Jak pozbyć się tego nieprzyjemnego zapachu z pierścionka Instant Pot?

Natychmiastowa doniczka

Może się zorientowałeś jak przestać psuć patelnie i dokładnie wiesz, jak zarządzać swoim powolna kuchenka , ale jeśli jesteś nowy w świecie Natychmiastowe gotowanie w garnku , są pewne rzeczy, które mogą Cię zaskoczyć. Na przykład, czy wiesz, że bez odpowiedniego czyszczenia? Natychmiastowa doniczka pierścień uszczelniający może mieć nieprzyjemny zapach?


Silikonowy pierścień wewnątrz pokrywki garnka Instant Pot zapewnia szczelne zamknięcie, gdy szybkowar jest w użyciu, ale z biegiem czasu, bez względu na to, jak dobrze wyczyścisz pokrywkę, zapachy gotowanych potraw mogą zostać wchłonięte przez pierścień i zacznij się ociągać. Woda i inne brudne drobiny również mogą zostać uwięzione za ringiem.Chociaż możesz po prostu kupić nowy, jeśli próbujesz zmniejszyć swój wkład w lokalne wysypisko śmieci, nauka czyszczenia pierścienia Instant Pot jest w rzeczywistości dość łatwa (poprzez Kuchnia ).
Jeśli twój pierścionek jest tylko trochę śmierdzący, możesz go przepuścić przez zmywarkę. Ale jeśli zapach jest uporczywy, istnieje kilka sposobów na poradzenie sobie z nim.

Po pierwsze, możesz po prostu napełnić Instant Pot dwiema filiżankami białego octu i zamknąć pokrywkę. Ustaw garnek Instant Pot na „parę” i pozwól, aby urządzenie samo się czyściło przez dwie minuty. Parujący ocet działa jak dezodorant. Po zakończeniu wyjmij pierścień z Instant Pot i pozwól mu wyschnąć, zanim włożysz go z powrotem do pokrywki.Druga metoda obejmuje również biały ocet. Zdejmij pierścień Instant Pot z pokrywki, a następnie dodaj go do rondla wypełnionego białym octem i wodą. Ułożenie go na blasze pozwala dokładnie nasiąknąć bez zniekształceń, jak w misce. Pozostaw tak długo, jak to możliwe, a następnie umyj wodą z mydłem i dokładnie wysusz na powietrzu przed ponownym użyciem (przez Smacznego ).

Jeśli naprawdę zależy Ci na zapachach, warto mieć pod ręką dwa pierścienie uszczelniające Instant Pot — jeden do pikantnych potraw, a drugi do słodkich, aby uniknąć zakażenia krzyżowego, ale Urvashi Pitre, autor Indyjski garnek błyskawiczny , zauważa: „Najważniejsze jest to, że sam zapach pierścionka nie oznacza, że ​​przenosi zapach na żywność, więc ludzie nie muszą się tak bardzo martwić”.