Czy można bezpiecznie zjeść niebieski stek?

niebieski stek

Każdy, kto lubi jeść dobry stek, z pewnością preferuje sposób jego przyrządzania. Podczas zamawianie steków dobrze wysmażony może być świętokradczy, ponieważ okrada stek z jego naturalnych soków, na drugim końcu spektrum steków znajduje się niebieski stek (poprzez Świerk zjada ). Znany również jako po prostu zamawianie „bardzo rzadkiego” steku, niebieski stek po prostu nie chce podawać surowej wołowiny (przez Char-Griller ). Jeśli zamawiasz niebieski stek, z pewnością nie poznasz grilla zbyt długo, a temperatura wewnątrz prawdopodobnie nie jest znacznie wyższa niż 115 stopni Fahrenheita.


Chociaż stek, który ledwo został pocałowany przez grill, może być atrakcyjny dla niektórych mięsożerców, czy jest bezpieczny do jedzenia?Sekret bezpiecznego gotowania niebieskiego steku

gotowanie steku

Nikt nie chce dobrej kolacji ze stekiem zrujnowanej wycieczką do izba przyjęć z powodu zatrucia E. coli. Jeśli chodzi o to, czy można bezpiecznie jeść niebieski stek, krótką odpowiedzią jest zdecydowane „tak” — i oto dlaczego. Naukowcy z University of Nottingham przeprowadzili test steków, aby ustalić, czy jesz stek z dodatkiem bakterii E. coli spowoduje, że bakterie nadal będą krążyć, gdy mięso będzie rzadko gotowane (poprzez BBC) . Odkryli, że chociaż w stekach nadal znajdowały się bakterie po zdjęciu kawałków z grilla, odkryli, że było to spowodowane szczypcami, a nie krótkim czasem spędzonym na grillu. Gdy do obrócenia niebieskich steków użyto wysterylizowanych szczypiec, w mięsie nie wykryto E. coli.
Jeśli byłeś ostatnio w restauracji ze stekami, być może zauważyłeś, że stek jest nieco rzadszy, niż prosiłeś. Poczta w Nowym Jorku poinformował, że niektóre steki zaczęły gotować rzadkie steki, nawet jeśli zostały zamówione jako średnio wysmażone, po prostu dlatego, że mniej mięsa ostatecznie wyrzuca się do kosza. „Jeśli klient mówi, że jego stek jest rozgotowany, można go tylko wyrzucić” – powiedział restaurator Stephen Hanson. Zmarnowany stek to czysty brak szacunku dla krowy, która oddała życie za twój nowojorski pas.

Aby być po bezpiecznej stronie, zaleca się użycie termometru do mięsa, aby sprawdzić wewnętrzną temperaturę portierni, w której się znajdujesz pieczenie na rożnie do góry, a jeśli chcesz, aby był niebieski, może zamień te szczypce, zanim go odwrócisz.