Jak stwierdzić, czy arbuz jest dobry

arbuz

Co robisz, gdy stajesz przed zadaniem wyboru dobra? arbuz ? Jeśli po prostu zamkniesz oczy, zbierzesz na ślepo i będziesz mieć nadzieję na najlepsze, są szanse, że pociąłeś sporą porcję bezsmakowych i niedojrzałych lub papkowatych i mącznych owoców. A kiedy masz ochotę na kawałek słodkiego arbuza, jest to ogromne rozczarowanie, nie wspominając o ogromnej marnotrawieniu pieniędzy. Ale nauka wyboru arbuza jest naprawdę prosta, a kiedy już wiesz, czego szukać, nigdy więcej nie doznasz rozczarowania subpar melona.


Deska do arbuza — kto powinien wiedzieć coś na ten temat — mówi, że są tylko trzy proste kroki, aby wybrać dobrego arbuza. Wszystko, co musisz zrobić, to spojrzeć, podnieść i obrócić.Najpierw spójrz na arbuza, aby upewnić się, że nie ma na nim siniaków, wgnieceń ani skaleczeń. Powinno być firma , nie bzdurny. Po drugie, podnieś dziecko i upewnij się, że jest ciężkie jak na swój rozmiar. Jeśli porównujesz dwa podobnej wielkości arbuzy, ten cięższy będzie tym bardziej dojrzałym. Waga również wskazuje że arbuz jest świeży, ponieważ w miarę starzenia się owoców traci wodę, a to prawie gwarantuje suchy, mączny miąższ. Po trzecie, obróć tego melona, ​​aż zobaczysz miejsce na ziemi. Miejsce naziemne to ta plama po jednej stronie melona, ​​gdzie znajdował się na polu dojrzewającym w słońcu, a kremowo-żółty kolor oznacza, że ​​został zebrany w idealnej dojrzałości. Jeśli zobaczysz białą lub jasnozieloną plamę na ziemi – lub, co gorsza, w ogóle nie ma plamki na ziemi – oznacza to, że arbuz nie mógł dojrzeć na winorośli. A ponieważ nie jest to owoc, który będzie dalej dojrzewał na twoim blacie, najlepiej unikać tych arbuzów.
Jest jeszcze jeden krok do rozważenia, jeśli chodzi o wybór dobrego arbuza, i trzeba przyznać, że ten jest nieco bardziej subiektywny: Daj mu klapsa. Teoria mówi, że dojrzały arbuz będzie brzmiał głucho, podczas gdy dźwięk papkowatego melona będzie wyciszony. Gdy opanujesz technikę łomotania, oficjalnie staniesz się zaklinaczem arbuzów.

Teraz, gdy masz pewność, że możesz wybrać najlepszego arbuza, nie przejmuj się, jeśli pokroisz go, aby znaleźć ziejącą szczelinę w ciele. Nazywa się to zaburzeniem pustego serca i chociaż może nie wyglądać tak apetycznie, arbuzy z pustym sercem są całkowicie bezpieczne do spożycia i powinny być tak samo smaczne jak te bez cracku. W rzeczywistości niektórzy twierdzą nawet, że są słodsze.