Natychmiastowe hacki do puli, które chciałbyś wiedzieć wcześniej

Natychmiastowa doniczka na ladzie Bloomberg/Getty Images

Zawsze jest coś nowego do nauczenia się o korzystaniu z Instant Pot, niezależnie od tego, czy właśnie kupiłeś, czy posiadasz go od lat. Chociaż ten wielofunkcyjny szybkowar jest dla niektórych onieśmielający, użycie hacków może pomóc w wykorzystaniu pełnego potencjału Instant Pot, niezależnie od twoich planów gotowania.


Na przykład, czy wiesz, że możesz ugotować dwie różne rzeczy na raz, używając metody garnek w garnku? I chociaż efektowny pierścień uszczelniający może zmienić smak twojego jedzenia, jest na to również sposób. Dodatkowo możesz skrócić czas gotowania dzięki funkcji sauté.Techniki Instant Pot do sprzątania, przygotowywania posiłków i nie tylko mogą przenieść Twoje umiejętności gotowania pod ciśnieniem na wyższy poziom. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz gotować szybciej, mądrzej i czyściej dzięki temu wielofunkcyjnemu cudowi, którego można użyć do przygotowania wszystkiego, od klasyków wolno gotujących się po jajka na twardo, jogurt, a nawet wino.
Użyj uchwytu Instant Pot jako uchwytu na pokrywkę

Natychmiastowa doniczka na ladzie Facebook

Dość duże urządzenie nablatowe, Instant Pot może zajmować cenne miejsce w Twojej kuchni, nawet gdy jest zamknięta. Kiedy nadejdzie czas na zdjęcie pokrywki, podwaja się przestrzeń potrzebna do jej użycia. Dodatkowo, jeśli kiedykolwiek ustawiłeś pokrywkę Instant Pot na blacie do góry nogami, prawdopodobnie zauważyłeś, że jest chwiejna i nie jest dokładnie bezpieczna, ponieważ waga nie jest taka sama po obu stronach. Możesz ulec pokusie ustawienia pokrywki na kuchence, jeśli nie masz miejsca, ale pokrywka stopi się, jeśli zostanie umieszczona na gorącym kuchence.

Ale Instant Pot ma bezpieczną, oszczędzającą miejsce funkcję, o której możesz nie wiedzieć: możesz ustawić pokrywkę pionowo za pomocą uchwytów. Zauważ, że uchwyty po obu stronach mają wycięcie, które idealnie pasuje do uchwytów na pokrywie. To jest celowe, więc możesz bezpiecznie przechowuj pokrywkę pionowo gdy nie jest używany, a to ogromna oszczędność miejsca.Bonus za umieszczenie pokrywki w uchwycie: gdy pokrywka znajduje się na boku, a nie do góry nogami na blacie, wszelkie skropliny zgromadzone w pokrywie będą spływać. To sprawia, że ​​czyszczenie jest łatwiejsze niż sadzanie do góry nogami.

Uzyskaj dodatkowy pierścień uszczelniający do pachnących potraw

Natychmiastowy pierścień uszczelniający garnek Facebook

Pierścień uszczelniający w pokrywce Instant Pot może wchłaniać smaki z twoich potraw. Więc jeśli ty stworzyć pachnące curry Pewnego dnia jest duża szansa, że ​​te smaki znajdą się w Twoim następnym daniu. To może być dobra rzecz, jeśli chcesz, aby wszystko smakowało jak curry, ale jeśli robisz coś słodkiego, jak sernik lub jogurt, prawdopodobnie jest to główny problem, którego wolałbyś uniknąć.Pierścień uszczelniający Instant Pot można wyczyścić w doniczce lub zdejmując go i myjąc, ale niektórym użytkownikom łatwiej jest mieć pod ręką dwa lub więcej pierścieni uszczelniających. oni są dość tani do odebrania , zwykle około 10 do 15 USD za dwa lub trzy pierścienie uszczelniające.

