Jak mieć Boże Narodzenie w całości przez Can

 żywność w puszkach Nowa Afryka/Shutterstock Adama Swarka
Boże Narodzenie znowu tu jest, ale to już wiedziałeś, prawda? Oczywiście że to zrobiłeś. Nawet The Beatles wiedzieli, kiedy nadszedł sezon świąteczny (głównie dlatego, że nie był „okrągły” od poprzedniego roku). W rzeczywistości moglibyśmy założyć się o dobre pieniądze, że kiedy Święto Dziękczynienia oficjalnie minie, nie ma duszy nieświadomej tego, że zbliża się czas Bożego Narodzenia. Jeśli brzmimy trochę, cóż, bah humbug o całym przedsięwzięciu, to nie jest zamierzone. Przynajmniej nie do końca. W końcu nie lubimy narzekać na najwspanialszą porę roku. Jednak biorąc pod uwagę stres sezonu, nasz wewnętrzny Skąpiec nie możemy powstrzymać się od wypełzania od czasu do czasu na powierzchnię — i wiemy, że nie jesteśmy sami.
Szczerze mówiąc, presja zapewnienia absolutnie doskonałych świąt Bożego Narodzenia wystarczy, aby stłumić czyjś świąteczny entuzjazm, więc warto rozważyć wszystko, co może uprościć przygotowania do świąt — na przykład złożenie całego świątecznego menu z konserwami. A odkąd masz swoje Dziękczynienie w całości przez kan jest wybitnie wykonalny, cóż, nie ma powodu, dla którego ekskluzywna trasa w puszkach nie mogłaby zostać osiągnięta również na Boże Narodzenie.

Chociaż wiele naszych zaleceń dotyczących dnia indyka w puszkach można łatwo zastosować do posiłków bożonarodzeniowych, nie byliśmy zainteresowani zwykłym powtórzeniem tego, co już napisaliśmy. Mając to na uwadze, przygotowaliśmy zupełnie nowy zestaw świątecznych artykułów spożywczych, które warto wziąć pod uwagę podczas grudniowych uroczystości. Bez zbędnych ceregieli, oto nasz przewodnik, jak mieć Boże Narodzenie w całości do puszki.Mini półksiężyce (z parówkami wiedeńskimi)

 Kiełbasa wiedeńska może na białym tle Libby'ego

Ogólnie rzecz biorąc, stworzenie świątecznego szwedzkiego stołu z samymi puszkami było nieco łatwiejsze niż zrobienie tego na Święto Dziękczynienia. Nie możemy dokładnie powiedzieć, dlaczego, ale być może po prostu czuliśmy się mniej zobowiązani do jednego, obfitego posiłku na te święta. W końcu spotkania bożonarodzeniowe — zarówno swobodne, jak i oficjalne — mają miejsce przez cały miesiąc, a nie w jeden konkretny dzień. W związku z tym chcieliśmy zapewnić opcję przystawek w puszkach na bardziej wyluzowane spotkania, a niewiele przekąsek jest bardziej przyjemnych dla tłumu niż małe półksiężyce. Ale zamiast zwykłych parówek koktajlowych rozważ przygotowanie tej klasycznej przystawki z puszką kiełbasek wiedeńskich od Libby's (dostępne na Amazonka ).Po pierwsze, miniaturowe półksiężycowe psy przekładają się na ustawienie przekąsek grupowych lepiej niż większość innych produktów spożywczych. Ponadto profil smakowy parówek wiedeńskich jest niezwykle podobny do hot dogów, co oznacza, że ​​ta prosta zamiana zapewnia wspaniałą świąteczną aplikację bez naruszania naszych ograniczeń dotyczących konserw.

Jeśli chodzi o półksiężycowy składnik tego dania, w większości supermarketów jest prawdopodobnie wiele odmian niemarkowych. Ale za nasze pieniądze nie da się przebić klasycznej puszki Pillsbury – a ponieważ są Boże Narodzenie, równie dobrze możesz zaszaleć na markę.

