Jak stwierdzić, czy Twoje grzyby zepsuły się?

kosz grzybów

Grzyby świetnie nadają się do trzymania ze względu na ich wszechstronność. Od sałatek i pizzy po smażone jako dodatek lub jako dodatek do risotto, łagodny, orzechowy smak grzybów może towarzyszyć wielu potrawom. Chociaż grzyby są świetne do trzymania pod ręką, jeśli naprawdę je lubisz, ważne jest, aby mieć je na oku, aby uniknąć ich zmarnowania.


Grzyby te są jednak dość delikatne i wymagają specjalnego przechowywania, aby zachować je przez dłuższy czas. Niewłaściwie przechowywane grzyby mogą stać się zbyt wilgotne w lodówce, a także pochłaniać aromat innych aromatycznych produktów, takich jak cebula czy czosnek. Jeśli w obszarze przechowywania, na przykład w szufladzie na warzywa, jest zbyt dużo wilgoci, grzyby pleśnią i psują się. W przypadku przechowywania przez dłuższy czas niż tydzień, rozważ zamrożenie lub wysuszenie grzybów (poprzez Świerk zjada ).czy możesz jeść ziemniaki, które wykiełkowały?

Czego szukać na swoich grzybach

grzyby w lodówce

W zależności od rodzaju posiadanych grzybów, czas, przez jaki mogą pozostać dobre, jest różny. Większość grzybów w całości, a nawet gotowanych, dobrze trzyma się w lodówce przez około tydzień do 10 dni. Pokrojone grzyby trwają krócej, zwykle od pięciu dni do jednego tygodnia. Suszone grzyby są najdłużej trwającymi grzybami i mogą przetrwać od dwóch do trzech lat. Są również świetne, ponieważ można je ponownie nawodnić do gotowania (przez Zjedz według daty ).
martha stewart w więzieniu

Podczas gdy niektóre grzyby rozwijają pleśń, gdy się psują, jest jeden znak, który zawsze jest wyraźną oznaką złych grzybów — śluzowaty film, który tworzą, gdy się zepsują. Czasami, jeśli jest wystarczająco wcześnie, a grzyby nie są zbyt śliskie, można je jeszcze ugotować i wykorzystać. Jednakże, jeśli grzyby zmiękły i są bardzo śliskie, to prawdopodobnie są zbyt daleko od swojej świetności, aby mogły zostać skonsumowane (poprzez Światło do gotowania ).

Zawsze dobrym pomysłem jest kupowanie grzybów jak najbliżej pory, w której planujesz je zjeść, aby nie marnować swoich grzybów. Pamiętaj też podczas zakupów, że całe grzyby trzymają się dłużej.