Jeśli masz kilka pierścieni uszczelniających Instant Pot, możesz umieścić jeden w zmywarce i użyć drugiego. Wielu właścicieli Instant Pot używa jednego pierścienia do pikantnych potraw, a innego do słodyczy, dzięki czemu wchłaniają podobne smaki i istnieje minimalne ryzyko zrzucenia smaków. Niektóre pierścienie uszczelniające Instant Pot są dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu można łatwo śledzić, który jest który.

Odśwież śmierdzące pierścienie uszczelniające bezpośrednio w Instant Pot Instant

Natychmiastowy pierścień uszczelniający garnek Facebook

Pierścień uszczelniający, który wchłania smaki, może czasami dodać niechcianego charakteru Twojemu następnemu daniu. Możesz nie chcieć spróbować wczorajszej francuskiej zupy cebulowej w dzisiejszych jajkach na twardo. Chociaż możesz użyć wielu pierścieni uszczelniających, może to być trochę uciążliwe, ponieważ musisz wyjąć pierścień, aby je zamienić. Ale jest prostszy sposób: czyszczenie pierścienia uszczelniającego za pomocą samego Instant Pot, co zajmuje tylko kilka minut i nie wymaga wcale zdejmowania pierścienia.

Możesz wyczyść parą pierścień uszczelniający i całe wnętrze twojego Instant Pot z funkcją 'pary'. Dodaj jedną szklankę wody, jedną szklankę octu i około połowy pokrojonej cytryny do wewnętrznego garnka. Następnie wystarczy uruchomić go w funkcji Steam na kilka minut. Możesz powtórzyć kilka razy dla uporczywych zapachów lub użyć wielu pierścieni uszczelniających.

Umyj części Instant Pot w zmywarce

Zmywarka

Większość Kawałki Instant Pot można myć w zmywarce . Ma to sens: kawałki wytrzymują gorąco podczas gotowania, więc mogą dobrze wytrzymać w zmywarce. Oznacza to, że możesz wrzucić pierścień uszczelniający, uchwyt uwalniania pary i akcesoria do górnego kosza zmywarki, aby ułatwić czyszczenie. W zależności od modelu możesz również wrzucić tam całą pokrywę. W dolnym koszu można również umieścić doniczkę wewnętrzną.

najlepsze jedzenie do kupienia w costco

Oczywiście najpierw musisz trochę rozmontować. W szczególności musisz wyjąć pierścień uszczelniający, metalową pokrywę zaworu i zawór spustowy pary z pokrywy. Jeśli pokrywa można myć w zmywarce (musisz sprawdzić instrukcję), możesz umieść go w górnym koszu zmywarki , także. Jeśli tak nie jest, pokrywkę należy umyć osobno w zlewie. Po usunięciu tych mniejszych części zmywarka może wyczyścić niektóre wewnętrzne elementy pokrywy, do których inaczej nie można by łatwo dotrzeć. Ale jeśli robisz rutynowe mycie po kolacji, może to być trochę przesada. Czasami po prostu łatwiej jest wrzucić pokrywkę do zlewu i wyszorować ją w staromodny sposób.

Wyrzuć uparte plamy Instant Pot z przyjacielem Bar Keepers

Garnki ze stali nierdzewnej Facebook

Wewnętrzny garnek Instant Pot jest wykonany ze stali nierdzewnej, ale jeśli kiedykolwiek miałeś uporczywy bałagan w swoim garnku, możesz kwestionować nierdzewną część tej obietnicy. Niezależnie od tego, czy wywołałeś ostrzeżenie o oparzeniu i mocno utknąłeś na jedzeniu, czy po prostu masz uporczywe nagromadzenie, niektóre plamy Instant Pot mogą być trudne do usunięcia.

Ale jest dobre narzędzie do czyszczenia części Instant Pot ze stali nierdzewnej: Bar Keepers Friend. Ten środek czyszczący jest dostępny w postaci proszku lub kremu i jest dobrze znany ze swojej zdolności do usuwają uporczywe i trudne do usunięcia plamy . Jest nieścierny, więc można go bezpiecznie używać na stali nierdzewnej, chociaż jest żrący.

