Jak bogaty jest dyrektor generalny Domino i jaka jest średnia płaca jego pracowników?

Domino Noam Galai/Getty Images

Niezależnie od tego, czy zamawiałeś w każdy piątek, odkąd byłeś dzieckiem, czy byłeś w najbliższym pokoju w akademiku, Domino's Pizza znalazła miejsce w domach i sercach wielu. Podczas gdy sieć pizzerii odnotowała silną konkurencję w konkurencyjnych firmach, takich jak Pizza Hut i Papa Johns , to nie przeszkodziło Domino's, aby cieszył się dużym zainteresowaniem wśród miłośników pizzy. I tak jak to miało miejsce z sercami klientów, Domino's znalazło miejsce na on Forbes Lista 2017 dla jednej z najbardziej „Innowacyjnych Firm Wzrostu”. Jednak przy wszystkich pochwałach, jakie otrzymał z biegiem czasu, niektórzy mogą się zastanawiać, czy sukces, który Domino's postrzega jako całość, sprowadza się do sposobu, w jaki traktuje i płaci swoim pracownikom.


Według W rzeczy samej , kasjerzy i pracownicy działu obsługi klienta mogą zarabiać średnią stawkę godzinową od 10,17 do 11,78 USD, podczas gdy na stronie znajdują się wykazy kucharzy pizzy i szefów kuchni w przedziale 10 USD. Kierowcy dostawczy zarabiają znacznie więcej, a ich szacunkowa stawka godzinowa wynosi od 14,52 do 15,01 USD za godzinę. Niestety dla tych, którzy woleliby przejąć kierowniczą rolę, płace są znacznie niższe, ponieważ asystenci i dyrektorzy generalni zarabiają odpowiednio 12,47 i 13,75 USD za godzinę. Chociaż istnieje wiele innych stanowisk, na które można zatrudnić, być może najbardziej zgarnie to stanowisko kierownika okręgu, który ma roczną pensję w wysokości 77 411 dolarów. I chociaż prawie sześciocyfrowa roczna wypłata za wyżej wymienioną pozycję jest dla niektórych wygodna liczba, to nic w porównaniu z tym, ile jest wart dyrektor generalny marki Richard E. Allison Jr.Roczna pensja Richarda E. Allisona Jr. wynosi miliony

Domino Bloomberg/Getty Images

Allison, kto Forbes zauważa, że ​​wchodząc na stanowisko pod koniec 2018 roku, po odejściu Patricka Doyle'a na emeryturę, ma wartość netto, która sprawi, że każdy znajdzie ekscytację w swoim dniu pracy. Według strony z informacjami o giełdzie Kopalnia ścienna , według stanu na październik 2020 r. Allison ma szacowaną wartość netto na co najmniej 24,9 mln USD. I chociaż możesz założyć, że większość tej kwoty pochodzi z pensji, którą zarabia jako dyrektor generalny Domino's, zdziwiłbyś się, gdybyś wiedział, że tak nie jest.
mcdonalds hash browns bezglutenowe

Chociaż Wallmine donosi, że Allison jest najlepiej opłacanym dyrektorem w firmie, jego pensja wynosi tylko nieco ponad 5 milionów dolarów rocznie. Skąd więc pochodzi reszta jego szacowanej wartości netto, pytasz? Oczywiście akcje! Posiadając ponad 16 milionów dolarów w akcjach Domino's Pizza Inc. i sprzedając nieco ponad 3 miliony dolarów w DPZ od 2015 roku, wydaje się, że jest jednym z dyrektorów generalnych, który wie, jak sprawić, by jego pieniądze działały najlepiej dla niego. Przewidywane „25 miliardów dolarów rocznej sprzedaży na całym świecie do 2025 roku” i plan posiadania „2000 nowych sklepów w USA w tym czasie” (za pośrednictwem Forbes ), można się tylko spodziewać, że zarówno jego wynagrodzenie, jak i majątek netto w ciągu najbliższych kilku lat znacznie wzrosną. Miejmy jednak nadzieję, że roczny wzrost firmy przyniesie wzrost wynagrodzeń dla pracowników na niższym poziomie.