Czy boczek z indyka jest naprawdę zdrowszy niż zwykły bekon?

Boczek z indyka na patelni

Są dwie rzeczy, które są dobrze znane o boczku: jest fenomenalnie popularny i nie jest dla ciebie zbyt dobry. Oczywiście to popularność ukochanej wieprzowiny sprawiła, że ​​ludzie próbowali znaleźć sposób, aby albo ugotuj go tak, aby uwydatnić jego profil odżywczy lub wymyśl zdrowszą alternatywę. Jedną z takich alternatyw jest boczek z indyka.


wskaźnik rotacji pracowników w Walmart

Podczas gdy normalny kawałek bekonu ma około 54 kalorii, 4 gramy tłuszczu, 3,9 grama białka, 194 miligramy sodu i 11 miligramów cholesterolu, bekon z indyka ma 30 kalorii, 2,5 grama tłuszczu, 2 gramy białka, 130 miligramów sodu i 10 miligramów cholesterolu (przez HuffPost ). Ilość sodu w plastrze boczku z indyka wynosi 5,4 procent zalecanej dziennej wartości, w porównaniu do zwykłego bekonu 8 procent. Ponadto ilość cholesterolu nie odbiega od tego w zwykłym bekonie. Oczywiście, to tylko w jednym kawałku – i tak naprawdę, kto je tylko jeden kawałek bekonu?Bekon, azotany i przejadanie się

Smażenie boczku z indyka Wikipedia

Technicznie rzecz biorąc, patrząc na liczby, wydaje się, że boczek z indyka jest zdrowszy pod każdym względem niż prawdziwy boczek — jednak nadal nie jest to obiektywnie zdrowa żywność. Niektórzy sugerują również, że biorąc pod uwagę postrzeganie bekonu z indyka jako „zdrowego”, ludzie mogą w rzeczywistości jeść go więcej niż w innym przypadku, co może spowodować, że faktycznie będą spożywać więcej sodu i cholesterolu, niż by jedli, gdyby mieli tradycyjny bekon jako opcja.
Boczek z indyka, podobnie jak zwykły bekon, wykorzystuje konserwanty znane jako azotany i azotyny do konserwacji mięsa (poprzez Linia zdrowia ). Wysoki poziom syntetycznych azotanów wiąże się ze zwiększonym ryzykiem raka gardła i żołądka.

Tak więc, chociaż nominalnie boczek z indyka jest zdrowszy, jeśli chodzi o skład odżywczy, fakt, że zawiera azotany i azotyny, podobnie jak tradycyjny bekon, czyni go niezdrowym wyborem. Jako Klinika w Cleveland zwraca uwagę, spróbuj traktować go tak jak boczek wieprzowy, który należy spożywać z umiarem.


Kategorie Opinie jak jeść