Wyczyść garnek dodając niewielką ilość wody i wsypując proszek do czyszczenia do środka, tworząc pastę. Lub wciśnij środek do czyszczenia śmietany do garnka. Zakryj obszar, który chcesz wyczyścić i pozostaw na jedną pełną minutę (ale nie dłużej). Następnie wróć i wytrzyj go, wyczyść i osusz garnek przed użyciem.

Zamrażarka do przygotowywania posiłków Instant Pot w okrągłych pojemnikach

Okrągły pojemnik na żywność

Przygotowywanie posiłków za pomocą Instant Pot może być naprawdę wygodne. Połącz składniki, przechowuj je gotowe do użycia w zamrażarce, a następnie po prostu wrzuć posiłek do Instant Pot, gdy będziesz gotowy do gotowania. Ale jest to wygodne tylko wtedy, gdy zamrożona żywność rzeczywiście mieści się w Instant Pot, gdy jest jeszcze zamrożona. W przeciwnym razie będziesz musiał go rozmrozić i przekształcić na tyle, aby zmieścił się w środku i zaczął gotować.

alternatywa dla makaronu ramen

Jeśli na przykład zamrażasz przygotowane posiłki w galonowych torbach do zamrażania, istnieje duża szansa, że ​​nie zmieszczą się one odpowiednio w Twoim Instant Pot, gdy nadejdzie czas gotowania. Chociaż torby do zamrażania są naprawdę wygodne do oszczędzania miejsca w zamrażarce, są po prostu zbyt szerokie, aby zmieścić się w Instant Pot, jeśli napełniłeś torbę. Jest lepszy sposób na umieszczenie posiłku w Instant Pot: okrągłe pojemniki.

Kiedy jesteś za pomocą okrągłego pojemnika na żywność , to już odpowiedni kształt, aby po prostu zrzucić go prosto do Instant Pot. Wystarczy włożyć pojemnik na minutę pod ciepłą wodą, aby żywność oddzieliła się od boków. a potem wysunie się prosto do twojego garnka.

Ugotuj dwie różne potrawy metodą garnek w garnku

Natychmiastowa doniczka w sklepie Facebook

Instant Pot to cud jednego dania, który ułatwia przygotowanie całego posiłku z zup, gulaszu i makaronów, które łączą wiele składników w szybkowarze. Ale może nie chcesz posiłku „wszystko w jednym”. Może możesz gotować różne potrawy w garnku Instant Pot i trzymać je oddzielnie. Tak, możesz użyć więcej niż jednego Instant Pot, ale to naprawdę nie jest konieczne.

Zamiast tego możesz spróbuj gotować w garnku . Do oddzielenia potraw gotowanych w tym samym czasie w garnku Instant Pot użyjesz podstawki do gotowania na parze lub podstawki do gotowania na parze, a także małych naczyń do pieczenia. Na przykład możesz ugotować piersi z kurczaka na dole i ułożyć drugą warstwę na wierzchu, aby ugotować ryż.

W przypadku gotowania typu garnek w garnku należy dodać co najmniej jedną filiżankę płynu na dno garnka wewnętrznego, a następnie dodać na tej warstwie to, co chcesz ugotować. Nad nim umieść podstawkę lub stojak, na którym ułożysz kolejną warstwę. Umieść kolejną warstwę jedzenia w naczyniu nadającym się do piekarnika i umieść na wierzchu podstawki lub rusztu. Wtedy możesz gotować, oszczędzając czas i miejsce.

Włącz okap, ale nie piec

Okap kuchenny

Kiedy Instant Pot uwalnia ciśnienie, wychodzi jako szybko poruszająca się chmura pary. Jeśli para sprawia, że ​​kulisz się trochę, gdy uderza w szafki, twoje instynkty są na miejscu. Wielokrotna ekspozycja na parę może zmiękczyć farbę na szafkach i wypaczyć drewno.

