Ile właściciele franczyzy Chick-Fil-A naprawdę zarabiają rocznie?

chick-fil-a budynek Karen Bleier / Getty Images

Nawet z sukcesem kanapki z kurczakiem, Papież nadal nie ma Laska-fil-A pokonać, jeśli chodzi o najpopularniejszą sieć fast foodów w Ameryce. Nawet nie McDonald's może wydawać się dotykać Chick-fil-A w kategorii satysfakcji marki i lojalności klientów, według Magazyn QSR . Kiedy weźmie się pod uwagę, jak popularna jest sieć kurczaków wśród amerykańskich konsumentów, prowadzenie jednej z ich franczyz wydaje się być całkiem lukratywnym przedsięwzięciem biznesowym.


Posiadanie franczyzy Chick-fil-A wiąże się jednak z pewnymi innymi warunkami niż inne sieci fast foodów. Z drugiej strony, część tego, co sprawiło, że Chick-fil-A jest tak udany, jest również tym, co odróżnia je od konkurencji. Dla tych, którym udaje się otworzyć franczyzę Chick-fil-A – a jej zdobycie nie jest łatwe – dochód jest bardzo dobry.Operatorzy Chick-fil-A mają naprawdę dobry dochód

chick-fil-sklep Andrew Renneisen/Getty Images

A ile franczyzobiorca Chick-fil-A — przepraszam, firma nazywa ich „operatorami” — sprawia, że ​​rok, no cóż, to oczywiście może się różnić w zależności od sklepu. Według Forbes artykułu, w 2007 roku operator jednego sklepu zabrał do domu średnią pensję w wysokości 100 000 USD. To wcale nie jest złe, ale rok 2007 był ponad dekadę temu, a popularność Chick-fil-A tylko od tego czasu wzrosła.
Większość firm zajmujących się fast foodami nie podaje powszechnie, ile ich właściciele franczyzowi zarabiają rocznie, ale to nie znaczy, że nie można uzyskać całkiem dobrego pomysłu. Według grupy informacyjnej franczyzy, Miasto franczyzy , operator Chick-fil-A może dziś oczekiwać, że zarobi średnio około 200 000 USD rocznie. To obliczenie opiera się na średnich zarobkach restauracji i procentach brutto, które pobierają operatorzy (przez Washington Post ). Biznes z kurczakiem opłaca się całkiem nieźle, ale najtrudniejszą częścią jest zdobycie go.

Chick-fil-A zatwierdza tylko niewielki procent wniosków franczyzowych

jedzenie chick-fil-a Frederic J. Brown/Getty Images

Biorąc pod uwagę, jak popularny stał się kurczak Chick-fil-A, nic dziwnego, że ich franczyzobiorcy robią bank. Dotarcie do momentu, w którym Chick-fil-A wręcza klucze do jednej ze swoich restauracji, nie jest jednak łatwym zadaniem.„Barierą wejścia dla bycia franczyzobiorcą nigdy nie będą pieniądze”, rzecznik Chick-fil-A, Amanda Hannah powiedział Insider biznesowy . Firma jest dość wybredna, jeśli chodzi o to, komu pozwalają prowadzić swoje restauracje, i przygląda się zaangażowaniu wnioskodawców w społeczności z drobnym grzebieniem. Aby zobrazować, jak niewielu ludzi dokonuje cięcia, co roku Chick-fil-A otrzymuje około 20 000 zapytań o otwarcie franczyzy, ale Hannah powiedziała, że ​​wybiera się tylko od 75 do 80 osób.

To nie są dobre szanse, ale zdobycie franczyzy Chick-fil-A będzie o wiele tańsze niż w przypadku jakiegokolwiek innego fast foodu.To najtańsza franczyza typu fast food do kupienia

chick-fil-sklep Andrew Renneisen/Getty Images

W porównaniu z innymi franczyzami, takimi jak McDonald's, który żąda 45 000 USD opłaty początkowej i płynnych aktywów w wysokości 500 000 USD, opłata za 10 000 USD Chick-fil-A jest prawdziwą okazją (poprzez Drut z kurczaka ). W rzeczywistości jest to najtańsza franczyza typu fast food, jaką można kupić, i kosztuje tylko około 10 kawałków z góry. To prawdziwa kradzież w porównaniu ze średnią opłatą za uruchomienie franczyzy fast food w wysokości 30,00 USD (poprzez Zgiełk ). Dla ciekawskich, następną najtańszą opcją jest kurczak Subway and Church's za około 15 000 dolarów za sztukę.

Tylko dlatego, że Chick-fil-A ma najniższą opłatę startową, niekoniecznie oznacza to, że jest to najlepsza oferta dla inwestorów. Podczas gdy większość restauracji typu fast food pobiera opłatę licencyjną w wysokości od 4 do 8 procent miesięcznej sprzedaży, Chick-fil-A pobiera 15 procent — prawie dwukrotnie więcej niż każda większa franczyza fast foodów! Auć.

Chick-fil-A chce mieć pewność, że odzyska swoją inwestycję

chick-fil-restauracja? Tom Pennington/Getty Images

Więc o co chodzi z tą niesamowicie wysoką opłatą licencyjną, którą operatorzy muszą co miesiąc płacić swojemu szefowi kurczaków? Cóż, to naprawdę bardzo proste. Jeśli chcesz otworzyć McDonald's lub Taco Bell, to ty — inwestor — pokryjesz rachunek za nieruchomość, materiały budowlane i tak dalej. Dlatego większość franczyz typu fast food wymaga od potencjalnych właścicieli franczyzy posiadania tak dużej ilości płynnych aktywów. Nie chcą, aby nabywcy franczyzy zabrakło pieniędzy, zanim maszyna do smażenia zostanie podłączona.

Z drugiej strony Chick-fil-A pokrywa te setki tysięcy dolarów, które kosztuje uruchomienie i prowadzenie restauracji typu fast food. W zależności od lokalizacji nowej restauracji Chick-fil-A koszty te mogą wzrosnąć do 2 milionów dolarów. Musisz sprzedać los samorodków i kanapek, aby odzyskać te pieniądze — stąd wysoka opłata licencyjna plus 50 procent wszelkich zysków.

Tak jak Pięciu gości i McDonald's, Chick-fil-A ma swoje własne wymagania dla operatorów, ale na plus, operatorzy mają wolne niedziele .