Jak bogaty jest dyrektor generalny Chipotle i jaka jest średnia płaca jego pracowników?

Torba na wynos Chipotle Bloomberg/Getty Images

Grill meksykański Chipotle nie ma reputacji bycia najtańszy posiłek w mieście? (tak, znamy guac jest ekstra ), więc nie powinno dziwić, że dyrektor generalny sieci, Brian Niccol, co roku zgarnia ogromną pensję. Według Wynagrodzenie.com , Niccol, który pełni również funkcję prezesa zarządu Chipotle, regularnie zarabia osiem cyfr całkowitego wynagrodzenia od czasu objęcia stanowiska szefa firmy w 2018 roku.


Jednak nie byłoby błędem powiedzieć, że Niccol zasłużył na swoją pensję. Za Strona internetowa Chipotle , absolwent Uniwersytetu w Miami był dyrektorem generalnym Taco Bell bezpośrednio przed przejęciem w meksykańskiej restauracji typu fast-casual, a także zajmował kilka innych stanowisk kierowniczych w Mniam! Marki i Procter & Gamble w trakcie swojej kariery. Zdobył też wiele pochwał i licznych wyróżnień podczas pierwszych lat u steru Chipotle. W 2019 r. Niccol zajął trzecie miejsce na liście „Przedsiębiorcy Roku” autorstwa Fortuna , za którą otrzymał tytuł „Restauracyjny Lider Roku” przyznany przez Restauracja Biznes .Brian Niccol stracił ponad połowę swoich zarobków w 2019 roku

Brian Niccol w kolorowym krawacie Robin Marchant/Getty Images

Nie, to nie literówka. Według Exec Pay , Brian Niccol – który w połowie marca tego roku chwalił się majątkiem netto „co najmniej 76,9 miliona dolarów”. Kopalnia ścienna – odnotował drastyczny, 52-procentowy spadek wynagrodzeń w ciągu dwóch lat od przejęcia funkcji dyrektora generalnego Chipotle, zmniejszając jego zarobki o 33,5 mln USD w 2018 r. (poprzez Restauracja Biznes ) do 16 mln USD w 2019 roku.
czy chickfila jest dla ciebie zła?

Mimo to 16 milionów dolarów to całkiem spora liczba. Z tego Niccol połączył 1,2 miliona dolarów wynagrodzenia podstawowego i 3,87 miliona dolarów premii, co dało łączną rekompensatę pieniężną w wysokości nieco ponad 5 milionów dolarów w 2019 roku (poprzez Wynagrodzenie.com ). Zarobił 5 700 073 USD w nagrodach na akcje, 2 731 683 USD w opcjach na akcje i dodatkowe 2 566 388 USD w nieujawnionych zarobkach, co dało jego dokładne wynagrodzenie w 2019 r. do 16 068 144 USD.

Ostatnio wprowadzono również pewne zmiany w strukturze płatności. Za Insider biznesowy , 10% pensji kadry kierowniczej, w tym Niccol's, będzie przyznawane po osiągnięciu celów dywersyfikacji pracowników i ochrony środowiska w firmie.Ile zarabiają pracownicy Chipotle?

Pracownicy Chipotle przygotowujący posiłki Bloomberg/Getty Images

Według strony internetowej z ofertami pracy Szklane drzwi , stawka godzinowa członków załogi w Chipotle waha się od 8 do 16 dolarów, a średnia stawka godzinowa wynosi 11 dolarów. Do wynagrodzenia dołącza długa lista świadczeń, w tym jeden bezpłatny posiłek na zmianę, opieka zdrowotna i możliwość premii kwartalnych, które mogą sumować się do dodatkowego miesiąca wynagrodzenia rocznie, zgodnie z Strona internetowa firmy . Pracownikom godzinowym obiecano również tymczasową 10-procentową podwyżkę na początku pandemii w zeszłym roku.

Jak na Tabela płac , kierownicy kuchni w Chipotle mogą spodziewać się zarobku około 12,40 USD na godzinę, podczas gdy w miejscu pracy W rzeczy samej donosi, że zastępcy dyrektora generalnego w restauracjach przyniosą stawkę godzinową w wysokości około 16 USD. Liczba ta znacznie skacze po zostaniu dyrektorem generalnym – stanowisko, o którym informuje Indeed, ma stawkę godzinową w wysokości około 24 USD. Ci, którzy nadal awansują w szeregach do kierowników dystryktu, mogą spodziewać się rocznej pensji w wysokości około 74 108 dolarów. Stanowiska kierownicze oferują również dodatkowe korzyści, takie jak ubezpieczenie na życie.