Tam są kilka sposobów na radzenie sobie z parą . Po pierwsze, możesz po prostu pozwolić Instant Pot na naturalne uwalnianie za każdym razem. Zamiast nagłego wyrzutu pary ciśnienie powoli się uwalnia. Ale powolne uwalnianie jest, cóż, powolne, a jeśli chcesz, aby obiad poruszał się szybko (lub jeśli cokolwiek tam jest, musi przestać się gotować), musisz poradzić sobie z parą. Inną opcją jest użycie rozdzielacza pary Kuchnia ostrzega, że ​​ta opcja nie jest zalecana przez producenta. mówią, że jeśli zdecydujesz się użyć przełącznika, zawsze rób to ostrożnie i pod nadzorem.

Chociaż każda z tych opcji może działać dobrze, faktem jest, że nadal będziesz mieć potencjalnie szkodliwą parę w kuchni, chyba że za każdym razem robisz naturalne uwalnianie. Dobrym pomysłem jest włączenie okapu, który ma za zadanie wyciągać parę z powietrza w Twojej kuchni. Po prostu unikaj umieszczania Instant Pot bezpośrednio na kuchence, gdy jest w użyciu, i rozważ umieszczenie pod Instant Pot czegoś odpornego na ciepło.

Oczyść zewnętrzną krawędź Instant Pot za pomocą piankowego pędzla

Natychmiastowa doniczka na ladzie Facebook

Dzięki częściom wykonanym głównie ze stali nierdzewnej oraz pokrywie nadającej się do mycia w zmywarce i doniczce wewnętrznej, Instant Pot jest dość łatwy do czyszczenia. Ale jest jeden duży wyjątek: zewnętrzna obręcz.

Ta obręcz ma mniej więcej szerokość czubka palca i może być naprawdę trudno się tam dostać, nawet przy użyciu myjki. Okruchy, wycieki i inne bałagany z jedzeniem łatwo tam trafią i dość trudno się wydostać. Zewnętrzna krawędź jest częścią tego, co uszczelnia Instant Pot, więc najlepiej jest utrzymywać ją tak czystą, jak to możliwe. Ale jak?

Odpowiedź na czyszczenie tej części Instant Pot może być w twojej skrytce rzemieślniczej: piankowy pędzel. Wystarczy wziąć czysty, najlepiej nowy, piankowy pędzel i zmoczyć go wodą z mydłem. Wciska się w obręcz, dzięki czemu można ją wyczyścić. Następnie przeprowadź go ponownie z samą wodą na pędzlu. Być może będziesz musiał powtórzyć kilka razy, aby uzyskać wszystkie okruchy, ale może to uprościć czyszczenie.

Ciśnienie rozruchu z funkcją sauté

Natychmiastowa doniczka na ladzie Bloomberg/Getty Images

Jedną z najbardziej rozczarowujących rzeczy w Instant Pot jest to, że nie jest ona tak naprawdę natychmiastowa. Tak, gotuje jedzenie o wiele szybciej niż powolna kuchenka, a nawet płyta kuchenna lub piekarnik, ale nadal musisz poczekać, aż Instant Pot osiągnie ciśnienie, zanim zacznie odliczać czas.

To ogólnie potrzebuje około 10 do 40 minut, aby Instant Pot osiągnął ciśnienie i zacznij gotować. Tak więc przepis, który zajmuje 10 minut rzeczywistego czasu gotowania, może zająć prawie godzinę, jeśli uwzględnisz czas zwiększania ciśnienia. Czas trwania zależy od ilości płynu w garnku i od temperatury rozpoczęcia jedzenia.

Jedna droga do zwiększ ciśnienie w Instant Pot trochę szybciej odbywa się za pomocą funkcji sauté. Możesz dodać płyn i nacisnąć przycisk „sauté”, aby zacząć go podgrzewać podczas zbierania składników. Możesz też zacząć od podsmażenia takich składników, jak cebula lub czosnek. Zasadniczo chcesz zacząć wytwarzać ciepło tak wcześnie, jak to możliwe, aby skrócić czas potrzebny na zwiększenie ciśnienia.
Kategorie drink Bez Kategorii jak