Śledź marynowany z krakersami

 Górna część puszki śledzi wędzonych MW Polar

Nasz wielki tygiel narodowy składa się z imigrantów ze wszystkich zakątków globu, dlatego w miarę możliwości warto brać pod uwagę świat poza naszymi granicami. W końcu zastanawianie się nad całym szerokim światem daje nam kilka ciekawych ścieżek podczas tworzenia świątecznego menu z wyłącznie konserwami. Przykład: śledzie marynowane w puszce (sprzedawane przez MW Polar w dniu Amazonka ), który wg Na Milwaukee , jest tradycyjnie spożywane w wielu częściach Europy (i Wisconsin) w Wigilię Bożego Narodzenia.

Jak powiedział Kim Wall, właściciel Ma Baensch Herring w Wisconsin WISN w 2019 roku marynowany śledź jest popularnym daniem świątecznym w stanie Borsuk wśród imigrantów z Niemiec, Holandii i Skandynawii. Podczas gdy marynowane śledzie można jeść bez zmian, konserwowany produkt rybny wydaje się najlepiej smakować w połączeniu z krakersami.

Na szczęście wymagania dotyczące produktów w puszkach nie usuwają wszystkich opcji krakersów ze stołu. W rzeczywistości Keebler sprzedaje kanistry krakersów sodowych (dostępne pod adresem Cel ), pozwalając zachować motyw puszki podczas podjadania w noc przedświąteczną.

Zapiekanka z pieczonych krewetek faszerowanych

 Krewetki Bumble Bee mogą na białym tle Owoce morza Bumble Bee

Oczywiście sam dzień Bożego Narodzenia jest uważany za szczyt sezonu w Stanach Zjednoczonych. Ale dla wielu rodzin w całym kraju (w tym tego pisarza) Boże Narodzenie Przeddzień wydaje się być tak samo ważne jak rzeczywiste wakacje. Można to zaobserwować w wielu rodzinach pochodzenia wschodnioeuropejskiego, zwłaszcza w Amerykanach polskiego pochodzenia. W końcu Wigilia to bezmięsny posiłek o nazwie Wigilia (via Kultura.PL ), co prowadzi do naszego pierwszego dania głównego w zapiekance z pieczonymi krewetkami.

Teraz, jeśli wyśmiewasz się z idei tworzenia zapiekanka z pieczonych krewetek nadziewanych całkowicie z konserwami, jest to o wiele prostsze, niż można sobie wyobrazić. Po pierwsze, istnienie masła w puszkach z Red Feather (dostępne na Amazonka ) sprawia, że ​​całe przedsięwzięcie jest o wiele bardziej wykonalne, ponieważ krewetki w puszkach i bułka tarta są dość powszechnymi widokami w sklepie spożywczym.

Natomiast średnie krewetki od Bumble Bee (sprzedawane przez Walmart ) może nie być tak duży, jak idealnie chciałbyś mieć pieczone nadziewane krewetki, z pewnością zadziała w mgnieniu oka. Wrzuć pojemnik z bułką tartą z Progresso (dostępny w Cel ), a ta bogata, pocieszająca, całkowicie puszkowana zapiekanka może sprawić, że zaczniesz się zastanawiać, czy świeże składniki są w ogóle potrzebne.

Pieczeń wołowa

 Puszka gotowanej wołowiny na białym tle Kirklanda

Dowolna liczba białek może wiarygodnie zakotwiczyć świąteczny posiłek, w tym (między innymi) indyka, szynkę i wołowinę. I chociaż chcielibyśmy umieścić na naszym świątecznym stole każde możliwe (w puszkach) danie główne, ta decyzja może cię przytłoczyć – tym samym pokonując cały cel używania konserw na świąteczny obiad. Oczywiście szynki w puszkach są drogie, a gotowane mięso z indyka w puszkach jest dostępne w Keystone (sprzedawane przez Amazonka ), wyróżniamy nasze ulubione świąteczne mięso z w pełni ugotowaną pieczoną wołowiną z puszki z Kirkland (sprzedawana przez Amazonka ).

