Jak sprawdzić, czy mięso jest gotowane bez krojenia?

Jak możesz stwierdzić, czy twoje mięso jest ugotowane bez rąbania go na drobne kawałki? Ponieważ spożywanie surowej lub niedogotowanej żywności jest niebezpieczne i może narazić Cię na choroby przenoszone przez żywność, powinieneś zachować ostrożność. Nie chcesz rąbać swoich fajnych kawałków, a jeśli pokroisz tylko najgrubszy kawałek mięsa, który gotujesz, cieńsze będą przesadzone, zanim będą gotowe. Nie zawsze można rozpoznać, czy mięso jest odpowiednio ugotowane, patrząc tylko na nie, chociaż wizualne wskazówki dotyczące wysmażenia mogą pomóc w podjęciu tej decyzji.


Następnym razem, gdy zaserwujesz obfite białko na obiad, wypróbuj te dwie ważne metody, które pomogą Ci uniknąć jedzenia czegokolwiek niedogotowanego. Ciesz się daniem bezpiecznie i zachowaj ten wspaniały strzał Insta podczas posiłku za każdym razem.Kruchy i średnio wysmażony stek

Niezależnie od tego, jak lubisz przygotowywany stek, uświęcony tradycją „test palców” pomoże ci określić, czy jest on przygotowany zgodnie z twoimi upodobaniami.
czy neely są nadal małżeństwem?

Otwórz dłoń tak, aby dłoń była skierowana do góry. Rozluźnij go i użyj palca wskazującego drugiej ręki, aby nacisnąć lekko poniżej podstawy kciuka. Poczujesz, że jest miękka i gąbczasta. Jeśli twoje mięso jest takie w dotyku, to wiesz, że w środku nadal jest surowe. Prawdopodobnie nie powinieneś tego jeść. Czy to w ogóle było na ogniu przez dwie minuty? Bądź cierpliwy.

Jeśli lubisz rzadkie mięso, pamiętaj o ryzyku związanym z bezpieczeństwem żywności. Ponownie otwórz dłoń i rozluźnij ją, a następnie delikatnie dotknij czubkiem palca wskazującego czubka kciuka. Obszar, który wcześniej dotknąłeś poniżej podstawy kciuka, jest teraz nieco twardszy i ma pewne napięcie. Taka ilość dawania z twoim mięsem wskazuje, że jest to rzadkie.Przyciśnij czubek środkowego palca do czubka kciuka i palcem wskazującym drugiej ręki dotknij tego samego miejsca poniżej podstawy kciuka. Średnio wysmażony stek będzie miał taką ilość.

Średni i dobrze wysmażony stek

Ten test palca lub test dłoni działa na całej długości dłoni. Przyciśnij czubek palca serdecznego do czubka kciuka. Wielkość odbicia, jaką odczuwasz, gdy dotykasz miejsca poniżej podstawy kciuka, jest tym, jak powinien wyglądać średni stek w dotyku. W przypadku dobrze wysmażonych steków dotknij czubkiem małego palca czubkiem kciuka. Tutaj poczujesz największe napięcie.Możesz spojrzeć na swoje mięso i pochylić się, aby je powąchać. I z pewnością możesz dowiedzieć się, jakie są różne poziomy zaawansowania w dotyku. Wskazówki wizualne i węchowe, wraz z odrobiną szturchania, są dobrymi wskaźnikami, kiedy mięso się skończyło. Ale aby zachować bezpieczną stronę, ważne jest, aby sprawdzić temperaturę wewnętrzną za pomocą termometru.

Wystarczająco gorąco?

Jeśli nie masz pewności co do testu ręcznego, istnieją inne sposoby testowania wysmażenia mięsa, które nie wymagają rozcinania go. Najlepszym sposobem na to jest użycie termometru, ponieważ eliminuje wszelkie wątpliwości. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo żywności, lepiej dmuchać na zimne. Przede wszystkim używaj termometru do mięsa, a także własnego osądu — robiąc oba, zapewniasz absolutną gotowość bez rozgotowania.

