Czy papryka jest pikantna?

Papryka

Więc czy papryka jest pikantna? To wszystko zależy. Papryka to głęboka, czerwona przyprawa, która według Encyklopedia Britannica , powstaje przez zmielenie strąków czerwonej papryki pochodzącej z Capsicum annuum, członka rodziny psiankowatych. Ale nie każda papryka ma taką samą temperaturę. Według Światło do gotowania , istnieją trzy różne rodzaje papryki: słodka, wędzona i gorąco. Intensywność ostrości papryki zależy od pieprzu użytego do jej wytworzenia i miejsca, w którym papryka mierzy się w skali Scoville'a.


Skala Scoville'a jest jak termometr, który mierzy, jak ostra jest papryka i została nazwana na cześć człowieka, który ją wynalazł, Wilbera Scoville'a. Jak ta skala mierzy przypalenie papryczki chili? Justenoughheat.com wyjaśnia: „Alkoholowy ekstrakt oleju kapsaicyny jest otrzymywany z suszonej papryki testowej. Olej ten jest następnie rozcieńczany wodą z cukrem w różnych stężeniach i pobierany przez „testery smaku”. Papryce następnie przypisuje się jednostkę grzewczą Scoville'a w odniesieniu do rozcieńczenia wymaganego, aby „wypalenie” nie było już wykrywane”. Nadal zdezorientowany? Za Skala pieprzu , papryka znajduje się na dole skali i nie wymaga wody z cukrem, aby zrównoważyć ciepło, podczas gdy jalapeño mierzy od 2500 do 8000 jednostek ciepła. Oznacza to, że zmiksowane papryczki jalapeño musiałyby zostać rozcieńczone od 2500 do 8000 razy, aby degustator nie czuł już tego ognia w ustach.przepisy ze słodką cebulą kurczak teriyaki

Słodka i wędzona papryka nie pakuje pikantnego ponczu

wędzona papryka

Kawałki papryki z młyna kupionej w sklepie spożywczym i znajdującej się w przeciętnej szafce z przyprawami są zwykle słodkiej odmiany. Zanurz palec w małym pojemniku z papryką McCormick i posmakuj. Będzie miał charakterystyczny łagodny, ciepły i lekko słodki smak. Ten rodzaj papryki będzie na dole skali Scoville'a i nie zawiera ciosu, którego mogą pragnąć poszukiwacze mocnych wrażeń. Zwykle jest to rodzaj papryki, której będziesz używać podczas robienia papryki babci nadziewane jajka przepisu lub urozmaicić niedzielny piknik w sałatce ziemniaczanej.
sernik sernik fabryczny smaki

Papryka wędzona jest właśnie taka, wędzona. Jest pachnący i subtelny. Papryka wędzona jest często nazywana hiszpańską kuzynką papryki słodkiej, według Kuchnia . Chociaż ogólnie znajduje się dość nisko w skali Scoville'a dla przypraw, Światło do gotowania zauważa, że ​​zdecydowanie istnieją odmiany ciepła z wędzoną papryką. W dużej mierze zależy to od rodzaju wędzonego i mielonego pieprzu, aby powstał ten żywy czerwony proszek. Wędzona papryka jest świetna, jeśli przygotowujesz paellę lub przepis na kurczaka.

Ostra papryka, jak można się spodziewać, może mieć trochę ciepła

papryka

To pozostawia ostrą paprykę. Ostra papryka może być ostra, ale według Smacznego , ma również zakres intensywności. Ostra papryka jest ogólnie określana jako papryka węgierska i służy do robienia wszystkiego, od gulaszu po pikantną margaritę, która może opuścić usta w ogniu . Papryka w swojej najostrzejszej postaci jest znakiem rozpoznawczym kuchni węgierskiej. Papryka węgierska jest powszechnie uważana za najlepszą paprykę, złoty standard pod względem ciepła, koloru i smaku dla miłośników papryki. Jeśli chodzi o poziom ciepła, może dojść do 1000 jednostek Scoville'a, według Chili pieprzowe szaleństwoli , który jest podobny do pieprzu poblano lub ancho.