Być może jesteśmy po prostu wielkimi fanami „How the Grinch Stole Christmas” Dr. Seussa! kreskówki, ale pieczona wołowina – lub „pieczona bestia”, jak jest znana w Whoville – zawsze rezonowała bardziej niż inne świąteczne potrawy. Z pewnością opcja z wołowiną w puszce nie zapewni takiej samej estetycznej słodyczy, jaką oferuje pieczeń żeberkowa na stojąco, ale wykona zadanie.

Ponieważ podanie całej pieczeni wołowej nie jest możliwe w przypadku produktów z puszki, możesz rozważyć podanie jej na łóżku z warzywami (jak widać na tym unikalny przepis na pieczoną wołowinę ). Pozwala to zachować atrakcyjność wizualną bez uciekania się do żywności w puszkach.

Pieczone ziemniaki

 Puszka ziemniaków pokrojonych w kostkę marki Walmart Walmart

Nie jesteśmy nieświadomi faktu, że tłuczone ziemniaki mogą być większym magnesem dla świątecznych gości niż ich pieczona pochodna. Szczerze mówiąc, nasi czytelnicy powiedzieli nam to samo, oceniając tłuczone ziemniaki ponad wszystkimi innymi tradycyjnymi bożonarodzeniowymi dodatkami w Ankieta 2021 . Ale skoro już uwzględniliśmy puree ziemniaczane w naszym menu na Święto Dziękczynienia w puszkach, wybierzemy znacznie zdrowszą – ale nie mniej dekadencką – opcję w pieczone ziemniaki .

W rzeczywistości gotowanie pieczonych ziemniaków z produktami w puszkach może być jeszcze łatwiejsze do wykonania niż tłuczone ziemniaki. Walmart sprzedaje wstępnie ugotowane, pokrojone w kostkę ziemniaki, co eliminuje potrzebę obierania lub siekania ziemniaków i skraca całkowity czas gotowania. Ponieważ dostępnych jest również wiele pojemników z oliwą z oliwek w puszkach, w tym jeden od Filippo Berio (dostępny pod adresem Walmart ) — będziesz mógł wrzucić i obtoczyć ziemniaki w niezbędnym oleju, zanim wejdą do piekarnika.

Oczywiście wiele warzyw w puszkach ma notorycznie wysoką zawartość sodu (poprzez Sun Sentinel z południowej Florydy ). Innymi słowy, jeśli nie kupujesz odmiany ziemniaków w puszkach bez dodatku soli – lub nie chcesz wcześniej spłukać ziemniaków – będziesz chciał zachować ostrożność przy dodawaniu dodatkowej soli.

Pieczone słodkie ziemniaki i marchewka

 Puszka słodkich ziemniaków w syropie Princella

najlepsze smaki haagen dazs

Nie zamierzaliśmy tworzyć motywu pieczonego jedzenia podczas kompilowania tej listy wyborów świątecznych na puszkę. Ale skoro na naszym świątecznym stole jest już pieczeń wołowa i pieczone (niesłodkie) ziemniaki, równie dobrze możemy kontynuować to przyjęcie. A ponieważ słodkie ziemniaki to obowiązkowy element świątecznych potraw, sięgamy po odmiany z puszki, aby przygotować pieczone danie — dodając jednocześnie kilka młodych marchewek, aby urozmaicić menu.

Połączenie marchwi i słodkich ziemniaków to niebiańskie połączenie, zwłaszcza gdy para jest pieczona razem. W końcu oba mają podobny profil smakowy, według Amerykański słodki ziemniak , a porównywalna konsystencja obu warzyw gwarantuje, że gotują się dość równomiernie.

Ponieważ podstawowe komponenty do słodkie ziemniaki pieczone w piekarniku obejmują ziemniaki, cukier i oliwę z oliwek, puszkę pokrojonych słodkich ziemniaków w syropie firmy Princella (sprzedawane przez Walmart ) zawiera dwa pierwsze składniki w jednym. Dodaj kilka młodych marchewek z Le Sueur (sprzedawane również przez Walmart ) do słodkich ziemniaków, wlej duet do oliwy z puszki Filippo Berio (ponownie z Walmart ), a twoja mieszanka pieczonych słodkich ziemniaków i marchwi olśni każdego świątecznego gościa — nikt nie wie, że pochodzi z puszki.

