Ile właściciele franczyzy Papa Johna naprawdę zarabiają rocznie?

papa johns pizza Joe Raedle/Getty Images

Papa John's może nadal być jedną z najbardziej znanych sieci pizzerii w Stanach Zjednoczonych, ale z pewnością widzi lepsze czasy. Założyciel firmy, John Schnatter, jest odpowiedzialny za przekształcenie Papa John's w tandetne imperium, ale Schnatter ma również zaszkodził firmie na wiele sposobów.


Schnatter jest już wielkim tatą, który rzuca strzały do ​​Papa John's, ale jego błędy odbiły się na franczyzobiorcach firmy. W latach 90. Papa John's podwajał swoją wielkość prawie co roku, a otwarcie lokalizacji było dość tanie, jeśli chodzi o standardy franczyzy – około 100 000 USD (poprzez Encyklopedia.com ).Jednak dobre czasy się skończyły, a otwieranie Papa John's – i związane z tym zyski – po prostu nie są tym, czym były kiedyś.
Franczyzobiorcy Papa Johna zarabiają mniej niż inni operatorzy fast foodów

Papa Jan Joe Raedle/Getty Images

Ciemna chmura spadła na niegdyś wspaniałe imperium pizzy Papa Johna, a firma po prostu nie osiąga takich zysków, jak kiedyś. Biorąc pod uwagę, że Papa John's rozwijał się tak szybko i tak dochodowo dwie dekady temu, dzisiejsze zarobki są raczej rozczarowujące. Raport z Franczyza.com szacuje, że operatorzy franczyzowi Papa Johna zarabiają około 67 000 USD rocznie. Ta liczba jest dyskusyjna, ale zajmiemy się nią za chwilę.

Według Ulica roczna pensja w wysokości 67 000 USD jest nadal znacznie wyższa od mediany zarobków obywateli USA. To powiedziawszy, jest nieco niższy niż to, co robią inni operatorzy franczyzowi typu fast food. Operatorzy franczyzowi z McDonald's do Taco Bell i Pięciu gości wszystkie robią znacznie więcej. Jeśli chodzi o pizzę, to dość mały kawałek w porównaniu z tym, co robią inni właściciele franczyzowych fast foodów.Właściciele franczyzy Papa Johna widzieli spadek zysków

pudełka papa johns Joe Raedle/Getty Images

Jeśli chodzi o 67 000 dolarów rocznej pensji, której może oczekiwać franczyzobiorca Papa Johna? Cóż, w rzeczywistości może być gorzej — dużo gorzej. W lutym 2019 r. Restauracja Biznes zgłoszone to dlatego, że sprzedaż Papy Johna spadła tak gwałtownie po bardzo złym 2018 roku, że operatorzy krajowi zarabiali tylko około 40 000 USD – przed opodatkowaniem. Zarówno operatorzy Domino's, jak i Pizza Hut zarabiają znacznie więcej.

różnica między fajita a taco

Te niskie zarobki wynikają z dwóch głównych czynników, które są mniej lub bardziej zgodne ze sobą. Sprzedaż spadła aż 30 procent w niektórych obszarach, a operatorzy franczyzowi Papa John po prostu nie mogą konkurować z ofertami za 5 i 6 USD oferowanymi przez konkurentów Little Ceasar's, Pizza Hut i Domino's. Krótko mówiąc? Branża pizzy może być brutalna.Papa John's musiał zapewnić właścicielom franczyzy ulgę finansową

sklep papa johns Joe Raedle/Getty Images

Biznes fast food jest trudny, a firmy często pomagają właścicielom franczyzy w takich sprawach, jak marketing. Nigdy nie jest to jednak dobry znak, gdy właściciele franczyzy muszą zwracać się do korporacji o pomoc w postaci ulgi finansowej. Skutki upadku Johna Schnattera w 2018 roku były tak złe dla Papa Johna, że ​​firma musiała obniżyć miesięczne opłaty licencyjne dla właścicieli franczyzowych, a także obniżyć koszty materiałów spożywczych.

z kim jest żonaty facet fieri?

Według Forbes , właściciele musieli redukować liczbę godzin pracy z powodu malejącej sprzedaży, więc ulgi finansowe zostały przekazane, aby złagodzić rosnące skargi franczyzowe. Prawdziwym kopaczem jest to, że Papa John obiecał 500 dolarów na sklep, aby pomóc właścicielom franczyzy usunąć wszelkie wizerunki Johna Schnattera.

Koszt otwarcia Papa John's

Papa Johns pracownik Mike Moore/Getty Images

Jest dobra wiadomość dla wszystkich inwestorów, którzy myślą o zakupie franczyzy Papa Johna. Chociaż zyski mogą być mniejsze niż w przypadku niektórych franczyz typu fast food, koszt otwarcia jednostki jest również znacznie niższy.

Otwarcie Papa John's kosztuje tylko około 300 000 $. To o wiele mniej niż koszt otwarcia Taco Bell lub McDonald's, które w przeciwieństwie do Papa John's mają duże jadalnie. Dla porównania, być może będziesz musiał wyłożyć ponad 2 miliony dolarów, jeśli chcesz mieć własny McDonald's. Papa John's również ma znacznie niższe wymagania dotyczące wartości netto i prosi tylko, aby właściciele franczyzy mieli wartość netto w wysokości 250 000 USD, z czego 75 000 USD w aktywach płynnych (poprzez Insider biznesowy ). Istnieje również opłata za rozpoczęcie działalności w wysokości 25 000 USD, ale znowu jest to znacznie niższa niż w przypadku większości innych franczyz, z Chick-fil-A Wyjątek stanowi opłata początkowa w wysokości 10 000 USD.

Jeśli chodzi o opłatę za rozpoczęcie działalności w wysokości 25 000 USD – w lipcu 2018 r. Papa John's zrzekł się tej opłaty i obniżył opłaty licencyjne przez pierwsze cztery lata działalności, ale nie wiadomo, czy ta oferta nadal obowiązuje.

Biorąc wszystko pod uwagę, posiadanie franczyzy Papa Johna może nie być najgorszym sposobem na zostanie właścicielem firmy fast food. Z pewnością nie jest tak lukratywny jak kiedyś, ale od listopada 2019 r. sprzedaż wydaje się nieco ożywiać (poprzez Finanse yahoo ).