Ile naprawdę właściciele franczyzy McDonald's zarabiają rocznie?

mcdonald Nicolas Asfouri/Getty Images

Nie ma co do tego wątpliwości — McDonald's to najbardziej udana restauracja w historii świata. Firma nie jest warta miliony, ale miliardy — dokładnie 148,45 miliarda dolarów, a liczba ta rośnie z dnia na dzień (poprzez Makrotrendy ). Według Witryna McDonald's , ich fast foody z burgerami znajdują się na wszystkich kontynentach na świecie z wyjątkiem Antarktydy, a marka nieustannie stara się rozwijać swoje menu .


Odkąd Ray Kroc przyjął koncepcję franczyzy i zastosował to do McDonald's, marka rozwija się jak ciepłe bułeczki i jest więcej franczyz McDonald's w Ameryce Północnej niż gdziekolwiek indziej na świecie (poprzez Statystyka ). Chociaż otwieranie McDonald's nie jest dla tych z lekkim portfelem, wypłata może być całkiem niezła, a właściciele franczyzy - i McDonald's - robią bank w każdej restauracji.czy najlepsze koktajle proteinowe są dla Ciebie dobre

Właściciele franczyzy osiągają dobre dochody

mcdonald Andrew Burton/Getty Images

Według Insider biznesowy , przeciętna restauracja McDonald's zarabia około 2,7 miliona dolarów rocznie w sprzedaży. To może nie być tak wysokie, jak Chick-fil-A lub Panera, ale wciąż jest całkiem niezłe. Biorąc pod uwagę, że na całej planecie jest znacznie więcej McDonald's niż którekolwiek z nich Laska-fil-A lub Panera , łatwo zrozumieć, dlaczego McDonald's jest tak bogatą firmą.
Niektórzy właściciele franczyzy McDonald's naturalnie zarobią więcej niż inni, ale większość właścicieli franczyz nadal osiąga szacunkowy roczny zysk w wysokości około 150 000 USD (poprzez Fox Biznes ). Zysk w wysokości 150 000 USD po 2,7 miliona USD ze sprzedaży nie wynosi nawet 6 procent, ale po kosztach żywności, dostaw, wynagrodzeń załogi i kilkunastu innych kosztach przekazanych przez korporacje, to właśnie zostaje z franczyzobiorcami (poprzez Bloomberg ).

Właściciele franczyzy mogą zwrócić się do firmy McDonald's o poradę, ale uzyskanie pieczęci zgody na otwarcie takiej firmy jest prawdziwą trudnością.Kupno franczyzy McDonald's kosztuje duże pieniądze

mcdonald Justin Sullivan/Getty Images

Kupowanie franczyzy McDonald's nie jest tanie, a jeśli potencjalni franczyzobiorcy chcą dostać kawałek ciasta Mickey D, będą musieli przynieść na stół ciężką monetę. Według Insider biznesowy , początkowa inwestycja wynosi od 1 miliona do 2,2 miliona dolarów.

Ta cena jest dość szeroka, ale McDonald's zauważa, że ​​koszty te są oparte na lokalizacji i wielkości restauracji. Nawet czynniki związane z kształtowaniem krajobrazu. Krótko mówiąc, zakup franczyzy McDonald's w San Francisco będzie kosztował znacznie więcej niż w Saginaw w stanie Michigan.Aha, i jeśli myślisz o zakupie franczyzy, pamiętaj, że 40 procent tej początkowej inwestycji musi stanowić gotówka lub niepożyczone aktywa. Czy to McDonald's, Wendy's, czy ' Pięciu facetów, właściciele franczyzy fast foodów mają się całkiem dobrze? — przynajmniej gdy pokonają tę początkową przeszkodę inwestycyjną.

Działalność franczyzowa jest niezwykle dochodowa dla McDonald's

mcdonald Tim Boyle/Getty Images

Otwarcie franczyzy McDonald's nie jest łatwe, chyba że masz stosy pieniędzy do spalenia. To powiedziawszy, McDonald's chciałby zdobyć jak najwięcej właścicieli franczyzy. System franczyzowy jest niezwykle popularny w przypadku Złotych Łuków i jest w rzeczywistości sposobem, w jaki zarabiają znaczną część swoich zysków. Zgadza się — McNuggets nie są prawdziwymi cegiełkami tej miliardowej firmy.

Tak więc, podczas gdy właściciele franczyzy McDonald's mogą zarabiać sześciocyfrową pensję za pośrednictwem swojej restauracji, McDonald's zarabia jeszcze więcej. Wszystko zaczyna się od 45 000 USD opłaty franczyzowej, którą płacą franczyzobiorcy. Do tego dochodzi niekończąca się miesięczna opłata za usługę, która wynosi 4% sprzedaży brutto danej lokalizacji. Następnie właściciele franczyzy płacą co miesiąc czynsz najmu, który wynosi średnio około 10,7 procent sprzedaży. Zasadniczo właściciele franczyzy McDonald's co miesiąc przekazują ponad 15 procent swojej sprzedaży na wielką maszynę Golden Arches.

A ten system robi Bank dla McDonalda. Do tego stopnia, że ​​tylko około 5 procent lokalizacji McDonald's na świecie jest własnością firmy (poprzez Reader's Digest ). Reszta to operacje franczyzowe, za które płaci się z góry na koszt właściciela firmy. McDonald's po prostu trzyma te McNuggets i frytki zaopatrywane, podczas gdy gotówka wpada.

McDonald's prawdopodobnie nie działałby bez właścicieli franczyzy

jedzenie w McDonald Scott Olson/Getty Images

Chociaż z pewnością jest oczywiste, że McDonald's zabija dzięki systemowi franczyzy, w rzeczywistości jest to konieczne – przynajmniej ze względu na globalny wzrost, który osiągnął McDonald's. Według Reader's Digest (przez Dziennik Wall Street ), McDonald's zgarnął 27,4 miliarda przychodów w 2014 r., a sposób, w jaki to się rozkłada, jest dość wymowne. Jeśli chodzi o te przychody, 9,2 mld USD pochodziło z lokalizacji franczyzowych, a 18,2 USD przypisano do lokalizacji należących do firmy. Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że lokalizacje należące do firmy są prawdziwymi wytwórcami pieniędzy, ale tak nie jest.

Ból brzucha imbirowego piwa

Koszt prowadzenia firmy, zwłaszcza restauracji, może naprawdę wpłynąć na jej zyski. Pod koniec dnia McDonald's zatrzymuje tylko około 16 procent przychodów swoich sklepów należących do firmy, ale zatrzymuje 82 procent przychodów wypłacanych przez franczyzobiorców. Wszystko to składa się na mega-dolary dla firmy i chociaż właściciele franczyzy zarabiają trochę monety, to sam biznes jest tym, kto naprawdę wygrywa.