniecznie jest zła rzecz, ale nie panikuj, jeśli wydają się nieco mniejsze.

Istnieje szkoła myślenia, która mówi, że wciskanie burgera jest podobne do pozostawiania kociąt unoszących się w pudełku na rzece. Ale jeśli ty zrób to we właściwy sposób , sprawisz, że burger będzie bardziej mięsisty i bardziej aromatyczny. Five Guys spłaszcza je, ale w bardzo specyficzny sposób: w niewłaściwy sposób. Sztuka polega na tym, aby rozbić natychmiast po umieszczeniu mięsa na gorącej powierzchni, ale Five Guys tego nie robi. Czekając na klapkę, część soczystości ucieka z burgera. Ale jesteś tu na burgera Five Guys, więc zrób to źle.

Ubierz te bułki

zrobić idealnego burgera Five Guys Jake Vigliotti/Mashed

Po odwróceniu i rozbiciu bułki powinny być prawie gotowe. Pięciu Guys przypieka bułeczki, ale z pewnością nie są dobrze zrobione. Powinny być wystarczająco opieczone, aby pomieścić kilka dodatków. Na potrzeby tego „dokładnego” przepisu używamy tylko „mokrych” dodatków — ketchupu, musztardy, majonezu i ostrego sosu.

Na marginesie dla fanów cebuli. Five Guys z wyprzedzeniem gotuje cebulę i grzyby na klarowanym maśle, a następnie dodaje je do burgerów. Tu nie ma wielkiej tajemnicy.

Zacznijmy od góry: kolejność sosów jest bardzo specyficzna. Pierwszym sosem, który schodzi, jest ostry sos. Oryginalny gorący sos Franka to posypka z wyboru, ta sama, która stworzyła swoje kości jako jeden użyty na pierwszych skrzydełkach z kurczaka Buffalo . Frank's kładzie się najpierw na górnej bułce, na całej górnej części bułki.

Kolejnym topowym spreadem jest majonez. Five Guys produkuje własne majonez marki własnej , ale replikacja nie powinna być trudna. W 100 kalorii na porcję , Majonez Five Guys jest prawdopodobnie nieco bardziej kremowy niż typowy majonez, więc masz trzy możliwości: znajdź bardziej kremowy majonez w sklepie, ubij żółtko w zwykłym słoiku majonezu lub po prostu żyj z faktem, że twój majonez nie jest t dokładnie ten sam ty i możesz zaoszczędzić kalorie w spreadzie. Niezależnie od tego, majonez jest rozłożony na całej górnej części bułki. Powinien prawie sięgać do brzegów, ale na zewnątrz będzie widoczny odrobina ostrego sosu. W końcu po prostu rozprowadzasz go, nakładając majonez.

Dolny kok

zrobić idealnego burgera Five Guys Jake Vigliotti/Mashed

Na dole trafia ketchup i musztarda. Keczup Five Guys jest 20 kalorii na porcję . Podobnie jak Heinz i Hunt. Five Guys ma odrobinę więcej sodu (180 miligramów) niż 160 miligramów Heinza , ale Hunt przychodzi zaraz o 180 miligramów . Na dużym, gigantycznym pojemniku keczupu w sklepie napisano „Heinz”, więc wyraźnie jest to ketchup Heinz, ale jego specyficzna mieszanka. Jeśli faktycznie umieścisz obok siebie Five Guys, Heinz i Hunt, Five Guys smakuje trochę bliżej Hunta niż kupionego w sklepie Heinza. Nie mówiąc, że to spisek, po prostu mówiąc, że Heinz, którego używa Five Guys, jest trochę inny niż ten, który wyciągasz z półki w sklepie spożywczym.

Ketchup dostaje trzy pierścienie na bułce — z dozownika do ketchupu z małym nosem. Musztarda dostaje dwa pierścienie. Musztarda to również standardowa żółta musztarda firmy Heinz. Hmm, chyba że… nie, naprawdę, to nie jest spisek.

Finisz i ser

zrobić idealnego burgera Five Guys Jake Vigliotti/Mashed

Hamburgery gotują się przez około 2 minuty na odwrocie. Five Guys znowu przewraca i daje im inne naciśnij szpatułką. Wydaje się to być w gestii kucharza; niektórzy mocno naciskają, a niektórzy po prostu je stukają. (Kucharz Five Guys był świadkiem dzisiejszej ilustracji wciśniętej, jakby nie było jutra.) Jeśli po prostu przejrzysz kilka zdjęć hamburgerów Five Guys, zobaczysz różne stopnie grubości gotowego produktu, co zależy od tego, w jaki sposób szczęśliwy, że kucharz jest. W każdym razie, pójdą jeszcze przez około minutę, a potem... znowu flip! School of One Flip nie dotyczy Five Guys. Jakieś 30 sekund później – zgadłeś – przewróć ponownie. Ale to już ostatni z przewrotów. Pamiętaj, Five Guys gotuje wszystkie hamburgery, aby były dobrze wysmażone.

