Ile naprawdę kosztuje otwarcie franczyzy KFC

kurczak kfc Justin Sullivan/Getty Images

Jest powód, dla którego Laska-fil-A , Church's Chicken i Popeyes tak dobrze radzą sobie z fanami fast foodów — ludzie uwielbiają smażonego kurczaka. Ogólnie rzecz biorąc, najbardziej znaną nazwą w świecie smażonych kurczaków typu fast food jest Kentucky Fried Chicken, lub KFC, jak się teraz nazywa . KFC jest podstawowym amerykańskim smażonym kurczakiem, odkąd pułkownik Sanders zabrał swoje charakterystyczne przyprawy i smażoną dobroć masom w latach 50. XX wieku.


Według Forbes , marka jest wyceniana na 8,5 miliarda dolarów i zajmuje 86. miejsce na liście najcenniejszych marek na świecie 2019. Własna strona internetowa KFC szacuje, że ponad połowa ludzi w Stanach Zjednoczonych ogląda co najmniej jedną reklamę KFC tygodniowo. Już sam ten fakt jest dość szalony, ale jest to również bardzo potężne narzędzie marketingowe marki dla potencjalnych właścicieli franczyzy. Ale ile tak naprawdę kosztuje postawanie stopy w drzwiach jako właściciel KFC? A ile możesz zarobić, jeśli kupisz KFC franczyzowa?Właściciele franczyzy KFC będą musieli spełnić pewne sztywne kryteria

znak kfc Laurie Dieffembacq/Getty Images

Otwarcie jakiejkolwiek powszechnie znanej marki będzie kosztownym przedsięwzięciem, a kupowanie kurczaka imperium pułkownika Sandersa nie jest tanie. Początkowa inwestycja w otwarcie KFC będzie kosztować inwestora biznesowego od 1 442 550 USD do 2 771 500 USD. Tak, to całkiem niezły grosz. Niektóre opłaty, takie jak sprawdzenie przeszłości, mogą wynieść zaledwie 300 dolarów, ale dużym wydatkiem będzie budowa restauracji, która może kosztować pół miliona dolarów (poprzez Najlepsza franczyza ).
ile klubów Sama jest zamykanych?

Należy również wspomnieć, że KFC nie pozwala nikomu posiadać jednego ze swoich sklepów: potencjalni właściciele franczyzy muszą mieć wartość netto co najmniej 1,5 miliona dolarów, mieć 750 000 dolarów w płynnych aktywach, nie mieć wyroków skazujących w sprawach karnych ani historii upadłości. Jak powiedzieliśmy, serwowanie kurczaka pułkownika kosztuje dużo ciasta.

z czego zrobione są nuggetsy z kurczaka Wendy

Właściciele franczyzy mogą zarabiać jak palce lizać

kurczak kfc David Silverman/Getty Images

KFC może być znalezione w krajach na całym świecie i zgodnie z according QSR ' Według raportu 50 najlepiej prosperujących restauracji restauracja KFC w 2017 roku zarabiała średnio 1,2 miliona dolarów. To całkiem niezły skok w porównaniu z szacowanymi 942 000 $, które wciągnęli w 2013 r QSR ). Jeśli chodzi o procent zysków, które właściciele franczyzy KFC zatrzymują dla siebie, cóż, nie jest to dokładnie znane.Grupa restauracyjna nie podaje dokładnej liczby ani nawet procentu, ile jej właściciele franczyzowi zarabiają rocznie, a ci właściciele franczyzy KFC wydają się być dość małomówni, jeśli chodzi o omawianie swoich dochodów. To powiedziawszy, według Przegląd biznesowy franczyzy , przeciętny właściciel franczyzy spożywczej zabiera do domu około 120 000 USD rocznie, więc jest prawdopodobne, że właściciele KFC zarabiają podobną pensję (która jest o około 30 000 USD niższa niż co właściciele franczyzy McDonald's pobierają rocznie? ).