Czy picie dietetycznych napojów gazowanych jest przyjazne dla ketonów?

mężczyzna sięgający po dietetyczne napoje gazowane Bloomberg/Getty Images

Uwielbiam to lub nienawidzę, prawdopodobnie masz silne odczucia na temat diety ketogenicznej. Podczas gdy niektórzy przypisują to za zmniejszenie talii i poprawę ogólnego stanu zdrowia, inni uważają, że negatywne skutki wyeliminowania prawie wszystkich węglowodanów przeważają nad pozytywami diety ketonowej, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej (poprzez Klinika majonezu ). Ale jeśli jesteś w ketoza – stan, w którym twoje ciało podobno spala tłuszcze jako paliwo zamiast glukozy – i chcąc pozostać w tym stanie, możesz chcieć pozostać zaangażowanym w dietę ketonową tak czy inaczej. W rezultacie prawdopodobnie zastanawiałeś się w pewnym momencie, czy dietetyczna napoje gazowane naprawdę przyniosą efekt.


dlaczego Martha Stewart poszła do więzienia?

Według Linia zdrowia , chociaż sama soda dietetyczna nie zawiera cukrów ani węglowodanów, nadal nie jest dobrym wyborem dla diety ketonowej. Powodem tego są sztuczne słodziki, takie jak sukraloza i aspartam w mieszance, które wyzwalają te same kubki smakowe co cukier. Mogą również uzależnić Cię od zbyt słodkich pokarmów i mogą utrudnić Ci smakowanie słodyczy naturalnej żywności, co może mieć wpływ na skuteczność Twojej diety ketonowej (poprzez Dietetyk ). W rzeczywistości włączenie tych sztucznych słodzików może zakłócić nie tylko metabolizm, ale także apetyt, a nawet mikrobiom w jelitach. Pamiętaj jednak, że istnieje wiele alternatyw dla napojów gazowanych, które są naprawdę przyjazne dla keto.Jak ograniczyć pragnienie napoju gazowanego?

Puszki La Croix na lodzie Randy Shropshire/Getty Images

Nie musisz się stresować, rezygnując z napojów dietetycznych z tak wieloma pysznymi i przyjaznymi dla keto opcjami napojów. Być może obecnie najbardziej popularne na rynku są smakowe wody gazowane lubić Krzyż , Spindrift i Bubly, które nie zawierają żadnych słodzików. Jeśli nie możesz znaleźć smaku, który Ci się podoba, prawdopodobnie nie spróbowałeś ich wystarczająco dużo, ponieważ istnieje konstelacja tych rzeczy.
z czego są zrobione nuggetsy z kurczaka McDonalds?

Jeśli szukasz jeszcze większej różnorodności napojów, możesz wybrać gorącą lub mrożoną herbatę (o ile jest niesłodzona), domowej roboty matchę, a nawet niesłodzone migdały, sojowe lub krowie mleko, aby uzyskać bardziej kremowy napój (przez Zdrowie mężczyzn ).

Wreszcie, jeśli po prostu nie możesz całkowicie przyspieszyć swojej diety, nie musisz. Ponieważ mają niewiele węglowodanów lub nie mają ich wcale w porównaniu ze zwykłymi napojami bez diety, napoje dietetyczne niekoniecznie wybiją Cię z ketozy (poprzez Linia zdrowia ). A ponieważ tylko Ty wiesz, jak reagujesz na sztuczne słodziki, jest to wybór, którego będziesz musiał dokonać na własną keto podróż.