Maślana zielona fasola

 Zielony olbrzym może na zielono Zielony gigant

Byliśmy zdeterminowani, aby włączyć jakąś prostą opcję warzywną do naszego świątecznego menu całkowicie z puszki. Oczywiście, jeśli mamy być całkowicie szczerzy, nie było to szczególnie trudne wyzwanie — i nie musieliśmy się wysilać, aby znaleźć przyzwoity wybór. Przecież wg USDA , ponad 7 dolarów miliard wartości warzyw i owoców w puszkach zostało sprzedanych w 2008 r. — co oznacza, że ​​możliwości były praktycznie nieograniczone. Mimo to musieliśmy wybrać coś konkretnego na nasze Boże Narodzenie w puszkach, a kto może kłócić się z fasolką szparagową z masłem?

Ponieważ nie chcieliśmy polecać zapiekanki z zielonej fasoli (biorąc pod uwagę opcję seltzer z puszki, do której przejdziemy za chwilę), wybraliśmy sąsiednią, mniej przetworzoną wersję. Każda marka zielonej fasoli w puszce prawdopodobnie wykona zadanie bezbłędnie (w tym Zielony gigant ) i masło w puszkach Red Feather (sprzedawane przez Amazonka ) pozwala uniknąć odejścia od świątecznych preferencji w puszkach.

Oczywiście, jesteś więcej niż mile widziany, aby wyjść na całość z tym daniem. Ale nie sugerujemy niczego poza otwarciem dwóch puszek, połączeniem składników i podgrzaniem ich.

Biszkopty

 Tubka herbatników Pillsbury Pillsbury

Składnik chleba jest absolutnie niezbędny do wymyślnego posiłku, szczególnie w okresie świątecznym. Oczywiście, podczas gdy dowolna liczba osób może mieć słabość do prostych bułek obiadowych na świątecznym stole, możemy pracować tylko z tym, co jest dostępne – wiesz, jeśli chodzi o puszki. W rezultacie na nasz świąteczny obiad w całości z puszki zdecydowaliśmy się na jedno z naszych ulubionych, pobłażliwych wypieków w puszce z Pillsbury : Biszkopty.

W rzeczywistości włączenie herbatników Pillsbury's zapewnia spory wybór na świąteczny posiłek. Na przykład, jeśli masz słabość do słodkich hawajskich bułek, Pillsbury sprzedaje herbatniki wersja w swoich Grandach! linia. Wolisz wstępnie osłodzone ciasto? Śmiało, kup sobie puszkę Pillsbury's masło miodowe herbatniki — lub podążaj za słodyczami przez całą drogę i idź z matowym, o smaku czekoladowym puszka herbatników .

Bez względu na to, jakie masz preferencje dotyczące chleba, będziesz w stanie załagodzić swędzenie jedną z odmian herbatników w puszkach Pillsbury. Szczerze mówiąc, istnieje duża szansa, że ​​na naszej świątecznej kolacji w tym roku pojawią się ciastka – nawet bez wymogu konserw.

Ciasto owocowe w puszce

 Puszka z keksem obok okładki na białym tle Beatrice Bakery Co.

Musimy przyznać: nie jesteśmy pewni, czy kiedykolwiek spotkaliśmy jedną osobę, która naprawdę się cieszy ciasto owocowe . Teraz jest to bezdyskusyjnie ważny element sezonu świątecznego i jeden z najsłynniejszych deserów związanych z Bożym Narodzeniem – ale jest też trochę pośmiewiskiem na świątecznym stole deserowym. Oczywiście, być może prawdziwym problemem jest po prostu brak produktu wysokiej jakości — co oznacza, że ​​cieszenie się Bożym Narodzeniem może ci dać Najlepsza ciasto owocowe, jakie kiedykolwiek jadłeś.

