To maksymalna ilość nabiału, jaką powinieneś spożywać każdego dnia

nabiał

W świecie, w którym jest tak wiele różnych opcji sera, takich jak cheddar, ser kozi, parmezan i mozzarella — może być trudno ograniczyć ilość, jaką masz. A jeśli chodzi o oszołomiony poranek, Kawa a śmietanka może być jedynym lekarstwem. Dodaj trochę jogurtu na lunch i zgadnij co? Zjadłeś trochę nabiału na cały dzień. To prowadzi wielu do zastanawiania się, czy nabiał jest dla ciebie dobry czy zły. Według USDA , spożywanie produktów mlecznych zapewnia szereg korzyści zdrowotnych, zwłaszcza jeśli chodzi o poprawę zdrowia kości. Ale ile nabiału powinieneś spożywać każdego dnia?


Dla zdrowego stylu życia Amerykańskie Stowarzyszenie Kardiologiczne zaleca spożywanie trzech porcji nabiału dziennie. Na przykład jedna porcja to 1 szklanka mleko , 1 szklanka jogurtu lub 1,5 uncji sera. Dobrą wiadomością jest to, że te produkty mleczne pomagają nam również uzyskać inne niezbędne składniki odżywcze, takie jak wapń i białko.Inne korzyści z posiadania nabiału

ser

Jeśli chodzi o nasz ukochany ser, powiedziała dietetyk Heather Mangieri Poczta Haffington „Ser pomaga dostarczać kluczowe składniki odżywcze, których potrzebuje organizm, takich jak białko”. Według WebMD , dorosłe kobiety i mężczyźni powinni spożywać około 46 i 56 (odpowiednio) gramów białka dziennie. Na szczęście wiele ulubionych serów zawiera białko. Na przykład 1/2 szklanki twarogu zawiera 12 gramów białka, a jedna uncja parmezanu dostarcza 10 gramów białka (poprzez Linia zdrowia ). Jednak Mangieri mówi, że umiar z serem jest zawsze kluczem.
marcela valladolid opuszcza kuchnię

Jogurt ma również wiele zalet, w tym probiotyki potrzebne do trawienia, a także może pomóc Ci poczuć się pełniejszym (poprzez WebMD ). Ostatnie badania wykazały również, że jedzenie jogurtu pomogło obniżyć ciśnienie krwi. Zaobserwowaliśmy 50-procentowe zmniejszenie ryzyka rozwoju nadciśnienia tętniczego wśród osób spożywających dwie lub trzy porcje niskotłuszczowego nabiału dziennie (lub więcej) w porównaniu z osobami, które go nie spożywają, Alvaro Alonso, badacz z wydziału epidemiologii w Harvard School of Public Health, powiedział WebMD . Czyli nabiał zapewnia mocne kości, potrzebne białko i niższe ciśnienie krwi? Zarejestruj się!

Szynka vs Szynka

Konsekwencje zbyt dużej ilości nabiału

mleko

Są jednak wady. Spożywanie więcej niż zalecane trzy porcje nabiału dziennie może prowadzić do problemów. Według Wtajemniczony , spożywanie zbyt dużej ilości nabiału może prowadzić do nudności, wzdęć, trądziku i przyrostu masy ciała, a także może zwiększać ryzyko niektórych nowotworów. Lekarze z non-profit Physicians Committee for Responsible Medicine złożyli petycję do amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków o umieszczenie etykiety ostrzegawczej na serze wytwarzanym z mleka krowiego. Mówi, że konsumenci powinni być ostrzeżeni, że hormony zawarte w mleku mogą być związane ze zwiększonym ryzykiem raka piersi (poprzez: Wtajemniczony ). Ponadto zbyt duża ilość nabiału może prowadzić do zaparć (poprzez Linia zdrowia ).Dlatego Vasanti Malik, naukowiec zajmujący się badaniami żywienia z Harvardu, mówi, że ważne jest, aby zachować wszystko w odpowiedniej perspektywie. Wyjaśniła, że ​​bardzo ważne jest również spożywanie dobrze zbilansowanej diety, która zawiera dużo zielonych warzyw liściastych i orzechów. Malik mówi, że te produkty mogą również pomóc w uzyskaniu potrzebnego wapnia i białka, bez zbytniego polegania na nabiale (poprzez Wydawnictwo Harvard Health ). Wygląda na to, że jak w przypadku wielu produktów spożywczych, umiar z nabiałem jest kluczowy, więc trzymaj się trzech porcji nabiału dziennie i powinieneś być w porządku.