Czy Bolonia naprawdę jest gorsza niż inne wędliny?

Kanapka bolońska ugryziona z musztardą

Ze wszystkich mięs, które można dostać w delikatesach, Bolonia jest jednym z tych, które są najbardziej nienawidzone. Jest zrobiony z wieprzowiny, wołowiny lub innych części zwierzęcych lub ich kombinacji, per T on Journal Times , i Jedz to, nie to nazwał to jednym z najgorszych przetworzone mięso możesz kupić. WebMD stwierdziła, że ​​jest to jedna z najniezdrowszych rzeczy w lodówce. Dzięki wątpliwym składnikom i niezbyt dobrym statystykom żywieniowym, bolonia przez lata cieszyła się złą opinią.


Jednak w jaki sposób wypada na tle innych wędlin, z których wiele zostało również zatrzaśniętych za takie rzeczy jak wysoki sód i gruby? Czy bolonia naprawdę jest o wiele gorsza od innych mięsistych odpowiedników? Z Amerykanami wydającymi setki milionów dolarów na setki milionów funtów bolonii w ciągu roku (poprzez Krajowa Rada Hot Dogów i Kiełbasy ), postanowiliśmy odkryć prawdę o włoskim mięsie obiadowym. Oto, co musisz wiedzieć, zanim następnym razem zrobisz swoją kanapkę bolońską.Jest bogata w tłuszcz i kalorie, ale także białko

Nakładające się fałdy mięsa obiadowego

Jeśli jesteś kimś, kto pilnuje swojej wagi lub diety, bologna nie jest najlepszym wyborem, jeśli chodzi o wędliny. Na początek jest znacznie bardziej kaloryczny, średnio 2 uncje. porcja bolonii zawierająca około 150 kcal (przez Żyj silnie ). To około trzykrotnie więcej kalorii niż porcja pokrojonego w plasterki indyka o tej samej wielkości.
Włoskie mięso przetworzone ma również znacznie wysoką zawartość tłuszczu, z każdą 2 uncjami. porcja pakowana w około 13 gramów tłuszczu, co stanowi znaczną porcję zalecanych 44 do 77 gramów dziennie (poprzez Klinika w Cleveland ). Dodatkowo 5 gramów to tłuszcze nasycone, które Ostrzeżenia American Heart Association może wzrosnąć cholesterol i zwiększyć ryzyko chorób serca lub udaru mózgu.

Ale nie bój się miłośników bolonii — Twoje ulubione różowe plastry mają jedną wielką zaletę. Bolonia jest bogata w białko, z 7 gramami na porcję (jeden gram więcej niż jajko).


Kategorie Fakty jak Inspiracja