Czy jarmuż jest dla ciebie lepszy niż szpinak?

Jarmuż obok siebie

Jarmuż cieszył się dużym wzrostem popularności w ciągu ostatniej dekady, ponieważ wielu dietetyków i entuzjastów zdrowia ogłosiło go jako superpokarm pełen korzyści odżywczych (poprzez CZAS ). Chociaż jest bez wątpienia zdrowy, czy naprawdę jest zdrowszy niż szpinak, jego częstszy zielony towarzysz liściasty? Trudno powiedzieć, które z nich jest zdrowsze samo w sobie, ponieważ oba warzywa dostarczają dużych dawek niezbędnych witamin i składników odżywczych, które są niezbędnym elementem zdrowej diety.


Według Linia zdrowia jarmuż ma przewagę nad szpinakiem, jeśli chodzi o witamina C . Jarmuż zawiera około dwukrotnie więcej witaminy w każdej porcji, co może być doskonałym wyborem, jeśli chcesz wzmocnić swój układ odpornościowy. Posiada również nieco wyższy poziom wapnia. Jednak szpinak zawiera więcej witamin A, E i K, a także wyższy poziom kwasu foliowego, żelaza, cynku, magnezu i potasu. Dobrze i dobrze .dlaczego małżeństwo Giady się skończyło?

Zarówno jarmuż, jak i szpinak to bogate w składniki odżywcze, zdrowe dla serca warzywa liściaste

Zdrowa zielona sałata liściasta w misce

Niezależnie od drobnych różnic, zarówno szpinak, jak i jarmuż to niskokaloryczne, bogate w składniki odżywcze zielone warzywa liściaste, które stanowią doskonały dodatek do każdej diety. „Zielone liściaste są dla ciebie tak dobre, że naprawdę nie możesz jeść za dużo. W rzeczywistości są uważane za zdrowe dla serca pożywienie. Naprawdę, nie możesz się pomylić z żadnym wyborem. Jako bonus oba zawierają kwasy tłuszczowe omega-3. Pomaga to zwalczać stany zapalne leżące u podstaw chorób serca i innych chorób przewlekłych” – powiedziała dietetyczka kardiologii profilaktycznej Kate Patton. Klinika w Cleveland .
Dodanie do diety warzyw liściastych może poprawić stan zdrowia poprzez zmniejszenie stanu zapalnego, co może pomóc w zapobieganiu nowotworom i chorobom serca. Dobrze i dobrze . Szpinak i jarmuż zawierają duże ilości błonnika, przeciwutleniaczy i mikroelementów, które mogą pomóc we wszystkim, od obniżenia poziomu cholesterolu i ciśnienia krwi po ochronę przed chorobami przewlekłymi. Linia zdrowia . Pomagają również w utracie wagi, poprawiają trawienie i mają właściwości przeciwzapalne. Więc jeśli chodzi o odżywianie, naprawdę nie ma tu złego wyboru. To, co jest dla Ciebie zdrowsze, zależy od Twoich konkretnych potrzeb żywieniowych.

chick-fil-a pikle

Niezależnie od tego, czy wolisz łagodny, słodki smak szpinaku, czy mocniejszy, nieco gorzki smak jarmużu, nie wahaj się dodać do swojego talerza dużo ulubionych zielonych warzyw.