Właściwie może to być jedyny sposób, w jaki rozważylibyśmy zjedzenie prawdziwego ciasta owocowego na Boże Narodzenie. Nie musielibyśmy zastanawiać się nad żadnymi tajemniczymi składnikami z dwufuntowym ciastem owocowym w puszce sprzedawanej przez Beatrice Bakery Co. , dla początkujących. Co więcej, to fakt, że będziemy wspierać małą firmę podczas wakacji — co tylko pomaga uczynić nasz sezon jasnym.

Jesteśmy pewni, że moglibyśmy wymyślić coś w rodzaju przepisu z konserwami i przeprowadzić Cię przez to proces pieczenia własnego świątecznego ciasta z owocami . Ale po co się męczyć? Wybierz łatwe wyjście z keksem owocowym w te Święta Bożego Narodzenia i zamiast tego kup ciasto w puszce.

Puszka popcornu (w trzech smakach)

 Świąteczna puszka na popcorn z pełną miarką Pops Corn

Niewielu dyrektorów korporacji mogłoby dorównać wyrafinowanemu gustowi Jacka Donaghy'ego (Alec Baldwin) z „30 Rock”. Oczywiście nie mówimy, że podjęlibyśmy jakieś ważne życiowe decyzje w oparciu o postać, ale z pewnością od czasu do czasu możemy znaleźć wskazówki. I ogromną radość, jaką Jack czerpał z otrzymania świątecznego prezentu w puszce po popcornu podczas odcinka 2. sezonu „Ludachristmas” — takiego, który zawierał „wszystkie jego ulubione” smaków – przekonał nas, że należy do naszej listy świątecznych smakołyków, które są przygotowywane w całości z konserw.

Poza pysznym połączeniem popcornu o smaku sera, masła i karmelu w jednym pojemniku, mnóstwo dostępnych puszek z popcornem sprawia, że ​​jest to fantastyczny bożonarodzeniowy deser z puszki. Według danych co najmniej dziewięć różnych małych firm w całych Stanach Zjednoczonych sprzedawało puszki z popcornem dla smakoszy na święta od 2020 r. thriller , chociaż tańsza wersja jest dostępna pod adresem Walmart dla oszczędnych finansowo.

Chociaż nie ma złego wyboru, jeśli chodzi o puszkę popcornu dla smakoszy, prawdopodobnie wybralibyśmy krajową (samozwańczą) firmę dostarczającą popcorn nr 1 dla smakoszy w Pops Corn . Firma ma w sprzedaży ponad 15 różnych puszek na popcorn o tematyce bożonarodzeniowej i świątecznej (stan na grudzień 2022 r.), w wielu wzorach i rozmiarach. Innymi słowy, istnieje puszka popcornu, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom — a jednocześnie zawsze świetnie smakuje.

Cydr jabłkowy i ajerkoniak (twardy i bezalkoholowy)

 Wściekły Sad może na półce Lori Rzeźnik/Shutterstock

Konkurencja między ajerkoniakami a jabłecznikami dzieli nasz naród o wiele za długo — coś, o czym fani „Boy Meets World” opowiadają Reddit aż za dobrze zrozumieć. Oczywiście świąteczny spór o napoje szalał przez lata przed odcinkiem piątego sezonu serialu TGIF „A Very Topanga Christmas”. Tak więc w interesie obchodów świątecznych, w których wszyscy są mile widziani (z puszkami), podążamy śladami Snoopy'ego i Czerwonego Barona i odkładamy na bok wszelkie różnice, aby zaoferować Zarówno ajerkoniak i jabłkowy cydr w te święta (całkowicie z puszki).

Oczywiście cydr jabłkowy w puszkach jest dość oczywistym wyborem, zwłaszcza cydr alkoholowy, a od grudnia 2022 r. w sprzedaży jest wiele różnych twardych jabłek. Totalne wino i nie tylko . Ale możesz również dołączyć bezalkoholowy cydr jabłkowy dla nieletnich lub trzeźwych uczestników podczas świątecznego spotkania, w tym 12-pak z Beak & Skiff Orchards w Lafayette w stanie Nowy Jork (sprzedawany na jego stronie internetowej ).

