Ile kalorii naprawdę jesz u pięciu facetów

Pięciu gości /Getty Images

Każdy kocha Pięciu gości , dobrze? Błyskawiczny wzrost popularności sprawił, że ta niegdyś mała regionalna sieć dołączyła do grona najpopularniejszych gigantów fast foodów w kraju. Jest jednak jedna grupa ludzi, którzy mogą nie czuć miłości Pięciu Facetów, a są to klienci dbający o zdrowie, którzy sprawdzili dane żywieniowe sieci burgerów (co jest wygodne wymienione bezpośrednio w menu ).


Five Guys stworzyło nawet dwie „najgorsze” listy, jeśli chodzi o niezdrowe fast foody: Ściągawka ocenił cheeseburgera z bekonem Five Guys jako ósmy najgorszy burger fast food w Ameryce, ale mógłby zająć jeszcze wyższą pozycję, gdyby zdali sobie sprawę, że pełna liczba kalorii wynosi 1060 zamiast 920, które wymienili (to kalorie dla bekonowego burgera bez sera). Reader's Digest , jednak przyznało Five Guys jednoznaczne pierwsze miejsce za niezdrowe frytki z rozsadzającymi brzuch 1314 kaloriami (w rzeczywistości są to tylko włosy poniżej tego przy 1310 kcal, zgodnie z menu) za dużą porcję.Kalorie w burgerach, psach i kanapkach Five Guys

Burger Five Guys /Getty Images

Oprócz tych niszczących dietę burgerów z bekonem, Five Guys oferuje również zwykłe burgery w zaledwie 840 kalorii, które skaczą do 980, jeśli dodasz ser. Jeśli masz odrobinę zdrowego rozsądku, jeśli chodzi o dzienną zalecaną liczbę kalorii, zawsze możesz zdecydować się na „małego hamburgera”, ale nawet ten najmniejszy i najprostszy z burgerów zawiera mnóstwo ta sama kaloryczność co Big Mac , w cenie 540. Nawet jeśli zdecydujesz się na hot doga zamiast burgera, nie będziesz tam lepiej, bo zwykły koszerny to 520 kalorii. Jest jedno danie główne, które zmniejszy Cię o zaledwie 280 kalorii, ale kto idzie do Five Guys, aby zjeść wegetariańską kanapkę?
Kalorie we frytkach Five Guys

Frytki Five Guys Instagram

Gwiazdą atrakcją Five Guys może być ich słusznie słynne frytki których złocista, chrupiąca doskonałość sprawia, że ​​są warte popisu. Zakładając, że masz kontrolę nad sobą, aby oprzeć się urokowi największego rozmiaru, zwykłe frytki nadal zawierają spore 950 kalorii.

Nawet „małe” frytki, przy 530 kaloriach, są bardziej tuczące niż największe frytki oferowane przez inną wagę ciężką w kategorii frytek zbyt smacznych, by się im oprzeć — stare dobre McDonald's . Menu Five Guys zapewnia nas, że olej z orzeszków ziemnych, w którym smażą ziemniaki, jest „wolny od cholesterolu”, więc… tak, przynajmniej tak jest. Ponadto przyprawa cajun nie wydaje się dodawać żadnych dodatkowych kalorii, ale ketchup dodaje dodatkowe 30 kalorii na porcję (na wypadek, gdyby ktoś nadal liczył).Kalorie w napojach Five Guys

Pięciu facetów się trzęsie Facebook

Regularne napoje gazowane bez diety mają do 360 kalorii, a duże do 520 kalorii, ale jeśli naprawdę chcesz iść na całość, zamów koktajl na 620 kalorii. Plus nie zapomnij o bitej śmietanie! Tylko 20 kalorii więcej. Ale czekaj, darmowe dodatki? Nie mogę ich przepuścić. Kawa dodaje tylko 5 kalorii, wanilia lub truskawka zaledwie 20, a nawet czekolada lub wiśnia tylko 40 kalorii. Ale jeśli chcesz, powiedzmy, Koktajl Oreo z ciasteczkami (66 kcal) i śmietanką (90 kcal) lub chcesz zjeść pełnego Elvisa z bananami (30), masłem orzechowym (90) i bekonem (80) — cóż, policz.

Wygląda na to, że to wszystko składa się na… o wiele więcej niż czyjakolwiek zalecana dzienna dawka kalorii, ale jeśli twoja miłość do Pięciu Facetów jest tak silna, że ​​jesteś gotów złamać kilka zasad diety, to wszystko są elastyczne spodnie o.