Porada Iny Garten dotycząca idealnego Crème Brûlée bez palnika

Ina Garten w niebieskim szaliku i uśmiechnięta Manny Carabel/Getty Images

Żaden posiłek nie jest kompletny bez deseru i krem brulee jest jednym z najlepszych. Gęsty i kremowy krem zwieńczone warstwą chrupiącego, karmelizowanego cukru działają razem, aby stworzyć ten pyszny przysmak, który sprawi, że będziesz tęsknić za drugim, zanim nawet wypolerujesz danie przed sobą.


najlepsze koktajle fast food

Jeśli nagle zapragniesz tego francuskiego klasyka (przepraszam), nie musisz iść do eleganckiej restauracji, aby zaspokoić swoje pragnienie. Chociaż crème brûlée może wydawać się nieco onieśmielające do zrobienia w domu, danie to jest zaskakująco łatwe. Szefowa Iny Garten Przepis wymaga jedynie krótkiej listy składników: jajka i żółtka, cukier, śmietana kremówka, ekstrakt waniliowy i, w klasycznym stylu Barefoot Contessa, Grand Marnier.Jeden z fanów gwiazdy Food Network odkrył, że chce ugotować czekoladową wersję jej crème brûlée, która zaczyna się od tych samych składników, ale zamienia Grand Marnier na likier kawowy, taki jak Kahlúa, a także wzywa trochę słodko-gorzkiej czekolady i instant espresso ( przez Boso Contessa ). Jednak nie mieli dostępnej lampy lutowniczej, aby uzyskać tę zadowalająco chrupiącą warstwę cukru na wierzchu naczynia z kremem. Fan skontaktował się z Garten w sekcji „Zapytaj Inę” na jej stronie internetowej o rozwiązanie, a Garten z radością zaoferował ukrytą metodę dla smakoszy.
Nie masz lampy lutowniczej? Nie ma problemu

Osoba biorąca łyżkę crème brûlée

Nie każdy ma w kuchni latarkę, ale to nie znaczy, że marzenie o ugotowaniu domowej roboty crème brûlée przepadło. Brojler to kolejny sposób na zdobycie karmelizowanej polewy cukrowej na deser, co jest wskazówką, którą szefowa kuchni Ina Garten zasugerowała fanowi, który nie miał pod ręką narzędzia do wywoływania płomieni (poprzez Boso Contessa ). „Po prostu je uważnie obserwuj”, ostrzegł szef kuchni, jeśli użyje tej metody do przysmaku. „W zależności od brojlera, być może trzeba będzie przesuwać crème brûlées, aby cukier się równomiernie karmelizował” – wyjaśniła. Według Kuchnia , chcesz, aby twój brojler był „super gorący”, jeśli wybierasz tę trasę podczas robienia deseru – ale upewnij się, że budyń jest „bardzo zimny i całkowicie zagotowany” przed umieszczeniem kokilek pod elementem grzewczym.

Istnieje również kilka innych strategii stopienia górnej warstwy cukru. Cukiernia Raiza Costa podzieliła się przepisem na crème brûlée z Sieć spożywcza który wykorzystuje podgrzewaną metalową łyżkę, aby wykonać zadanie, podczas gdy ten hack TikTok sugeruje, że możesz po prostu stopić cukier w rondlu na kuchence. Zapalniczka do świec lub grilla również będzie działać, jeśli jesteś zdesperowany, ale uważaj: to trochę potrwa. Na Kitchn najlepiej jest używać tej metody tylko wtedy, gdy „masz małą powierzchnię, cienką warstwę cukru i dość mocną zapalniczkę”. I oczywiście mnóstwo czasu.