Nadszedł czas na dodanie sera. Pięć zastosowań Guys Amerykański ser Kraft , tak samo jak wtedy, gdy drzwi zostały po raz pierwszy otwarte w 1986 roku. Zauważysz, że ser jest nieco grubszy niż przeciętny przetworzony przez Krafta w plastiku. To, które dajesz 5-latkom, nie jest tym, którego używa Five Guys. Kraft robi kawałek delikatesów, który jest trochę grubszy i trochę bardziej prawdziwy niż inne rzeczy. Five Guys nie topi tego wcześniej; po prostu układa się go na burger, a następnie dwa burgery układa się razem i przenosi do bułki. Tandetny sekret Pięciu Guys się układa ser do sera . Wierzch bułki – z majonezem, ostrym sosem i dowolnymi dodatkami, które wybierzesz – powinien mieć mięso skierowane do góry, a nie ser.

Pozostało już tylko zawinąć go w folię aluminiową. Idź od rogu do rogu i złóż je. Prawdopodobnie właściwości konwekcyjne folii, która topi ser, ponieważ ser jest faktycznie dostarczany do bułki w stosunkowo nienaruszonym stanie. Ale to ta sama folia, która również prowadzi do syndromu rozmoczonej bułki. Jednym z uderzeń w Five Guys jest to, że bułka jest rozmoczona. Tak jak folia aluminiowa to świetna sztuczka zwilżyć czerstwy chleb , to także świetny sposób na zawilgocenie chleba, gdy go tam nie chcesz. Najlepiej owinąć swojego domowego burgera Five Guys folią aluminiową na około 60 sekund, a następnie otworzyć. To powinno dać serowi wystarczająco dużo czasu, aby się stopił, a bułka nie przepłynęła przez Soggy Styx.

Jak blisko jesteśmy?

zrobić idealnego burgera Five Guys Jake Vigliotti/Mashed

Podzieliłem się moim naśladowcą burgerów Five Guys z trzema innymi osobami. Cała nasza czwórka wcześniej tego dnia zjedliśmy Five Guys, a później zjedliśmy dokładnie tego samego naśladowcę. Na powyższym zdjęciu oryginalny burger jest po lewej, a mój naśladowca po prawej.

Jak widać, w tym ujęciu nie dostałam wystarczającej ilości ostrego sosu na bułce do burgera. Ale to można łatwo regulować. Ale jest jedna rzecz, którą musiałem przegapić, a jest to masło. Gdzieś na etapie Five Guys musi być trochę masła. (Źródło: ci z nas, którzy nie tolerują laktozy na masło.) Pasty były martwe, a serowość również trafiła w to idealnie. Nawet pozostawienie burgera owiniętego przez 10 minut w folię doprowadziło do super lepkiego sera, ale lekko rozmoczonej bułki. Jeśli już, to naśladowca Five Guys wyprodukował szczuplejszego burgera; nie był tak tłusty jak oryginał. Oznacza to, że mieszanka polędwicy i polędwicy prawdopodobnie nie jest 50/50, a może proporcje polędwicy i polędwicy są nieco inne. Ale ogólnie rzecz biorąc, jest to cholernie blisko domowego burgera Five Guys, jeśli sam tak mówię.

Jak zrobić idealnego burgera z pięcioma facetami?4,9 z 47 ocen Wypełnij 202 Drukuj Five Guys jest pyszny, ale jeśli chcesz zrobić go w domu, potrzebujesz przepisu na burgera naśladującego. Oto jest. Czas przygotowania 5 minut Czas gotowania 5 minut Porcje 2 porcje Całkowity czas: 10 minut Składniki
 • 80/20 chuck, około ¼ funta
 • 90/10 polędwicy, około ¼ funta
 • 2 bułeczki z sezamem
 • 4 plastry sera Kraft American w stylu delikatesowym
Składniki opcjonalne
 • Keczup
 • musztarda
 • ostry sos
 • majonez
Wskazówki
 1. Wymieszaj w równych proporcjach karkówkę i polędwicę. Zrób 4 klopsiki o wadze 3,3 uncji każdy. Spłaszcz kulki między nieprzywierającym pergaminem.
 2. Na różnych grillach jednocześnie zacznij gotować burgery na średnio-wysokich i opiekać bułki na średnio-niskim poziomie. Po 30 sekundach odwróć i spłaszcz hamburgery.
 3. Gdy bułki są lekko podpieczone, zdejmij z ognia. Posmaruj bułkę dużą ilością ostrego sosu i majonezu. Dolną bułkę pokryć 3 pierścieniami ketchupu i 2 pierścieniami musztardy.
 4. Około 2 minuty po pierwszym przerzuceniu, ponownie przewróć hamburgery i spłaszcz je według własnych upodobań. Odwróć ponownie 2 minuty później, ponownie spłaszczając.
 5. Na wierzch każdego kotleta połóż 1 plasterek sera. Połóż 2 placki razem z serem na ser i umieść stos między bułeczkami.
 6. Zawiń burgera w folię aluminiową. Trzymaj zapakowane przez co najmniej 1 minutę, a następnie rozpakuj i ciesz się.
Odżywianie
Kalorie na porcję 447
Całkowita zawartość tłuszczu 22,4 g
Tłuszcz nasycony 11,1 g
Tłuszcze trans 0,1 g
Cholesterol 105,5 mg
Węglowodany ogółem 24,6 g
Błonnik pokarmowy 0,9 grama
Cukry ogółem 2,7 grama
Sód 688,6 mg
Białko 35,6 grama
Przedstawione informacje są szacunkami Edamama na podstawie dostępnych składników i przygotowania. Nie należy jej traktować jako substytutu porady profesjonalnego dietetyka. Oceń ten przepis