Jak sprawdzić drożdże?

drożdże sprawdzające Molly Allen/Tłuczone

Świat pieczenia jest szalenie rozległy, od mieszania ciast i ciasteczek po chleb i ciastka. A w przypadku wielu przepisów nie byłyby nawet możliwe do zrealizowania, gdyby nie dodatek drożdże .


Drożdże są ostatecznie tym, co nadaje chlebowi lub ciastu jego puszystą, niesamowitą konsystencję. A bez tego wypieki po prostu spadną płasko. Ale zanim zagłębisz się w przepis na chleb lub ciasto, ważne jest, aby zrozumieć, jak udowodnić drożdże, aby upewnić się, że efekt końcowy jest najwyższej klasy.najlepsze menu zamieci w historii

Większość przepisów wymaga aktywnych suchych drożdży. I chociaż drożdże są żywym organizmem, drożdże znajdujące się w opakowaniach na półkach w sklepach spożywczych są suszone, aby mogły być stabilne na półce, dopóki piekarz nie kupi ich do pieczenia. Z powodu tego procesu produkcyjnego wybudzenie drożdży ze snu i potwierdzenie, że wciąż żyją, jest ważnym krokiem w procesie pieczenia. Ale nie bój się. Dzięki kilku krokom i przydatnym wskazówkom i sztuczkom, w mgnieniu oka uzyskasz doskonale sprawdzone drożdże.
Jakich składników potrzebujesz, aby wyhodować drożdże?

składniki na drożdże Molly Allen/Tłuczone

Chociaż oczywiste jest, że będziesz potrzebować paczki lub słoika drożdży, aby uzyskać sprawdzone drożdże do przepisu, to nie wszystko, czego potrzebujesz. Oprócz drożdży będziesz potrzebować także ciepłej wody z odrobiną cukru . W zależności od przepisu, na który sprawdzasz swoje drożdże, mogą wymagać mniej lub więcej wody lub nawet ciepłego mleka jako substytutu. Zmienna będzie również ilość cukru.

Możesz polegać na tym, że będziesz w stanie skutecznie wyhodować drożdże z filiżanką ciepłej wody wraz z jedną łyżeczką cukru na jedno opakowanie drożdży (ćwierć uncji), co odpowiada dwóm i ćwierć łyżeczki.Dodaj wodę i cukier do miski

woda i drożdże Molly Allen/Tłuczone

Aby rozpocząć rozrost drożdży, będziesz potrzebować miski wystarczająco dużej, aby zmieścić ilość używanej wody. Do miski wlej ciepłą wodę, a następnie dodaj cukier. Upewnij się, że woda nie jest zbyt gorąca, bo może zabić drożdże. Aby uzyskać najlepsze wyniki, potrzebujesz ciepłej wody, która nie jest gorąca.

Posyp drożdżami na wierzchu

drożdże sprawdzające Molly Allen/Tłuczone

Po dodaniu cukru do wody czas posypać drożdżami. Wytnij otwór w opakowaniu i posyp wodę, aby rozprowadzić drożdże. Na tym etapie nie ma potrzeby mieszać.Daj czas drożdżom na dowód

drożdże rozrostowe w misce Molly Allen/Tłuczone

Kiedyś ciepła woda , cukier i drożdże są w misce razem, daj jej czas, aby zrobiła swoje. Ciepła woda budzi drożdże, a cukry dostarczają drożdżom paliwa. Gdy drożdże żywią się cukrem, zaczynają uwalniać dwutlenek węgla, który tworzy pianę i bąbelki w misce. Dodatkowo wydziela ten niesamowity zapach prawie świeżo upieczonego chleba.

jak smakuje kardamon?

Pozwól drożdżom wyrośnąć przez pięć do dziesięciu minut, aż będą musujące, aby potwierdzić, że są żywe i zdrowe. Jeśli nie bulgocze ani nie pieni się, prawdopodobnie drożdże są martwe. Po prostu zacznij od kolejnego opakowania, aby upewnić się, że drożdże są żywe i gotowe do wykonania swojej pracy, zanim przejdziesz do następnego kroku w przepisie na wypieki.

Jaka jest różnica między aktywnymi drożdżami suszonymi a drożdżami instant?

drożdże suche a drożdże instant Molly Allen/Tłuczone

Drożdże instant i aktywne drożdże suszone to dwa najczęstsze rodzaje drożdży, które można zobaczyć na półkach sklepów spożywczych. Ale tylko aktywne suche drożdże potrzebują odrobiny zachęty, aby się obudzić, zanim będą gotowe do pieczenia.

Drożdże błyskawiczne zostały wprowadzone w lata 70. jako nowatorska opcja. Drożdże instant można wlewać i mieszać bezpośrednio do ciasta bez potrzeby wcześniejszej aktywacji.

Aktywne suche drożdże to odmiana, która potrzebuje trochę pomocy. Chociaż drożdże są żywym organizmem, po zapakowaniu stają się uśpione. Posypanie aktywnych suchych drożdży ciepłą wodą i umożliwienie im żucia cukrów jest tym, co budzi go ze stanu uśpionego. Po przebudzeniu jest gotowy do kołysania się i robienia swoich rzeczy w dowolnym przepisie na chleb lub ciasto.

czy pieczeń wołowa arby's prawdziwa?

Czy proofing to to samo, co wzrost?

ciasto rośnie Molly Allen/Tłuczone

Kiedy sprawdzasz drożdże, budząc je ze snu, aktywujesz je dopiero w pierwszym etapie procesu. Zasadniczo rozbudzasz go całkowicie i jesteś gotowy do pracy. Gdy drożdże zostaną zmieszane w ciasto z mąką i czasem dodatkowym płynem, olejem lub roztopionym masłem i przyprawami, będą gotowe do wyrośnięcia.

Podniesienie to etap robienia chleba lub ciasta, który zachęca drożdże do dalszego żucia mieszanki ciasta. Mąka dodana do ciasta daje mu dodatkowe paliwo w postaci skrobi, umożliwiając dalsze uwalnianie dwutlenku węgla i wzrost rozmiaru. Zazwyczaj po wyrośnięciu ciasta nadszedł czas, aby uformować je w pożądany kształt chleba lub ciasta. Stamtąd ciasto pozostawia się do wyrośnięcia jeszcze raz, zanim będziesz gotowy do pieczenia produktu końcowego.

Jak sprawdzić, czy drożdże nie mają ocen Wypełnij 202 Drukuj Drożdże są ostatecznie tym, co nadaje chlebowi lub ciastu jego puszystą, niesamowitą konsystencję. A bez tego wypieki po prostu spadną płasko. Czas przygotowania 10 minut Czas gotowania 0 minut Porcje 1 porcja Całkowity czas: 10 minut Składniki
  • 1 szklanka ciepłej wody
  • 1 łyżeczka białego cukru
  • 1 (¼ uncji) paczki drożdży, co odpowiada 2 ¼ łyżeczkom
Wskazówki
  1. Wlej ciepłą wodę do małej miski. Dodaj cukier.
  2. Na wierzchu posyp paczkę drożdży.
  3. Odstaw drożdże na pięć do minut, aż będą musujące i pieniste.
Oceń ten przepis