Ile właściciele franczyzy Taco Bell naprawdę zarabiają rocznie?

Taco Bell Justin Sullivan/Getty Images

Oto fakt, który może sprawić, że wyrzucisz Baja Blast na cały ekran — Taco Bell to ulubiona meksykańska restauracja Ameryki. Zgadza się, zapomnij o tych wszystkich listach „najlepszych meksykańskich restauracji” krążących po sieci, które chwalą malutkie taquerias w Los Angeles. Najwyraźniej nie mają nic na Bell – a przynajmniej po prostu nie mają po prostu liczby restauracji, aby zebrać te głosy. Według Ankieta Harrisa 2018 z ponad 77 000 osób, Taco Bell została wybrana najlepszą meksykańską restauracją w kraju.


Chociaż może to wywołać łzę w oku każdej meksykańskiej restauracji bez quesarito w menu, to niewątpliwie dobra wiadomość dla Taco Bell. Fox Biznes donosi, że Taco Bell ma zamiar otworzyć kolejne 2000 zupełnie nowych lokalizacji do 2023 roku, ponieważ Amerykanie po prostu muszą mieć większy dostęp do tacos Doritos Locos. Dla franczyzobiorców (i przyszłych franczyzobiorców) Taco Bell oznacza to zysk.Właściciele franczyzy Taco Bell zarabiają dobrą pensję

napój taco dzwonek Justin Sullivan/Getty Images

Ogólnie rzecz biorąc, właściciele franczyzowych fast foodów zarabiają dobrą roczną pensję i osiągają średni dochód przed opodatkowaniem w wysokości około 90 000 USD. To prawie dwa razy więcej niż roczny dochód przeciętnego Amerykanina (poprzez Ulica ). Jak więc właściciele franczyzy Taco Bell wypadają w porównaniu z innymi w grze franczyzowej typu fast food? Cóż, może nie zarabiają więcej pieniędzy, ale mogą spodziewać się rocznego dochodu w wysokości od 80 000 do 100 000 USD na restaurację (poprzez Franczyzy na sprzedaż ). To nie jest złe jak na miejsce, w którym wydaje się, że prawie wszystko w menu używa tych samych czterech składników.
Według Franczyzy na sprzedaż , jedną z największych zalet jest to, że właściciele franczyzy Taco Bell często uzyskują ten dochód od razu w pierwszym roku działalności. Dużym tego powodem jest ogromna ilość reklam, które produkuje Taco Bell. Oczywiście fast food, który jest wystarczająco pewny siebie, aby otworzyć własny hotel, wie, co robi, jeśli chodzi o marketing.

Ile kosztuje zakup franczyzy Taco Bell?

restauracja taco dzwon? Dave Kotinsky / Getty Images

Chociaż posiadanie restauracji Taco Bell może być całkiem dochodowe, jeśli chcesz „Żyć Más”, musisz być gotowy, aby odłożyć trochę poważnej gotówki. Oprócz 45 000 USD opłaty startowej firmy, Insider biznesowy szacuje, że otwarcie jednego może kosztować od 1,2 miliona do 2,6 miliona dolarów.Duża część tej gotówki przeznaczona jest na nieruchomość i budowę restauracji, a także na cały fantazyjny sprzęt, którego będziesz potrzebować, aby zrobić te Crunchwrap Supremes. Jeśli masz szczęście, możesz zdobyć istniejącą lokalizację Taco Bell, ale to i tak przyniesie ci od 175 000 do 1,4 miliona dolarów. Oczywiście to niemało pieniędzy, dlatego Taco Bell pozwala tylko tym, którzy mają głębokie kieszenie, na przejęcie swoich restauracji.

ile zielonej herbaty to za dużo

Taco Bell ma pewne strome referencje finansowe dla właścicieli franczyzy

jedzenie taco dzwon? Rachel Murray/Getty Images

Ponieważ koszt otwarcia Taco Bell jest tak wysoki, Taco Bell wymaga, aby potencjalni inwestorzy mieli co najmniej 1,5 miliona dolarów, z czego 750 000 dolarów powinno być w aktywach płynnych. Lubią też inwestorów, którzy mają pewne doświadczenie w branży restauracyjnej. Jeśli dana osoba jest w stanie spełnić te wymagania i zabezpieczyć lokalizację, ma luksus posiadania nieobecnego właściciela, tj. Odpocznij na plaży i obserwuj, jak zyski (poprzez Równowaga ). Nie znajdziesz tego rodzaju luźnej postawy z Chick-fil-A franczyza .Jeśli nie masz 1,5 miliona dolarów, a myśl o wydaniu 2 milionów na zbudowanie Taco Bell przyprawia cię o zawrót głowy, może być jedna alternatywa. Na początku 2020 r. Taco Bell ogłosił, że niektóre franczyzy mogą zacząć płacić menedżerom 100 000 USD (przez Zegarek rynku ). To byłyby restauracje należące do firmy, a nie należące do franczyzy, ale i tak jest to pensja franczyzobiorcy bez konieczności wydawania własnych pieniędzy na budowę tego miejsca.

Jak posiadanie Taco Bell wypada w porównaniu z innymi franczyzami?

Taco Bell Justin Sullivan/Getty Images

Według Równowaga , od 2018 roku Taco Bell prowadził Yum! marek (KFC, Pizza Hut) pod względem wzrostu sprzedaży, a średnia roczna sprzedaż na sklep wyniosła około 1,6 mln USD. Te liczby to z pewnością nic do szyderstwa, ale jeśli chodzi o konkurencję, Taco Bell ma przed sobą długą drogę, jeśli chce dogonić McDonald's i Laska-fil-A . Sieci te odnotowały średnio 4,7 miliona dolarów i 2,8 miliona dolarów sprzedaży na sklep — z Chick-fil-A na czele (poprzez Barrons ). Całkiem imponujące jak na firma otwarta tylko sześć dni w tygodniu .

Jeśli chodzi o roczne wynagrodzenie, Właściciele franczyzy McDonald's Przyjmuj średnio 150 000 USD rocznie, a operatorzy Chick-fil-a mogą zarobić około 200 000 USD. Co tu dużo mówić, może burgery i kurczak są po prostu bardziej popularne niż tacos?