Jak naprawdę powstaje energetyczna herbata Yerba Mate — na wyłączność

 herbata yerba mate FoodAndPhoto/Shutterstock Olivia Bria


Czy słyszałeś kiedyś o yerba mate? Jeśli nie, nie obawiaj się — SN Cię obejmuje. Yerba mate to gatunek rośliny występujący w Ameryce Południowej, często używany do produkcji herbaty ziołowej. Ludzie Guarani, rdzenni mieszkańcy, jako pierwsi odkryli tę roślinę i wykorzystali ją jako źródło pożywienia i energii (za Australijska Yerba Mate ). Dopiero przybycie hiszpańskich konkwistadorów do Nowego Świata w XVI wieku sprawiło, że yerba mate naprawdę zaistniała jako zaparzona herbata. Dziś YACHAK Organic koncentruje się na yerba mate, ponieważ marka oferuje różne wariacje roślinnych herbat energetycznych. Julie Raheja-Perera, przedstawicielka firmy YACHAK, wyjaśniła dokładnie, jak pozyskiwany jest napój.Podczas ekskluzywny wywiad z SN , Raheja-Perera zagłębiła się w to, jak powstała firma YACHAK i jak naprawdę działa ta fabryka. Ujawniła nawet najlepiej sprzedający się smak firmy, czyli niebieski jagodowy. YACHAK, właściwie współwłasność PepsiCo i Unilever, obecnie oferuje cztery inne smaki, w tym jeżynę, marakuję, miętę Ultimate i czerwień jagodową (dibs na marakui!). Ze względu na gorący i wilgotny klimat w Ameryce Południowej roślina yerba mate występuje w Paragwaju, Urugwaju i południowej Brazylii. Ale jak naprawdę powstaje napój?
YACHAK wykorzystuje suszone powietrzem liście yerba mate

 DOWIEDZ SIĘ Ziołowej Herbaty Energetycznej Mate EKSPERT

Według strona internetowa firmy , YACHAK Organic oferuje naturalnie występującą, roślinną kofeinę, która dodaje energii i poprawia koncentrację. Przedstawicielka YACHAK, Julie Raheja-Perera, powiedziała: „Yerba Mate jest naturalnym źródłem kofeiny i jest od wieków spożywana jako parzona herbata. YACHAK wykorzystuje organiczny ekstrakt z liści Yerba Mate, które są suszonymi na powietrzu liśćmi Yerba Mate, gatunku ostrokrzewu. ”. Tak jak zwykłe herbata , liście warzone są w wodzie.Raheja-Perera twierdzi, że inspiracja dla herbaty pochodzi z ekwadorskiej Amazonii, gdzie napój jest warzony w tych regionach od wieków. Zauważyła: „Zrównoważone pozyskiwanie naszej Yerba Mate z oryginalnego źródła zawsze było podstawową wartością naszej marki”.

W tym celu YACHAK współpracuje z Zasadzone jedno drzewo zachęcanie do ponownego zalesiania lasów deszczowych Amazonii. Marka niedawno współpracowała z fotografem National Geographic Ami Vitale przy The Amazon Assignment. W tym konkursie jeden szczęśliwy fotograf udaje się do amazońskiego lasu deszczowego, aby uchwycić proces ponownego zalesiania i pozyskiwania. Bez wątpienia jest to niepowtarzalna okazja — a zwycięzca może w tym czasie zdobyć lokalnie warzoną yerba mate.Zmierzać do Witryna Amazon Assignment aby dowiedzieć się więcej o partnerstwie lub Strona Instagrama Ami Vitale aby być na bieżąco z jej najnowszymi projektami. Kasy Strona internetowa YACHAK Organic aby zobaczyć ich produkty.