Czy chleb zabójcy Dave'a jest rzeczywiście zdrowy?

Dave Dave Kotinsky / Getty Images

Od momentu powstania firmy w 2005 roku, Dave's Killer Bread serwuje obfite bochenki chleba, które przemawiają do konsumentów dbających o zdrowie. To nie tylko z powodu chleba organiczny i bez GMO skład, ale także dlatego, że takie składniki sprawiają, że produkt jest znacznie bogatszy w składniki odżywcze niż standardowe chleby , wszystko bez poświęcania smaku ( Jedz to, nie to ). I chociaż oryginalne „zabójcze chleby”, takie jak Good Seed i Rockin' Rye, nadal są popularnym wyborem wśród kupujących (poprzez Dzwonnik ), Dave's Killer Bread ewoluował od oferowania po prostu napakowanych mocą bochenków do wytwarzania innych chlebów, w tym chlebów z kiełkami, bajgli i angielskich babeczek.


Ale wiedząc, że chleb może być uważany za niezdrowy produkt spożywczy ze względu na niski profil niezbędnych składników odżywczych oraz wysoki poziom kalorii i węglowodanów, jak wyjaśnia: Linia zdrowia , niektórzy konsumenci mogą obawiać się Dave's Killer Bread. Zastanawiasz się, jak naprawdę zdrowy może być każdy bochenek? Mamy odpowiedzi.Dobry, zły i brzydki

Dave Bloomberg/Getty Images

Według Jedz to, nie to , tylko jeden kawałek bochenka Dave's 21 Whole Grains and Seeds Killer oferuje obfite w chleb pięć gramów białka i taką samą ilość błonnika pokarmowego, co stanowi około 17 procent zalecanego dziennego spożycia (RDI). Jest to obfite, ponieważ niektóre standardowe chleby krojone oferują zaledwie jeden gram błonnika na kromkę.
Pomimo tych korzyści odżywczych, Dave's Killer Bread zawiera sporo cukru w ​​każdej kromce. Według Insider biznesowy , zjedzenie dwóch kromek odmiany Raisin' the Roof Killer Bread przewyższa ilość cukru zapakowanego w zabawny batonik karmelowy, niwelując korzyści płynące z bycia bogatym w składniki odżywcze, takie jak kwasy omega-3 — szczególnie dla tych, którzy nie chcą zobaczyć skok poziomu cukru po posiłku.

To naturalne, że cukier tworzy się w chlebie podczas pieczenia, ale nierzadko też do mieszanki dodawane są dodatkowe cukry (poprzez BBC ). Diety wysokocukrowe mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie, według Stos , co naraża konsumentów na większe ryzyko zachorowania na otyłość, cukrzycę typu 2, choroby serca i niektóre nowotwory. Spożywanie nadmiaru cukru może również przyspieszyć próchnicę. Maksymalna zalecana ilość dodawanego cukru na dzień wynosi 25 gramów dla kobiet i 36 gramów dla mężczyzn.Co myślą dietetycy?

Bochenki Dave Bloomberg/Getty Images

Pomimo pozornie dużej ilości cukru znajdującej się w kromce Dave's Killer Bread, wiele mniej odżywczych chlebów może pochwalić się taką samą ilością cukru na kromkę. Tak więc „jeśli i tak zamierzasz spożywać chleb, lepiej wybrać chleb z pięcioma gramami białka i pięcioma gramami błonnika niż chleb z od zera do jednego grama błonnika z taką samą ilością dodanego cukru” – radzi zarejestrowany dietetyk Bretania. Modelka, gdy przekazuje swoją opinię eksperta do Jedz to, nie to .

Tak więc, jeśli chodzi o ilość cukru, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie bochenka chleba, zarejestrowana dietetyczka Charlotte Martin wyjaśniła Jedz to, nie to że „zdrowy” chleb nie powinien zawierać więcej niż kilka gramów cukru na kromkę”.Jeśli szukasz bochenka Dave's Killer Loaf, który spełnia zalecenia dietetyka dotyczące ilości cukru w ​​kromce, wypróbuj cienko krojone dobre ziarno Dave'a, cienko krojony biały chleb wypieczony w prawo, cienko krojony Powerseed lub cienko krojony 100 procent pełnoziarnistej pszenicy chleb, który zawiera dwa gramy cukru na kromkę ( Zabójczy chleb Dave'a ).