Jak naprawdę powstaje pizza Papa John's?

Papa John Joe Raedle/Getty Images

Papa John's została założona w 1984 roku przez Johna Schnattera i według Perkusja , być może zrobił swoją pierwszą pizzę w schowku na miotły na tyłach tawerny swojego taty w Jeffersonville w stanie Indiana.


Z tysiącami sklepów na całym świecie Papa John's przebyła długą drogę od czasu robienia pizzy w szafie na miotły. Przeszła kilka zmian, z których najbardziej dramatyczną była zmiana zarządu, w której Schnatter — sam Papa John — został usunięty z funkcji dyrektora generalnego.Szybko do końca 2019 roku, a Schnatter twierdził, że pizza pod nowym kierownictwem nie była tak dobra, jak kiedyś. On powiedział stacji informacyjnej Kentucky „Sposób, w jaki robią pizzę, nie ma zasadniczego znaczenia dla tego, co robi pizzę Papa John's”.
burger king czarny bułka

Co oczywiście nasuwa pytanie: co dokładnie robi pizzę Papa John's? ? Tak naprawdę powstaje pizza Papa John's.

Przepis na pizzę Papa Johna nie zmienił się

Papa John Joe Raedle/Getty Images

Gdy Papa Johns założyciel i były dyrektor generalny John Schnatter trafił na pierwsze strony gazet, twierdząc, że pizza z sieci, którą stworzył, nie była już tak dobra, jak kiedyś, odpowiedział nowy dyrektor generalny Rob Lynch.„Nie wprowadziliśmy żadnych zmian w sposobie, w jaki to robimy, ani w tym, co trafia do naszych produktów”, powiedział nowy Lynch dla CNBC Skrzek na ulicy (przez Thriller ) . 'Pan. Schnatter ma prawo do swojej opinii. Skupiamy się na robieniu rzeczy, które pchną biznes do przodu”.

Zmianie uległy jednak niektóre pozycje w menu, według according CNBC , w tym pierwszy nowy smak na pizzy od 35 lat.Schnatter wyjaśnił później, że w rzeczywistości nie zjadł 40 pizz w ciągu 30 dni. Zegarek rynku donosi, że odsunięty CEO poszedł na podcast H3 i wyjaśnił swoje twierdzenia, mówiąc: „Kiedy powiedziałem, że mam pizzę, oznacza to, że przeprowadzam inspekcję” – kontynuował Schnatter. „Nie jem każdej pizzy, być może jem części pizzy”.

Jak Papa John's robi oryginalne ciasto do pizzy?

Papa John

Aby zrobić dobrą pizzę, trzeba zacząć od dobrej bazy. Jeśli zastanawiasz się, co dzieje się w doskonałej bazie Papa John, nie szukaj dalej niż than Strona Papy Johna , gdzie wymienione są składniki świeżego ciasta. Jeśli zamawiasz tradycyjną pizzę ręcznie rzucaną, składa się ona z dość podstawowych składników: niebielonej wzbogaconej mąki pszennej, wody, cukru, oleju sojowego, soli i drożdży. Ale co robią z tymi składnikami, aby zmienić je w skórkę Papa Johna, którą znamy i kochamy?

sam's club food court menu 2019

Jeden domniemany pracownik Papy Johna (przez pizzaprzepisy101.com ) dzieli się wieloma informacjami o tym, jak Papa John's tworzy bazę do pizzy, mówiąc, że pozwalają, aby ciasto wyrosło, dopóki nie będzie miało „około trzech cali grubości”.

Inne wskazówki, które udzielili, to: wałkowanie pizzy za pomocą wałka z kolcami, „klaskanie pizzy”, aby uzyskać pożądany kształt, i naciskanie palcami na brzeg, aby utworzyć skórkę. Według pracownika tworzą one skorupę o grubości około 1/4 cala.

Jest też bezglutenowa pizza na cieście, ale nie robią tego w lokalnych sklepach z pizzą. Według komunikatu prasowego Papa John's (via Bardzo Chrupiące ), skórka ta jest „przygotowywana w oddzielnym zakładzie bezglutenowym przed wysłaniem do sklepów”. Mimo to ostrzegają, że w pizzerii może być narażony na działanie glutenu, więc osoby nadwrażliwe na gluten powinny zachować ostrożność.

Papa Johns używa dużo sosu

Papa johns na cienkim cieście pizza z sosem

Samo dobre ciasto nie da ci pizzy, da chleb – co jest super pyszne, ale nie o czym jest Papa John's . Kolejnym ważnym składnikiem dobrego ciasta jest oczywiście sos pomidorowy.

Więc co jest w sosie pomidorowym Papa Johna? Na Strona internetowa firmy , znajdujemy oczekiwane przez nas składniki: świeże pomidory dojrzewające (z puszki), sól, czosnek, przyprawy, oleje i cukier. I może to być dużo cukru. Według byłego menedżera, który zrobił AMA na Reddicie , sos „jest pełen cukru”.

Inny domniemany pracownik Papy Johna (przez pizzaprzepisy101.com ) podaje informację o ilości potrzebnego sosu, mówiąc, że „rozlewa sos pomidorowy do jednego cala od krawędzi pizzy”.