Zainwestuj w termometr do żywności z natychmiastowym odczytem. Jest to stosunkowo tanie narzędzie kuchenne, które staje się bardzo przydatne, gdy próbujesz dowiedzieć się, czy mięso jest już gotowane, ale nie chcesz go kroić przed podaniem. USDA ma specyfikacje dotyczące bezpieczeństwa mięsa i drobiu, które pomagają określić, czy mięso jest gotowane do odpowiedniej temperatury wewnętrznej do spożycia, co eliminuje wiele domysłów. Należy pamiętać, że przestrzeganie odpowiednich czasów spoczynku pozwala na dalsze gotowanie mięsa z ognia.

czy udka z kurczaka są ciemne?

Temperatury gotowania wołowiny, wieprzowiny i jagnięciny

Aby sprawdzić, czy steki, kotlety i pieczenie są gotowe, po prostu włóż termometr do środka w najgrubszej części mięsa. Twój termometr powinien odczytać 145 stopni Fahrenheita przed podaniem stek. Pamiętaj, że mięso gotuje się jeszcze przez kilka minut po wyjęciu z ognia. W związku z tym możesz chcieć zdjąć go z ognia tuż przed osiągnięciem temperatury wewnętrznej 145 stopni i odstawić na 3-5 minut. Sprawdź ponownie temperaturę mięsa przed podaniem, aby upewnić się, że osiągnęła bezpieczną wartość. Podczas gdy niektórzy ludzie lubią, gdy ich stek jest rzadki, istnieje większe niebezpieczeństwo chorób przenoszonych przez żywność, ponieważ rzadkie mięso ma temperaturę od 130 do 140 stopni. Jedz na własne ryzyko!

kurczak

Kiedy gotujesz całego kurczaka, zmierz temperaturę w okolicy ud w pobliżu piersi. W przypadku części kurczaka i cieńszych kawałków termometr można włożyć poziomo. Bezpieczna temperatura wewnętrzna dla wszystkich rodzajów drobiu to 165 stopni Fahrenheita . Inne oznaki gotowości? Kurczak powinien być trochę mniejszy, ponieważ ma nastąpić skurcz. Jeśli się nie skurczy, prawdopodobnie nie jest jeszcze gotowane. I chociaż niektórzy uważają, że soki, które są czyste, wskazują na gotowość, nie jest to gwarancją, więc nie należy na tym polegać jako na sprawdzianie gotowości.

indyk

Kiedy gotujesz całego indyka, powinieneś mierzyć temperaturę w taki sam sposób, jak w przypadku kurczaka. Ponieważ indyki są większe niż kurczaki, sprawdź temperaturę w kilku miejscach, pamiętając, że gotowanie w niskiej temperaturze może zająć kilka godzin. Gotowanie jest zakończone, gdy odczyta się temperatura wewnętrzna w najgrubszej części uda 165 stopni Fahrenheita . A ta legenda o spływających sokach? Tak samo jak w przypadku kurczaka. Nie oznacza to, że mięso jest gotowe. Zawsze sprawdzaj temperaturę!

najlepszy burger 5 facetów

Ryby i skorupiaki

Ogólnie rzecz biorąc, gotowanie większości rodzajów ryb zajmuje niewiele czasu, co oznacza, że ​​bardzo ważne jest zachowanie czujności. Nikt nie lubi rozgotowanych owoców morza. Surowa ryba jest stosunkowo przezroczysta, więc warto ją gotować, aż miąższ stanie się nieprzezroczysty. Krewetka zwija się w kształt litery C i po zakończeniu gotowania zmienia kolor na jasnoróżowy. Przegrzebki są zrobione, jeśli miąższ lekko odskakuje po szturchaniu widelcem; w żaden sposób nie powinni się już czuć na miękko.

Podczas gotowania całej ryby używaj termometru, aby uzyskać absolutną przejrzystość. Włóż go z dala od kręgosłupa do najgrubszej części ryby. Ponieważ USDA zaleca gotowanie ryb i innych owoców morza, aby 145 stopni Fahrenheita , zdejmij rybę z ognia przy około 135 stopniach. Dzięki temu zachowane ciepło będzie dalej gotować, podczas gdy ryba lub skorupiaki odpoczywają przez kilka minut. Zanim będziesz gotowy do podania, temperatura wewnętrzna powinna osiągnąć 145 stopni.
Kategorie Nazwy fakty ekskluzywne