Ile to szczypta soli?

szczypta soli

Chyba że gotujesz od lat i wiesz dokładnie to, co robisz, jeśli chodzi o przepis, to chyba nie jest najlepszy pomysł, aby go uskrzydlić, jeśli chodzi o pomiary. Dodanie za dużo lub za mało nawet najprostszego składnika może naprawdę stanowić różnicę między pysznym a niejadalnym. Na szczęście mamy miarki, dzbanki, łyżki i inne narzędzia kuchenne aby uzyskać odpowiednie składniki — z wyjątkiem tego, że przepisy nie zawsze są takie proste.


A co wtedy, gdy ten przepis na idealne? Ciasteczka z kawałkami czekolady wzywa do „szczypty” soli? Ostatnio sprawdziliśmy, że nie ma nigdzie miarki z napisem „szczypta”.Jaka jest różnica między odrobiną a szczyptą soli?

solenie ciasteczka

Jeśli myślisz, że szczypta Sól z pewnością nie może być tak prosta jak sól, którą można uszczypnąć między palcem wskazującym a kciukiem, mamy dobrą wiadomość — dokładnie to jest! Teraz zakładając, że nie masz Andre'a, szczypta soli, szczypta soli będzie zwykle wynosić 1/16 lub 1/8 łyżeczki do herbaty, w zależności od wielkości twoich palców (poprzez Moje przepisy ). Oczywiście istnieje również podejście „trójpalczaste szczypanie”, które jest świetne, jeśli potrzebujesz trochę więcej niż zwykłego szczypania, ale nie chcesz wyciągać miarki. Zwykle wynosi od 1/4 łyżeczki do 1/8 łyżeczki. Ponownie, twój rozmiar uszczypnięcia może się różnić (przez Kuchnia ).
Ponieważ gotowanie nie zawsze jest proste, pojawiają się również mylące pomiary „kreski” i „smidgen”. Teraz, zanim zostaniesz całkowicie przytłoczony i wrócisz do życia polegającego na gotowaniu tylko obiadów w mikrofalówce, powinieneś wiedzieć, że te niejasne pomiary nie są zbyt trudne. Odrobina czegoś to zazwyczaj 1/32 łyżeczki według Lifehacker lub pół szczypty. Jak na myślnik, cóż, Lifehacker mówi, że odnosi się to do pomiaru cieczy równej 1/8 łyżeczki. Światło do gotowania jednak mówi, że gdy przepis wymaga odrobiny soli, to jest to równe 1/16 łyżeczki — połowa Lifehackera definicja. Zdezorientowany? Może spotkanie w środku to najlepszy wybór na odrobinę soli.

Często zdarza się, że różne przepisy na to samo danie wymagają różnych pomiarów, a w zależności od tego, jakich przypraw używasz, może się okazać, że szczypta soli kuchennej zapewnia o wiele mniej smaku niż szczypta soli morskiej. Zawsze możesz dodać do dania więcej przypraw i przypraw, ale trudno je odjąć. Więc być może najlepszym rozwiązaniem jest częsta konserwacja przypraw i smaku.