Nawet jeśli uwielbiasz słodki sos, który serwują w Papa John's, mógł on siedzieć na pizzy dłużej niż myślisz. ZA rekompensator twierdząc, że jest pracownikiem Papa Johna, wyjaśnił, że w przewidywane pracowite dni pizze są częściowo przygotowywane. „Są sosowane i posypane, ale nie serem”.

Papa John's prawdopodobnie używa tego samego sera, co inne sieci

Pizza serowa?

Dobre ciasto i sos to pół pizzy. Następny jest ser. Jednak w tym miejscu Papa John's nie różni się zbytnio od swoich konkurentów.

dlaczego zima została przerwana?

Możesz wybrać parmezan/romano lub mieszankę trzech serów. Mieszanka trzech serów składa się z serów Provolone, Fontina i Asiago, jak podano na strona internetowa firmy i chociaż dobrze to wiedzieć, nie jest to dużo informacji.

Według Forbes , sery Papa John's dostarcza Leprino Foods — ta sama firma, która również dostarcza Domino , Mali Cezarowie , i Pizza Hut ze wszystkimi ich tandetnymi potrzebami. Oznacza to, że wszystkie te sieci serwują ser o podobnym źródle i jakości, ale nie oznacza to, że jest dokładnie taki sam. Każdy łańcuch wykorzystuje specjalną mieszankę serów, unikalną tylko dla nich.

Dzięki monopolowi na rynku i skupieniu się na jakości — jeden z nielicznych gigantów mleczarskich, którzy nigdy nie musieli wycofywać produktu — sery z Leprino doskonale uzupełniają pizzę Papa Johna.

Papa John's Pan Pizza jest robiona na swój własny sposób?

Pizza z patelni Papa Johns Shannon O'hara/Getty Images

W 2016 roku Papa John's wprowadził nową pizzę: Pan Pizza. Sean Muldoon, główny specjalista ds. składników Papy Johna, powiedział: Insider biznesowy że udoskonalenie pizzy na patelni zajęło półtora roku, która jest wytwarzana przy użyciu innego procesu niż inne pizze.

Ciasto, które zawiera tylko siedem składników, jest rozwałkowane za pomocą kolczastego dokera — przestań bąbelki! — a następnie włożyć do garnka zamiast rzucać ręką.

Następnie dodaje się sos i dodatki, a następnie dodaje się ser i rozprowadza się aż do skórki, aby uzyskać doskonały: „pierścień serowy”.

Pizza z patelni nie jest przygotowywana w tym samym piekarniku, co ręcznie wyrzucana i cienka skórka, ponieważ pieczenie nie zajmuje tyle samo czasu. Oznaczało to, że restauracje musiały wyposażyć kuchnię w specjalny sprzęt, a nawet mieć dwa piekarniki.

Insider biznesowy nazywa zewnętrzną krawędź pizzy pan „mniej skórki i bardziej karmelizowany chrupiący” i brzmi to tak niebiańsko, jak smakuje.

Niektóre składniki długo siedzą w Papa John's

Pudełko na pizzę Papa Johns Joe Raedle/Getty Images

Papa John's może być znany ze swoich „lepszych składników”. Slogan „Lepsza pizza”, ale zdaniem pracowników niektóre z tych „lepszych składników” mogą nie być tak dobre.

Według byłego menedżera, który zrobił AMA na Reddicie , „Papa John's ma sos Alfredo ze szpinakiem, który jest pyszny, ale zamawiany jest tylko raz w tygodniu, a jego data ważności osiąga 3 dni po otwarciu torebki, ale nikt go właściwie nie wyrzuca, dopóki nie zniknie lub nie wygląda paskudnie. '

Najwyraźniej dodatki też nie są do końca świeże. Również na Reddit , domniemany pracownik podał więcej zakulisowych szczegółów, mówiąc: „tak niewiele osób zamawia anchois, że resztki czasami zapominają i trafiają na pizzę”.

Ten pracownik opisał również pizzę dla miłośników mięsa, która od czasu do czasu pojawia się w menu, która ma „odrobinę „smaku mięsa” przy stole krojenia, oraz polewę z kurczaka, która trafia do sklepów w torbie i „ma chemiczny zapach”.

Może następnym razem zamów pizzę z serem?

Papa Johns zawsze dodaje jakieś dodatki do twojego pudełka po pizzy

wierzby Joe Raedle/Getty Images

Ostatnim krokiem, zanim Twoja pizza trafi do Ciebie, jest załadowanie jej do pudełka wraz ze wszystkimi dodatkami, które sprawiają, że Papa John's jest tak wyjątkowy. Sos czosnkowy jest tym, do czego możesz być przyzwyczajony, ale w rzeczywistości nie jest to jedyny charakterystyczny sos dostępny w sieci.

Sosy do maczania, wymienione na strona internetowa firmy , obejmują BBQ, ser pleśniowy, Buffalo, ser, musztardę miodową, sos do pizzy i ranczo. Możesz również dodać dodatkowe pepperoncini lub dostać paczki pokruszonej czerwonej papryki, specjalnej przyprawy lub parmezanu.

kto ma najlepsze skrzydła

Jeśli potrzebowałeś dowodu, że sosy do maczania są tym, co czyni Papa Johna wyjątkowym, sos czosnkowy – który jest zdecydowanie najpopularniejszy – miał limitowaną edycję dzbanka o pojemności 1 galona w 2018 roku, zgodnie z Thriller. Tak, to takie dobre, że fani kupili go na galon.