Jak przy stole szefa kuchni: Gabriele Bonci z pizzy sprawia, że ​​jedzenie staje się polityczne — na wyłączność

  Pizza z wyciętym jednym plasterkiem azerejdżan plus/Shutterstock Święta Zagadka


Dokumenty kulinarne Netflix „Stół szefa kuchni: Pizza” powraca tej jesieni z motywem przewodnim najnowszego sezonu, skupiającym się na międzynarodowym faworycie. W sezonie bierze udział sześciu szefów kuchni z całego świata i przygląda się ich indywidualnym stylom gotowania, inspiracje i to, co doprowadziło ich do ich obecnego statusu jako jednych z ekspertów na świecie w wszystko pizza? .Biorąc pod uwagę imponujący skład szefów kuchni w tym sezonie, nie jest niespodzianką, że znalazł się wśród nich Gabriele Bonci z Rzymu. Znany szef kuchni w swoim ojczystym kraju, Bonci został nazwany „Michałem Aniołem Pizzy” i pojawił się na odcinek z 2011 roku „The Layover” Anthony'ego Bourdaina, podczas którego Bourdain powiedział widzom, aby opuścili swoje rodziny i porzucili swoje dzieci na pizzę Bonci.
Ale dla Bonci pizza to nie tylko pizza. Utalentowany szef kuchni, według Strona internetowa Bonci USA , opracowała ponad 1500 przepisów na pizzę, założyła wiele restauracji, a w dużej mierze — jak na przykład „Stół szefa kuchni: Pizza” — na nowo odkrył rzymską ideę pizzy, podnosząc ją i wykorzystując ją do zwrócenia uwagi na swoje ważniejsze cele, nie tylko robienie dobrego ciasto.

Pizza środkiem do celu

NetflixGabriele Bonci skupia się na rzymskiej specjalności pizza al taglio, która według Atlas smaku , to nowsza odmiana pizzy rzymskiej wynaleziona w latach 50. XX wieku, pieczona na prostokątnych tacach i sprzedawana pokrojona w kwadraty lub prostokąty. Danie jest popularnym jedzeniem ulicznym, a pod artystycznym akcentem Bonci, danie jest wzbogacone o pomysłowe kombinacje i nieoczekiwane składniki. Ale szybko staje się jasne, w ciągu pierwszych kilku minut jego odcinka „Stół szefa kuchni: Pizza”, że chociaż Bonci kocha pizzę, postrzega ją jako środek do celu bardziej niż cokolwiek innego.

Pizza al taglio, wyjaśnił w ekskluzywnym wywiadzie dla SN, jest wyjątkowa pod względem „współczesności, gestu krojenia, dzielenia się nią z innymi, przyjemności decydowania, ile z niej zjeść”, ale dla jego celów , prawdziwa wartość leży gdzie indziej. „Dzięki swojej popularności może stanowić zachętę do rozwoju zdrowszego i bardziej etycznego rolnictwa” – powiedział. „Każda patelnia pizzy odpowiada 10 m2 ziemi uprawnej z warzywami i pszenicą”.Kiedy młody Bonci zaczął szukać żywności, w której mógłby się specjalizować, która zwróciłaby większą uwagę na włoski system rolny, przemyślany konsumpcjonizm i uważne jedzenie, wybrał pizzę — ponieważ „po hummusie jest to najczęściej spożywane danie na świecie”. Dodał: „Zawsze rozważałem zjedzenie gestu politycznego – nie partyjnego, ale politycznego”.

Wyzwania Stołu Szefa Kuchni

Netflix

Dziś Gabriele Bonci serwuje pizzę w Pizzarium w Rzymie i w Chicago od 2017 r. (przez PMQ ). Skład pizzy zmienia się co godzinę w zależności od dostępnych składników, z dużym naciskiem na sezonowość i współpracę z regionalnymi rolnikami w celu pozyskiwania wędlin, serów i produktów (na Strona internetowa Bonci USA ). Ciasto jest wykonane z zastrzeżonej mieszanki 100% organicznej, rodzinnej, mielonej mąki pszennej i zajmuje aż 72 godziny.

Nie wiesz, co zamówić z menu? Bonci poleca smażoną carbonarę, która po pizzy jest prawdopodobnie najbardziej popularnym daniem. Jeśli chodzi o ulubioną odmianę pizzy Bonci, powiedział: „Czerwona pizza – z sosem pomidorowym – z przypalonymi brzegami”.

Opowiadanie swojej historii podczas kręcenia „Stołu szefa kuchni: Pizza” było wyzwaniem, według Bonci: „To był wir emocji, dużo strachu. Nie wiedziałem, jaki może być efekt końcowy. Powiedziałbym, że tak. prawie bolesne.' Oprócz skupienia się na kulinarnych kotletach Bonci, odcinek przedstawia jego osobiste zmagania i rozwój emocjonalny, które przyszły wraz z jego sławą. Jednak mówi, że w przyszłości skupia się wyłącznie na „rolnictwie” i wciąż goni za osiągnięciem, z którego będzie najbardziej dumny w swojej karierze.

Wszystkie sześć odcinków „Stół szefa kuchni: Pizza” jest już dostępnych w serwisie Netflix.
Kategorie drink Jak jak