Jeśli chodzi o ajerkoniak, byliśmy nieco zaskoczeni brakiem gotowych do spożycia napojów z ajerkoniaku w puszkach. Ale Java Frost oferuje mieszankę napoju ajerkoniakowego w puszce, którą można znaleźć na Amazonka . Po prostu dodaj wodę, a twój nog jest gotowy do użycia — i pozostaje w zgodzie z wytycznymi dotyczącymi używania wyłącznie produktów w puszkach.

Zapiekanka z zielonej fasoli

 Puszki seltzer z zapiekanką z zielonej fasoli na blacie Adam Świerk/SN

Jak zapewne pamiętasz, nie uwzględniliśmy Casserole z Zielonej fasoli jako potencjalna strona, ale to nie znaczy, że danie powinno być całkowicie nieobecne w grudniowych posiłkach. Zamiast zawierać samo jedzenie, wybieramy najprostszą wersję z puszki dostępną w zapiekance z zielonej fasoli selcer z Aura Bora .

Teraz bardziej wybredni czytelnicy mogą się zastanawiać, dlaczego umieściliśmy tę zapiekankę z zielonej fasoli w naszym przewodniku po tym, jak spędzić Boże Narodzenie całkowicie w puszce. Przecież w naszym recenzja produktu, nie zachwycaliśmy się jego smakiem ani jakością. Ale co możemy powiedzieć? Czas ma sposób na zmianę perspektywy. A ponieważ naszą główną sprzeczką z seltzer Aura Bora był brak prawdziwie pobłażliwych smaków, uważamy, że idealnie pasuje tutaj jako lekki, bezalkoholowy napój w puszkach.

Szczerze mówiąc, chociaż moglibyśmy zrozumieć, że ktoś nazywa nas hipokrytami za to włączenie, musielibyśmy się nie zgodzić z tą charakterystyką. Boże Narodzenie polega na dzieleniu się doświadczeniami z najbliższymi — a jeśli nic więcej, popijanie zapiekanki z zieloną fasolą to wycieczka . Może nie byłby to nasz ulubiony przedmiot na świąteczny posiłek w postaci konserw, ale nadal warto znaleźć się na naszej liście.

dr Tom Ryan

Miętowa gorąca czekolada

 Puszki po kakao ze Starbucksa Sheili Fitzgerald/Shutterstock

Zawsze byliśmy nieco zaskoczeni, że słynne gorące kakao Judy elfa z „Świętego Mikołaja” było po prostu zwykłą czekoladą. Nie mówiąc już o tym, że w każdej sytuacji odrzucilibyśmy nieskażoną gorącą czekoladę. Ale biorąc pod uwagę sezon — i cóż, estetyka cukierków klasycznych filmów świątecznych rzeczywisty Biegun Północny — spodziewalibyśmy się zamiast tego miętowego kakao. Oczywiście nie jesteśmy ograniczeni do prawie trzydziestoletniej receptury filmowej, a jeśli dążysz do tego smaku miętowej czekolady z puszki w trakcie sezonu, Starbucks Cię obejmuje.

Nie jest do końca szokujące, że Starbucks oferuje fantastyczne kakao z miętą pieprzową do samodzielnego przygotowania (sprzedawane Amazonka ). W końcu sieć kawiarni jest tak dobrze znana ze swoich napojów o tematyce świątecznej, że istnieje cała sekretne menu oferując świąteczne smaki poza sezonem. Poza oczekiwaną jakością jest jednak fakt, że nie jest to dużo łatwiejsze niż dodanie kilku miarek miętowej mieszanki kakaowej do kubka parującego gorącego mleka.

I w końcu o to w tym wszystkim chodzi, prawda? Odkrywanie sposobów na złagodzenie nieodłącznego stresu związanego z Bożym Narodzeniem bez zmniejszania ogólnej radości z tego sezonu to nazwa gry. Na szczęście, jeśli chcesz trochę czekolady (w puszce), miętowej dobroci w te święta, masz do dyspozycji pyszne i proste rozwiązanie.