Jak bogaty jest dyrektor generalny Arby i jaka jest średnia płaca jego pracowników?

Arby Rick Diamond/Getty Images

Nie ma znaczenia, czy jedziesz do Arby od zarania dziejów lub po prostu stał się modny u wieloletniego dostawcy kanapek, jedną rzeczą, którą prawdziwi fani wiedzą o sieci fast food jest to, że w menu zawsze jest coś, czym można się cieszyć. Arby, jako, oficjalna strona internetowa zauważa, stała się „drugą co do wielkości marką restauracji kanapkowych na świecie”. A ponieważ rok 2019 przyniósł firmie prawie 4 miliardy dolarów rocznej sprzedaży, wydaje się, że prędzej niż później przyjdą na pierwsze miejsce (poprzez CNBC ). Czy przy całej kasie, którą zgarniają rocznie, oznacza to, że pracownicy też dobrze zarabiają?


Według W rzeczy samej , kasjerzy, członkowie zespołu i pracownicy restauracji otrzymują wynagrodzenie w wyższym przedziale 9 USD. Kucharze zarabiają nieco więcej, a ich średnia płaca godzinowa wynosi 10,42 USD. Jeśli jednak chcesz wiedzieć, ile zarabiają menedżerowie w Arby's, możesz być rozczarowany, widząc, że kierownicy zmian zarabiają tylko 12,12 USD na godzinę, podczas gdy zastępcy kierowników i kierownicy restauracji zarabiają odpowiednio 13,14 i 13,76 USD. Dyrektorzy generalni zarabiają najwięcej, a ich średnia stawka godzinowa wynosi 17,39 USD (lub 33 388,80 USD w przeliczeniu na wynagrodzenie roczne), co jest na niższym poziomie w porównaniu z osobami na tym samym stanowisku pracującymi w restauracjach, takich jak czerwony homar . W zależności od stylu życia, te stawki wynagrodzenia mogą być odpowiednie dla niektórych, ale nie można ich porównać z tym, ile wart jest dyrektor generalny Arby, Paul J. Brown.Paul J. Brown ma swoje ręce w kilku różnych rzeczach

Arby Neilson Barnard/Getty Images

Paul J. Brown, który, Forbes Notes objął stanowisko dyrektora generalnego w 2013 r. i zwiększył średnie przychody restauracji firmy o 25 procent do 2017 r., ma wartość netto w milionach. Jak zauważył Kopalnia ścienna , Brown, według stanu na czerwiec 2020 r., jest wart „co najmniej 6,28 miliona dolarów”. Chociaż można założyć, że ta kwota pochodzi bezpośrednio z jego obecnej roli, dyrektor generalny może za to podziękować swoim akcjom w H&R Block. Posiadanie ponad 25 000 jednostek akcji w firmie stanowi większość jego wartości netto. I jako Kopalnia ścienna ujawnia, że ​​Brown również „zarabia 260 852 USD jako niezależny dyrektor” w firmie.
Chociaż wartość ponad 6 milionów dolarów jest niewiarygodna, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wartość netto Browna jest znacznie większa. Tak jak Marka USA zauważa, Brown — oprócz pełnienia funkcji zarówno współzałożyciela i dyrektora generalnego Inspire Brands (do której należy Arby's, Buffalo Wild Wings, Rusty Taco i Sonic) oraz bycia członkiem zarządu H&R Block — jest również członkiem radę dyrektorów FOCUS Brands, Inc. i JC Penney Company, Inc. Na szczeblu lokalnym w rejonie Atlanty zasiada również w zarządach Georgia Tech Foundation, The Woodruff Arts Center, Metro Atlanta Chamber of Commerce, Children's Opieka zdrowotna w Atlancie” i nie tylko. Niewiele ujawniono na temat jego pensji w Inspire Brands, ale można tylko założyć, że jest to całkiem spora kwota.