Ile rekordów świata ma Matt Stonie?

Konkurs pączków Matta Stonie Frederic J. Brown/Getty Images

Oglądanie konkurencyjnego zjadacza Matt 'Megatoad' Stonie w pracy jest po części fascynująca, po części przerażająca. W końcu jest to facet, który potrafi przełknąć dziesiątki tysięcy kalorii w ciągu kilku minut i który ugruntował swoje imię w konkurencyjne jedzenie scena ze zwycięstwem w 2015 roku nad długoletnim mistrzem Joeyem Chestnutem podczas konkursu Nathan's Famous Hot Dog Eating Contest, pożerając 62 hot dogi, aby złapać zdenerwowany (poprzez ESPN ).


Jedzenie w lidze głównej , organizacja, do której należy Międzynarodowa Federacja Jedzenia Konkurencyjnego, nazwała to zwycięstwo „lecją rytmu i konsekwencji”, oklaskiwaną dla młodego zawodnika za jego charakterystyczny styl: „prędkość za bramką, często wyprzedzając konkurencję i wyznaczając różnicę w szybkości i dystansie”, a wszystko to przy zachowaniu zapierającego dech w piersiach tempa przez cały czas trwania zawodów. federacja obecnie plasuje Stonie na trzecim miejscu na świecie.Wyjątkowa konkurencyjna podróż żywieniowa Matta Stonie

Matt Stonie Nathan Andrew Renneisen/Getty Images

Według jego stronie internetowej Stonie urodził się i wychował w San Jose w Kalifornii i wszedł do świata konkursów kulinarnych w wieku zaledwie 17 lat, kiedy wygrał 1000 $ w konkursie jedzenia homarów w New Hampshire. Major League Eating informuje, że przeszedł na zawodowstwo w 2011 roku, w wieku 19 lat.
gdzie obejrzeć świetny brytyjski pokaz pieczenia

Teraz minęło 10 lat odkąd wygrał ten pierwszy konkurs, ale on nie jest nieroztropnym żarłokiem; uważa się za prawdziwego zawodnika i sportowca. Stonie zauważa, że ​​studiował żywienie na uniwersytecie i planuje zostać dietetykiem (być może jego pierwszym oficjalnym obowiązkiem byłoby zdecydowanie odradzać inny kariery, stat?) i poważnie traktuje swoją konkurencyjną rolę, rejestrując „godziny treningu fizycznego, dyscypliny umysłowej i specjalnej diety”.

Matt Stonie ma na swoim koncie kilkanaście rekordów świata

Konkurs boczek Matt Stonie Gerardo Mora / Getty Images

Stonie's personal stronie internetowej wymienia 24 rekordy pobite w latach 2013-2017, z których część została pobita. ESPN poinformował w 2019 roku, że konkurencyjny zjadacz miał 14 rekordów, podczas gdy Major League Eating obecnie wymienia 13 rekordów świata. Jego poprzednie triumfy odbywały się od wybrzeża do wybrzeża, robiąc rundy w konkurencyjnym torze żywieniowym.Stonie przebił swoją drogę do rekordów, odgarniając szeroki wachlarz dziwacznych lokalnych przysmaków, od 43 Slugburgerów w Corinth w stanie Missisipi, po 15 ośmiouncjowych kanapek z bułką wieprzową w Meadowlands w New Jersey. Dobrze sobie radził również ze słodyczami, odkładając 85 MoonPies w Tennessee, 14,5 funta tortu urodzinowego na Florydzie, ponad 20 funtów ciasta dyniowego w Kalifornii i 255 Zerkanie (tak, te związane z Wielkanocą, jaskrawo kolorowe, słodkie cukierki z pianki marshmallow) w zaledwie osiem minut w 2017 roku.

substytut liści estragonu

Matt Stonie nadal podejmuje wyzwania

Wyzwanie kulinarne Matta Stonie Instagram

Stonie's youtube kanał ma teraz ponad 10 milionów subskrybentów, którzy śledzą legendarnego już rywala, który podejmuje nowe wyzwania. Jego najpopularniejsze filmy wideo to „ Epickie frytki z serem chili ”, który osiągnął ponad 10 000 kalorii, zdobywając 71 milionów wyświetleń; ' 20 000 kalorii Superbowl Challenge ,' ze skrzydełkami, Doritos i pizzą; i bicie rekordu 203 Żetony Ahoj Wyzwanie 'odgrzewanie frytek w piekarniku

Stonie również angażuje fanów, biorąc ich sugestie dotyczące wyzwań związanych z jedzeniem, a następnie nagrywając wideo z wynikami dla jego „ Seria 60 sekund ”, które pokazało, że wysysa wszystko, od poppersów jalapeño i twarogu po kanapki PB&J i paluszki z mozzarellą.

Jak Matt Stonie je tak dużo i pozostaje taki szczupły?

Joey Chestnut i Matt Stonie Instagram

Chociaż Major League Eating stawia Stonie na wadze 130 funtów, wygląd może mylić – najwyraźniej ten facet może wyrządzić poważne szkody przy stole. Stonie ujawnił ESPN kilka brzydkich prawd na temat żywienia na zawodach, przyznając, że po jednym zawodach może przytyć nawet do 20 funtów (w dużej mierze to waga wody), których utrata może zająć trzy dni.

Ocenił, że startuje raz w miesiącu, ale nie każde wyzwanie żywieniowe to radość; wciąż pamięta, że ​​przegrał tylko o pół taco ze swoim długoletnim rywalem Chestnutem w konkursie taco z krowim mózgiem („hm, tak, nie dobrze”, powiedział, co musi być ogromnym niedopowiedzeniem). Stonie powiedział, że aby przeciwdziałać niektórym potencjalnym skutkom wdychania szokującej ilości kalorii podczas jednego siedzenia, Stonie powiedział: GQ ćwiczy na siłowni pięć razy w tygodniu, mieszając ciężary i cardio, a jeśli chodzi o przyjmowanie posiłków w trybie treningowym, będzie jadał dwa „poważne” posiłki każdego tygodnia, a następnie dwa do trzech dni odpoczynku.

W czasie przestojów jego posiłki nie mogą być mdłe – pomyśl o koktajlach proteinowych, migdałach, multiwitaminach, jabłkach, marchwi i kromkach chleba. Innymi słowy, dieta Stonie waha się między dwoma najbardziej czarno-białymi skrajnościami, jakie można sobie wyobrazić, ale przy ponad tuzinie światowych rekordów i liczenia, niekończący się cykl powstrzymywania się i (delikatnie mówiąc) napadowego objadania się najwyraźniej działa na niego. .
Kategorie Inny Jak porady