Ważna różnica między kapustą pekińską a zwykłą kapustą

Pekińska i zielona kapusta

Kiedy myślimy o kapuście, często przychodzi nam na myśl rodzaj kapusty zielonej. Zazwyczaj jeden z tańszych rodzajów warzyw liściastych, zielona kapusta składa się z liści gęsto upakowanych w ciasną, ciężką, okrągłą – i tak, zieloną – kulkę. Kapusta pekińska, nazywana również kapustą pekińską i kapustą selerową, ma dłuższe, jaśniejsze zielone liście i Świerk zjada charakteryzuje go jako wyglądający jak skrzyżowanie sałaty rzymskiej i boćwiny .


Chociaż kontrast w wyglądzie między dwoma rodzajami kapusty jest ważny, aby mieć pewność, że w koszyku znajduje się odpowiedni rodzaj kapusty, główna różnica między nimi polega przede wszystkim na ich fakturze, ponieważ ten czynnik określa, w jaki sposób jeden jest używany.Gotowanie z kapustą zwykłą lub zieloną

Posiekana zielona kapusta

Zielona kapusta, surowa, ma co has Kuchnia opisuje jako pieprzny smak , który podczas gotowania przechodzi w słodycz. Jest używany jako podstawa dla większości rodzajów slaw, ponieważ jego mocne liście są w stanie wytrzymać najcięższe opatrunki. Zielona kapusta może być również sfermentowana do kapusty kiszonej i jest wystarczająco wytrzymała, aby wytrzymać pieczenie, a nawet grillowanie (poprzez Smacznego ). I oczywiście to, co Dzień Św. Patryka byłby kompletne bez najbardziej kultowych irlandzkich (lub przynajmniej irlandzko-amerykańskich) dań, peklowana wołowina z gotowaną kapustą ?
Zielona kapusta oferuje wiele korzyści zdrowotnych, takich jak wysoka zawartość witaminy C i pomaga obniżyć poziom cholesterolu, ale ma jedną istotną wadę — jest znana z powodowania wzdęć, więc być może nie jest najlepsza rzecz do podania na pierwszej randce .

Gotowanie z kapustą pekińską

Kimchi z kapusty pekińskiej

Kapusta pekińska jest najdelikatniejszą odmianą kapusty i najbardziej przypomina sałatę zarówno pod względem tekstury, jak i wyglądu. Jako taki jest doskonały w sałatkach, chociaż ma tendencję do szybkiego więdnięcia, więc sałatki z kapusty pekińskiej należy podawać krótko po przygotowaniu.Kapusta pekińska jest również typowa używany w kimchi, frytki i nadzienia do klusek, ale jest zbyt lekki, aby wytrzymać pieczenie lub pieczenie. Jako jeden komentator na Jedzenie52 forum sugerowane, prawdopodobnie stanie się papkowate, jeśli spróbujesz go ugotować tymi metodami. Mimo to pomysł na peklowaną wołowinę i kapustę pekińską chińsko-irlandzką mieszankę smażoną na przyszły dzień św. Patryka – lub na chiński Nowy Rok – może być wart wypróbowania.
Kategorie przepisy Zabawa porady